Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry!  Zwracam się z zapytaniem co zrobić gdy Ok 70%desek jest spleśniała w znacznym stopniu. Budynki 4 mieszkaniowe. Deweloper unika kontaktu. Na budowie pracownicy w kombinezonach ochronnych i maskach stosują chemię. Pleśń można zniszczyć z jednej strony desek, a co z druga stroną pod blachą? Czy ta chemia nie będzie parować i narażać na utratę zdrowia? 
    • Czyli co, zrobić podkop na załóżmy 15 cm, wsypać ze 3cm suchego betonu pod spod bloczków tak, żeby odpowiednio je wypoziomowac (bloczek ma 12cm) i olać grunt pod bloczkami? Nie zaczną się one zapadać? Pomiędzy stropem a suchym betonem zostanie tak około 15cm gruntu 
    • Co do jakości drewna to to kwestia podstawowa, wiele firm stawia domy szkieletowe z tarcicy zlewając ją chemią to jest masakra mój sąsiad ma taki dom z firmy n "T" . Drewno grube konstrukcyjne odpowiedniej klasy pozyskiwane jest z bardzo grubego drzewostanu który w Polsce rzadko występuje. Drewno takie ma odpowiednią twardość i jest w sumie niejadalne dla korników i o to chodzi. Pod tym względem to domy szkieletowe są trwalsze od murowanych bo mają również konstrukcję dachu z takiego drewna. Natomiast w murowanych zwłaszcza szeregowcach deweloperzy dają zwykłe dechy które korniki już jedzą przed montażem. niestety. Mój dom jest z ukraińskiej sosny , zdarza się również austriacki świerk. 
    • ja właśnie obawiałbym się tego dokopywania do stropu. Bo jeżeli zacznie on z czasem przeciekać to kto zostanie wskazany jako winny? I co wtedy powie deweloper? Zrobi naprawę na swój koszt, czy spróbuje przerzucić odpowiedzialność na budowniczego tarasu? A co do samego gruntu to bym się go nie obawiał. Taki taras na bloczkach ułożonych na powierzchni gruntu to konstrukcja niewrażliwa na wysadziny mrozowe i bardzo lekka. Wątpię żeby się zapadła. Jej główna masa to właśnie bloczki.
    • chodziło mi o koszty bojler dobry 1000 zł PC aristona typu split od 3600 a napisałem przecież "PV+klima+grzejniki" więc z żadnej pc pp się nie wycofałem i nie zmieniłem poglądów wystarczy uważnie przeczytać. Jaki jest sens ogrzewania powietrza lub jego chłodzenia za pośrednictwem wody co to ma na celu w nowo budowanych domach i jaki jest sens ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych??? Jaki jest sens ogrzewania powietrza lub jego chłodzenia za pośrednictwem wody co to ma na celu w nowo budowanych domach i jaki jest sens ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych???   zmaist 20 tys na pc i 20 na centralne wodne można mieć pv klimę i grzejniki w cenie do 40 tys . czy PC nie pobiera prądu ?????????????????????? Co do tego ukąłdu jeszcze PV za kolejne 30 tys to się robi 70. Można grzać dom za darmo za 40 tu jest różnicą. Sorry ale już niżej nie mogę się wyrażać to jest poziom 3 klasisty. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...