Skocz do zawartości

Minimalna odległość między kominem a wyciągiem wentylacyjnym.


Recommended Posts

Dzień dobry, mam kłotnie z sąsiadem o to, że go zadymiam. Otóż mieszkam w kamienicy, gdzie do komina podłączona jest instalacja gazowa i normalny piec C.O. na węgiel. Jak wiadomo ogrzewanie gazem jest b. drogie. Sąsiad zaś z komina zrobił wyciąg wentylacyjny, który jest położony niżej i twierdzi, że z powodu złego jego stanu (co jest prawdą) dym wydostaje się przez szczeliny komina i wpada do jego kanału wentylacyjnego. Czy jest określona gdzieś w przepisach odległość między kominem a kanałem wentylacyjnym? Bo śmiem twierdzić, że przy odległości ok. 2.5 m nie jest istotna bardzo szczelność bądź nie komina. I tak będzie zawiewać bo są za blisko, jak na mój głupi w kwestiach budowlanych rozum. Różnica w poziomie - kanał sąsiada jest niżej położony o ok 2 m. Poza tym jeśli mu wwiewa dym to znaczy, że ma ciąg zwrotny i coś nie tak jest też i w jego kanale. Wszystko było dobrze, kiedy był gaz, bo spalin gazowych się nie czuje. Ale dym niestety śmierdzi. Natomiast mnie nie stać wydać ok. 800 zł/mc za ogrzewanie 65 m2 - stara instalacja C.O., obieg grawitacyjny bez wspomagania. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...