Skocz do zawartości

Plan zagospodarowania a mój projekt


Recommended Posts

Witam. Chciałem się poradzić. Co dokładnie oznacza dach dwuspadowy, symetryczny? Czy to oznacza, że mój przyszły dom ma wyglądać jak stodoła? Czy ktoś może wie, jak ominąć taki zapis? co da się z tym zrobić? Tylko wspomnę, że większość domów w okolicy wygląda zupełnie inaczej, lecz były one stawiane w latach 90. Teraz przepisy są zupełnie inaczej egzekwowane. Chciałem postawić coś takiego: http://projekty.muratordom.pl/search_resul...amp;x=0&y=0
Prośba, poradźcie cośicon_smile.gif
Link do komentarza
T o oznacza,że Twój dach na domku musi być dwuspadowy symetryczny i nic więcej, ja też mam projekt domu z dachem dwuspadowym symetrycznym i bynajmniej nie wygląda jak stodoła. Widziałam projekt, który chciałeś wybrać owszem ładny ale na taki dach to Ci raczej nie wydadzą pozwolenia jeśli masz mieć ten dwuspadowy. Pomijając to, to wykonanie takiego dachu to dużo więcej roboty i pieniędzy. Żeby urozmaicić bryłę dwuspadówki możesz wstawić lukarny albo facjaty, ale to są dodatkowe mostki cieplne i wzrost kosztów budowy i potem ogrzewania. Pod dachem dwuspadowym jest też więcej miejsca na poddaszu niż pod tym wybranym przez Ciebie. Radzę jeszcze raz pooglądać projekty albo zamówić projekt indywidualny i pamiętać, że w domu przede wszystkim się mieszka a nie tylko go ogląda. Podam Ci dwa przykłady projektów gotowych z dachem dwuspadowym symetrycznym: ANTARES z pracowni DOMUS, LK&3 z pracowni LK PROJEKT - znajdziesz je na wyszukiwarce projektów na tym portalu.
pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Co w tym przypadku mi da projekt indywidualny? Wydaje mi sie, ze architekt nie jest czarodziejem i nic na to nie poradzi...moze jednak sie myle?
A moze dom parterowy jest rozwiazaniem? czy znacie jakies projekty domow parterowych o duzej powierzchni z dachem dwuspadowym, symetrycznym?
pzdr
Link do komentarza
dach dwuspadowy może kryć ładny budynek, zobacz na przykład ostatni numer Ładnego domu - gdzie pokazują śliczną "stodołę". Ładne według mnie są Elwira, Kika i Dafne z Archipelagu Wszystko zależy od wykończenia - pamiętaj nie ma brzydkich projektów, są tylko sknocone przez niewłaściwe wykończenie albo brzydki ogródek. Zalety takich dachów - prosta do wykonania więźba i dach, żadnych koszy - taniutko i bezpiecznie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

ja myślę że jest to dach dwuspadowy



To nie jest dach dwuspadowy, ponieważ na dwie główne kalenice na jednym poziomie przecinające się pod kątem. Gdyby była tylko jedna główna kalenica a druga była poniżej tak jak np. w przypadku lukarny to wtedy taki dach byłby dachem dwuspadowym.
Link do komentarza
Cytat

To nie jest dach dwuspadowy, ponieważ na dwie główne kalenice na jednym poziomie przecinające się pod kątem. Gdyby była tylko jedna główna kalenica a druga była poniżej tak jak np. w przypadku lukarny to wtedy taki dach byłby dachem dwuspadowym.


Przypadek pierwszy to dach wielospadowy i ewidentnie odpada, przypadek drugi to dach dwuspadowy i naciąganie symetryczny.

Nie spotkałem się z domem stricte parterowym z dachem dwuspadowym bo to nie ma za bardzo sensu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...