Skocz do zawartości

Działka rolna i warunki zabudowy


badziaba

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
Jesteśmy z Żoną właścicielami działki rolnej (44 ar, 5 klasa ziemi). Leży ona przy drodze publicznej, jest dostęp do wody, prądu i gazu, ale działki bezpośrednio sąsiadujące nie są zabudowane, najbliższe zabudowania znajdują się trzy działki dalej. W gminie nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, jest tylko projekt, który nie wiadomo kiedy będzie zatwierdzony.
W najbliższej przyszłości chcieliśmy postawić dom, i tu moje pytanie. Czy jest szansa na otrzymanie decyzji o warunkach zabudowy, jeżeli nie to, w jaki inny sposób można dostać pozwolenie na budowę?
Link do komentarza
Cytat

Trzeba po prostu wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy.


Byłem dzisiaj w gminie chcąc wysłuchać ich stanowiska i złożyć wniosek o WZ. Urzędniczka poinformowała mnie, że wszystkie wnioski o WZ są zawieszane, ponieważ plan zagospodarowania ma być zatwierdzony do końca roku i nie zdążą tego wniosku rozpatrzyć. I tu się sprawa komplikuje, ponieważ w projekcie planu zagospodarowania nasza działka jest działką rolną. Co dalej robić? Czy urząd ma prawo zawiesić rozpatrywanie wniosku skoro plan jeszcze nie wszedł w życie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...