Skocz do zawartości

kosztorys budynek mieszkalny jednorodzinny


Recommended Posts

Witam!
Na wiosne planuje ruszyc z budowa, do 2010 planuje zamknac stan surowy(bez drzwi, okien, dach dachowka ceramiczna i okna dachowe). Poniżej przedstawie dane ogolne domu oraz kosztorys sporządzony przez firme, która będzie zajmowala się budowa. Materiały załatwiam we wlasnym zakresie podaje cene robocizny i sprzętu.
Jersli możecie to napiszcie swoje opinie co do tego kosztorysu, ja jestem w tej dziedzinie zupełnym laikiem a przydalaby mi się fachowa porada.

Dane ogolne:
Kubatura 985,10m3, powierzchnia zabudowy-178,90m2, powierzchnia uzytkowa 243,43m2, dl-14,28m, szer 15,48 wysokosc 8,47. Fundamenty ławy żelbetowe z betonu b-20 o wysokości 35cmscianki fundamentow gr. 25cm z bloczkow bet. Sciany nadziemia gr.24 z bloczkow gazobetonowych. Konstrukcja dachu drewniana pokryta dachowka ceramiczna.


Fundamenty: robocizna- 4000, sprzet-2000, sciany fundamentowe robocizna2740, sprzet 36,00, sciany nadziemia robocizna-14000, sprzet-950, strop i schody wewnętrzne: robocizna-7250, sprzet 1180, Dach: robocizna 20000, sprzet 900,
W sumie robocizna + sprzet wyjdzie ok. 54000tys. I teraz nie wiem czy to duzo czy nie budowa zachodniopomorskie.


Jersli możecie to napiszcie swoje opinie co do tego kosztorysu, ja jestem w tej dziedzinie zupełnym laikiem a przydalaby mi się fachowa porada.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...