Skocz do zawartości

System nawadniający w ogrodzie


Lena_M

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja zainstalowałem sobie taki system w tym roku, co prawda ze względu na dość ulewny sezon uruchomił się tylko kilka razy.
Jednak węże, przejściówki i konewki schowałem głęboko do piwnicy, mam nadzieje że nie będą mi już potrzebne icon_lol.gif .


Napisz trochę o swoim systemie nawadniania. On ma jakąś czujkę wilgoci?
Link do komentarza
Tak, mój systemy wyposażony jest w czujnik wilgotności, powoduje to jak można się domyśleć, nie uruchomienie systemu w przypadku opadów deszczu.

Prosisz żebym opisał swój system.
A więc tak,
system podzielony jest na 5 stref które uruchamiają się jedna po drugiej. Trzy strefy to małe zraszacze o zasięgu ok 4m, Strefa czwarta to zraszacze o zasięgu ok 12m, a strefa piąta to linia kroplująca.
W garażu zainstalowany mam sterownik na którym ustawiam sobie długości pracy danej strefy. Wspomniany wcześniej czujnik wisi na słupku ogrodzenia.

Nie wiem czy o taki opis Ci chodziło icon_smile.gif

System zamówiłem w firmie http://www.mojogrod.com
Link do komentarza
Cytat

Tak, mój systemy wyposażony jest w czujnik wilgotności, powoduje to jak można się domyśleć, nie uruchomienie systemu w przypadku opadów deszczu.

Prosisz żebym opisał swój system.
A więc tak,
system podzielony jest na 5 stref które uruchamiają się jedna po drugiej. Trzy strefy to małe zraszacze o zasięgu ok 4m, Strefa czwarta to zraszacze o zasięgu ok 12m, a strefa piąta to linia kroplująca.
W garażu zainstalowany mam sterownik na którym ustawiam sobie długości pracy danej strefy. Wspomniany wcześniej czujnik wisi na słupku ogrodzenia.

Nie wiem czy o taki opis Ci chodziło icon_smile.gif

System zamówiłem w firmie http://www.mojogrod.com


Masz czujnik deszczu, a czujnik wilgotności to co innego, Umieszcza się go w ziemi
Link do komentarza
Cytat

Tak, mój systemy wyposażony jest w czujnik wilgotności, powoduje to jak można się domyśleć, nie uruchomienie systemu w przypadku opadów deszczu.

Prosisz żebym opisał swój system.
A więc tak,
system podzielony jest na 5 stref które uruchamiają się jedna po drugiej. Trzy strefy to małe zraszacze o zasięgu ok 4m, Strefa czwarta to zraszacze o zasięgu ok 12m, a strefa piąta to linia kroplująca.
W garażu zainstalowany mam sterownik na którym ustawiam sobie długości pracy danej strefy. Wspomniany wcześniej czujnik wisi na słupku ogrodzenia.

Nie wiem czy o taki opis Ci chodziło icon_smile.gif

System zamówiłem w firmie http://www.mojogrod.com


Fajna sprawa. Pozazdrościć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Planuję wykonanie w instalacji nawadniającej w ogrodzie. Mam rozrysowany plan, ale zastanawiam się jakiego typu zraszacze wybrać. Rozważam dwa:
- Zraszacz wynurzalny T 380 GARDENA
- Zraszacz wynurzalny turbinowy T 200 GARDENA

Oba mają podobne parametry w zasadzie różnią się tylko tym że jeden z nich jest turbinowy.
Czy ktoś mógłby rzucić kilka argumentów za/przeciw jednemu lub drugiemu???
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Mój mąz robi nawodnienia . Przeważnie używa zraszaczy rain bird, czasami hunter, albo nelson. Ja na Twoim miejscu odpuściłbym sobie gardene . Często zdarza sie , ze mąz na życzenie klienta wymienia wszystkie gardenowskie zraszacze, na przyzwoite



Opinie o systemach nawadniających potrafią być bardzo różne. Najlepsze systemy nawadniające to głównie te stworzone z myślą o profesjonalistach. Ranking systemów nawadniania z zagranicznych stron:
1. Signature Control Systems - lider systemów nawadniających
2. Toro - lider systemów nawadniających
3. RainBird - klasa profesjonalna
4. Hunter - klasa ekonomiczna
5. Weathermatic - klasa ekonomiczna

Reszta firm takich jak: K-rain,Gardena, Cleber to ...hmmm...NC
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
witam
mam do Was pytanko o system nawadniania
a mianowicie
mam firmy hunter
4 pgj obrotowe
4 PRO-SPRAY
81 metrów kroplującego
pgj pracują 10 min na dobe
PRO-SPRAY 5 min na dobe
kropelkowe 10 minut na dobe
każdego dnia
zużywa mi to ok 10-15 m3 wody
Moim zdanie jest to dużo
a Państwo jak myślą
może jest jakiś program do obliczania zużycia wody
lub może mam za długie nastawy na dobę
pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Ja mam system podziemny naprawdę świetnie się sprawdza. Oczywiście jest to spora inwestycja, bo mało to nie kosztuje no ale za parę lat się zwróci. Ja wcześniej trawnik, kwiatki ogródek podlewałam wodą z wodociągu, a na chwilę obecną używam tyko i wyłączni do tego celu wodę z tego systemu także spora oszczędność naprawdę

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...