Skocz do zawartości

DECYZJA


gips

Recommended Posts

Sluchajcie

Mam problem z decyzja odnosnie tego czy "w ogole" montowac kominek. Dom 146m2 - ogrzewanie gazowe. Chcialbym zrobic ogrzewanie kominkowe tzn oczywiscie na wszytskie grzejniki no i wiadomo ciepla wode. I teraz nie wiem czy jets to w dlaszym ciagu oplacalne - chociaz gaz jest tez drogi a znow drewno caly czas drozeje (woj mazowieckie). Czy ma Pan dla mnie jakas rade odnosnie tego czy zakladac kominek czy moze zostac tylk oi wylacznie przy "gazie".
Rozmawiajac ze znajomymi ktorzy grzeja tylko gazem - mowia ze w okresie zimowym placa miesiecznie 350-400 zl i grzeja mniej wiecej na 25-27 stopni.
Czyli 5 miesiecy grzania to wychodzi 2000zl - czy zakup drewna i ogrzanie domu kominkiem wyjdzie mnie na tyle taniej zeby sie zdecydowac na niego?
Link do komentarza
Ja tez mialem taki dylemat. Po rozwazeniu wszystkich za i przeciw wybralem rozwiazanie: piec ekogroszek + w przyszlosci solar. System z buforem lub z plytowym wymiennikiem ciepla. Kominek wymaga ciaglej obslugi. W twoim wypadku dodatkowe koszty z podlaczeniem (kominek obieg otwarty, piec gazowy obieg zamkniety). Cena kominka i instalacji pewnie powyzej 10 tys. Musisz to sobie przeliczyc. Ja kominek montuje tylko jako ozdobe taki za 1,5 tys. zeby sobie raz na jakis czas napalic i kosci rozgrzac icon_smile.gif. Zycze powodzenia w wyborze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...