Skocz do zawartości

ogrodzenie działki


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich
Posiadam działkę o pow.2090m i zamierzam ją ogrodzić siatką czy ktoś mi podpowie jakie to koszta i na co zwracać uwagę przy zlecaniu takich robót?
Wyliczyłem że długość całego ogrodzenia to ok 250 metrów i słupki w odstępie co 3 metry



Najlepiej zadzwoń do firm z Twojego regionu wtedy dowiesz się jakie są ceny, bo w zależności od regionu są dosyć znaczące różnice.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam wszystkich
Posiadam działkę o pow.2090m i zamierzam ją ogrodzić siatką czy ktoś mi podpowie jakie to koszta i na co zwracać uwagę przy zlecaniu takich robót?
Wyliczyłem że długość całego ogrodzenia to ok 250 metrów i słupki w odstępie co 3 metry



Witam,
Ja też mam taki problem. Chciałem zrobić sobie ogrodzenie działki z siatki ogrodzeniowej i szukałem wykonawcy. No i kilku znalazłem w swojej okolicy, każdy zachwala swoje niebywałe zdolności w tej materii. Na stronie internetowej jednego z producentów znalazłem bardzo fajną rzecz kalkulator ogrodzeń. Z tego co sobie w nim obliczyłem wynika, że za siatkę w najlepszym wydaniu (wersja Premium) zapłacę 1/3 ceny, którą podają mi fachowcy. Kiedyś widziałem jak się taką siatkę montuje i to nie może byc trudne, a jak mam zaoszczędzić kilka tysięcy to wolę kupić sobie tę siatkę na rabatka.pl i ogrodzenie zrobić samemu. Co wy o tym myślicie?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Ja też mam taki problem. Chciałem zrobić sobie ogrodzenie działki z siatki ogrodzeniowej i szukałem wykonawcy. No i kilku znalazłem w swojej okolicy, każdy zachwala swoje niebywałe zdolności w tej materii. Na stronie internetowej jednego z producentów znalazłem bardzo fajną rzecz kalkulator ogrodzeń. Z tego co sobie w nim obliczyłem wynika, że za siatkę w najlepszym wydaniu (wersja Premium) zapłacę 1/3 ceny, którą podają mi fachowcy. Kiedyś widziałem jak się taką siatkę montuje i to nie może byc trudne, a jak mam zaoszczędzić kilka tysięcy to wolę kupić sobie tę siatkę na rabatka.pl i ogrodzenie zrobić samemu. Co wy o tym myślicie?



Siatka jest materiałem tanim, ale przy wykonaniu ogrodzenia trochę narobić się trzeba. Ja mam na działce glinę, za ogrodzenie wziąłem się podczas pory suchej, latem. Wykopać 1 otwór 25x25x60 to był naprawdę wysiłek. Zakupiłem więc wiertnicę o średnicy około 22 cm w Castoramie za około 100 zł, i wywiercenie dołka pod słupek było o wiele, wiele szybsze i lżejsze. Odwierty wychodzą gładkie i o niewielkiej średnicy, co niepotrzebnie nie narażało mnie na koszty z betonem. W moim wydaniu słupki są wykonane z profili kwadratowych 40x40. Jednego popołudnia wbetonowałem kilkanaście słupków pod sznurek, a za dwa dni zamocowałem naciągi i siatkę. Wcześniej słupki należało dwukrotnie przemalować. Na terenie nie koniecznie płaskim najlepiej, aby siatka i słupki również falowały wraz z terenem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

W warszawie ogrodzenie klinkierowe jopek sztachety 1,50 bejcowane profile metalowe słupki z klinkieru co 3 metry to płaciłem cene z materiałem klejami itp na gotowo z fundamentem 600zł za metr.. bieżacy.. wszystko na gotowo..
to chyba rozsadne pieniadze a z tego co wiem to normalne w warszawie


BARDZO ROZSĄDNE icon_eek.gif
JA BYM ZBANKRUTOWAŁA MAM JAKIEŚ 120 MB DO OGRODZENIA RAZY TE 600 ZŁ TO WYCHODZI LEKKĄ RĄCZKĄ JAKIEŚ 72 000 ZŁ.
NIE DZIĘKUJĘ POSTOJĘ. MOIM ZDANIEM NIE WARTE ZACHODU.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁEGO ALLELUJA!!!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

W warszawie ogrodzenie klinkierowe jopek sztachety 1,50 bejcowane profile metalowe słupki z klinkieru co 3 metry to płaciłem cene z materiałem klejami itp na gotowo z fundamentem 600zł za metr.. bieżacy.. wszystko na gotowo..
to chyba rozsadne pieniadze a z tego co wiem to normalne w warszawie


Taaa........, jestem zleceniodawcą tego ogrodzenia, a Przemas dj był jego wykonawcą. Pojechał po bandzie z wykonaniem. Zaczynając od drobiazgów t.j., nieprzestrzegania terminów (miesiąc opóźnienia w momencie gdy zerwałem umowę), podpisuje umowę nie jako firma tylko Przemysław [nazwisko usunięte przez moderatora], a najważniejsze PARTOLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ogrodzenie musiałem rozebrać, stwarzało niebezpieczeństwo,(jeden słup sam się zawalił) nie wspomnę o radosnej twórczości estetycznej. Posiadam opinię rzeczoznawcy, gdzie jest napisane, cytuję: ogrodzenie wykonane niezgodnie ze sztuką budowlaną. Rzeczoznawca powiedział, że nie widział jeszcze nigdy w życiu takiej fuszerki. Za płytki fundament, słupy podparte na kostce brukowej, brak kleju w kleju i cementu w cemencie, brak zbrojenia w słupach, sztachety nadające się na zagrodę dla świń i wiele innych. Sprawa jest już u prawnika i idę z tym do sądu. Ostrzegam wszystkich potencjalnych klientów na usługi budowlane u tego Pana !!!!!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
icon_surprised.gif

Witam wszystkich Wypowiem sie tej sprawie bo co do naszego opuznienia to faktycznie nastapiło 14 dni a nie 31 Niedodał pan Piotr o tym że przez 12 dni padało a potem nastapiła przerwaswiateczna. tego pan nie dodał
Co do jakości wykonania uważam że było wykonane normalnie przygotowane do finalnego wykonaia czyli poprawki estetyczne. Co do paneli drewnianych zostały dostarczone na plac budowy przez firme od której to kupiliśmy. Przed zakupem były pokazane inwestorowi jakiego wzoru sztacheta i jakie drewno. zostało to zaakceptowane.
A resztę spraw sąd cywilny rozpatrzy. Ja dodam tyle że wykonane zostało to z wola inwestora i ze znajomościa sztuki bud. Co do podpisywania umów zawsze pytam czy podpisujemy to jako firma bo i tak zakupiuone materiały ida jako przez firme do dokumentacji ksiegowej.
Czemu u innych inwestorów wykonujemy domy i ogrodzenia i jest ok??? Moge podac namiary do osób których wykonywaliśmy ogrodzenia i domy. Ja powiem jeszcze tylko tyle że Osoba która nas tak ładnie opisała Piotr R. nawet nie zapłaciła grosza za wykonana prace..
Jedynie za materiały które zostały zamówione i dostarczone na plac budowy i to nie wszystkie.
dodam jescze że zatzrymał nam narzedzia budowlane bezprawnie tłumacząc to że odda jak wrócą jakies panele ogrodzeniowe które miały ulec destrukcji. Jeszcze jedno ta oto osoba pisze przed spotkaniem niby z panem od expertyzy 3 godziny przed informuje o tym żebym dojechał.. ku mojemu zdziwieniu takiej informacji nie pisze sie 3 godziny przed..
Jeszcze jendo czemu nie chce od poczatku podac tel do człowieka który robił expertyze?? czemu??
Panie inwestorze Piotrze R. prosze opisac również własna rozbierznosc.. i to że wykonawca głupiał z braku decyzji waszych oraz waszego nie domówienia z sasiadami?? Mam szkice które zostały wysłane donas na adres meilowy i one potwierdaja zgodnosc wykonaniaz ustaleniami oraz zmianami które zostały nanoszono w trakcie wykonywania.
Poza tym sa zdjecia z naszej dokumentacji która robiłem i robie na każdej budowie i jest tam pokazane w jakim stadium było wykonywane ogrodzenie.
I bardzo proszę nie oczerniac nas do puki sprawa sie nie wyjaśni.
jesli trzeba zamieszcze zdjecia z pana inwestycji.
Jesli ktoś z forumowiczów sobie życzy
Z wyrazami szcunku. Pozdrawiam pana
Ja pana oczerniac nie bede bo nie uważam tego za sposób rozwiazania A miał bym pałne podstawy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Nie będę komentował tych bredni, bo mi szkoda na to czasu. Sprawę ogrodzenia wykonanego przez Przemysława G już przebolałem i czekam na rozstrzygnięcie sądu i zwrot poniesionych nakładów finansowych.
Nie mogę się doczekać, kiedy sprawa w sądzie się zakończy i z czystym sumieniem będę mógł na forum przedstawić orzeczenie sądu. Jakie by ono nie było, obiecuję, że je zamieszczę.

Żeby nie być gołosłownym, załączam parę zdjęć, przedstawiających efekt pracy p. Przemysława G
1. Słup postawiony bezpośrednio na kostce, bez zbrojenia (wywrócił się sam pod wpływem wiatru)
2. Słup zasypany w środku gruzem, zamiast zbrojenia i betonu.
3. Słup postawiony na kostce brukowej i na cegłach, zamiast na fundamencie!!!
4. Idealnie pionowy słup icon_smile.gif, jak większość, nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać ze śmiechu
5. Wspaniały sposób zamocowania przęseł do słupa i te fugi, które widać na ostatnim zdjęciu.

Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną, jak napisał Pan Wykonawca. Ocenę pozostawiam oglądającym.

Zdjęć przedstawiających fuszerkę mam dużo, ale niestety administrator nie przewidział takiego rozmiaru plików.
Poza tym nie mam już ochoty więcej polemizować z Przemysławem G.
Do zobaczenia w sądzie
PS. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na wykonawstwo jakichkolwiek prac w firmie Przemysława G., proszę sobie obejrzeć poniższe zdjęcia. Wybór należy do zainteresowanych.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
plany planami , ustalenia i rozliczenia finansowe swoją drogą ale nie może pan zaprzeczyć że ten co stawiał ten słupek przy budynku to musiał być co najmniej po jednym głębszym icon_biggrin.gif albo DDD zajmuje się grafiką komputerową icon_biggrin.gif

pozdrawiam i życzę szybkiego zamknięcia przewodu sądowego co pozwoli choć jednej ze stron cieszyć się z zakończenia konfliktu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie będę komentował tych bredni, bo mi szkoda na to czasu. Sprawę ogrodzenia wykonanego przez Przemysława G już przebolałem i czekam na rozstrzygnięcie sądu i zwrot poniesionych nakładów finansowych.
Nie mogę się doczekać, kiedy sprawa w sądzie się zakończy i z czystym sumieniem będę mógł na forum przedstawić orzeczenie sądu. Jakie by ono nie było, obiecuję, że je zamieszczę.

Żeby nie być gołosłownym, załączam parę zdjęć, przedstawiających efekt pracy p. Przemysława G
1. Słup postawiony bezpośrednio na kostce, bez zbrojenia (wywrócił się sam pod wpływem wiatru)
2. Słup zasypany w środku gruzem, zamiast zbrojenia i betonu.
3. Słup postawiony na kostce brukowej i na cegłach, zamiast na fundamencie!!!
4. Idealnie pionowy słup icon_smile.gif, jak większość, nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać ze śmiechu
5. Wspaniały sposób zamocowania przęseł do słupa i te fugi, które widać na ostatnim zdjęciu.

Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną, jak napisał Pan Wykonawca. Ocenę pozostawiam oglądającym.

Zdjęć przedstawiających fuszerkę mam dużo, ale niestety administrator nie przewidział takiego rozmiaru plików.
Poza tym nie mam już ochoty więcej polemizować z Przemysławem G.
Do zobaczenia w sądzie
PS. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na wykonawstwo jakichkolwiek prac w firmie Przemysława G., proszę sobie obejrzeć poniższe zdjęcia. Wybór należy do zainteresowanych.




Ja również nie będę komentował pana bredni
To sprawa dla sądu i ne chodzi tu o wykonanie bo wszelkie decyzje co do wykonana były ustalane..
nawet te nieszczesne słupy..
a czemu nie pisze pan ospadkach 30 centymetrowych na grunce.. czemu nie pisze pan o innych sparwach tylko oczernia pan wykonawcę??? U innych klientów realizowalismy zadania i wyszło ok..
Ja tego nie bede komentował.. Prosze nie oczerniac mej osoby oraz mojego wizerunku..
Ja was nie oczerniam ma mam duze podstawy.. Posiadam własna dokumentacje oraz nagrania z naszych ustaleń..
a co do słupa to wyjasnie ze tego wymagało takie zastosowanie postawienia a nie pijany człowiek..
Spadek 10 cm trzeba było zniwelowac.. A tak ustalalismy.. mam nagrania zdjecia z realizacji oraz ustalenia emailowe z wami..
Przepraszam ja nie będę was oczerniał nie moja natura mam pełne podstawy by to zrobic. Spotkamy sie w sądzie - ja też żądam zapłaty oraz oddania narzędzi itp.
Dodam jeszce jak można oceniac nie skonczone prace.. czemu nie piszemy tu a warunkach pogodowych..
Czemu nie piszemy o innych utrudnieniach równiez z brakiem pradu i lataniem po śąsiadach bu uzyczyli prądu..
Nadal jestescie tacy nieskazitelni..ja opisze dokładna sytuację. jak tylko uporam sie z cała dokumentacja.
Link do komentarza
Cytat

Nie znacie całej sytuacji a oczerniacie wykonawce..



Nikogo nie oczerniam, tylko przeraża mnie to co widze. icon_eek.gif


Cytat

Jak moglismy skończyc prace skoro pan i władca inwestor odsunoł nas od realizacji.



przemas dj ja sie chętnie zapoznam z tą "historią" bo mnie to strasznie ciekawi icon_cool.gif jak sie ustala z inwestorem murowanie klinkierem na podłożu polbrukowym icon_biggrin.gif , bez żadnego zazbrojenia, co by nawet między ten polbruk było powbijane, bez fundamentu - nawet najmniejszego- którym najprościej było by zniwelować spadki icon_eek.gif , bo o samej istocie fundamentu nawet nie bedę wspominał. (????)

Jaki wpływ na wykonanie dzieła mają utrudnienia z dostępem do prądu ?? Czy nie istnieje takie coś jak agregat? jeśli nie własny to z Ramirenta na dobe wypożyczają. Czy poważny fachura zawsze biega po sąsiadach z przedłużaczem? Please ! icon_confused.gif

Co ma pogoda do murowania w pionie i poziomie ?

Ja sie boje myśleć nawet jak by sie te słupy zachowały jakby sobie inwestor zażyczył powiesić tam jakąś brame skrzydłową albo furtke, ....o zgrozo!


Przemas , z całym szacunkiem do twoich zadowolonych klientów, ale jak ja bym po powrocie z pracy zobaczył coś takiego przed domem tooo....

Brak obrazka



Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam jeśli ktoś ma problem z montażem lub poszukuje monetra siatki ogrodzeniowej (powlekanej , zgrzewanej , panelowej ) chętnie pomoge Zajmuję sie montażem i produkcją Cena 1mb siatki powlekanej a mianowicie
Siatka ogordzeniowa ocynkowana . + PCV fi 3,10 oczko 5x5cm h=1,50 m
Słupek fi 42x4mm zapodkładowany, pomalowany na zielono+3 przelotkami i daszkiem h=2,00 m
Drut napinający do siatki ocynkowany+PCV fi 3.50
Słupki podporowe fi 42x4mm umieszczane co 25m
Zalewanie otworów na słupki betonem
Akcesoria montażowe- napinacze , pręty startowe,
CENA ZA MB KOMPLETNEGO OGRODZENIA 50zł
Mój nr 663174725 Cena obejmuje woj Śląskie Opolskie Reszta do dogadania
Link do komentarza
Cytat

Nikogo nie oczerniam, tylko przeraża mnie to co widze. icon_eek.gif




przemas dj ja sie chętnie zapoznam z tą "historią" bo mnie to strasznie ciekawi icon_cool.gif jak sie ustala z inwestorem murowanie klinkierem na podłożu polbrukowym icon_biggrin.gif , bez żadnego zazbrojenia, co by nawet między ten polbruk było powbijane, bez fundamentu - nawet najmniejszego- którym najprościej było by zniwelować spadki icon_eek.gif , bo o samej istocie fundamentu nawet nie bedę wspominał. (????)

Jaki wpływ na wykonanie dzieła mają utrudnienia z dostępem do prądu ?? Czy nie istnieje takie coś jak agregat? jeśli nie własny to z Ramirenta na dobe wypożyczają. Czy poważny fachura zawsze biega po sąsiadach z przedłużaczem? Please ! icon_confused.gif

Co ma pogoda do murowania w pionie i poziomie ?

Ja sie boje myśleć nawet jak by sie te słupy zachowały jakby sobie inwestor zażyczył powiesić tam jakąś brame skrzydłową albo furtke, ....o zgrozo!


Przemas , z całym szacunkiem do twoich zadowolonych klientów, ale jak ja bym po powrocie z pracy zobaczył coś takiego przed domem tooo....

Brak obrazka





Chłopie wielki z ciebie fachowiec..
Oj piszesz piszesz i jeszcze raz napisze ci ze piszesz.. ale piszesz od sinwestora wiec co bym nie napisał to i tak bedziesz starał sie oczernic me wykonaie..
nie było zbrojenia??
Ja mam zdjecia zrealizacji..
Chciałbym cos wyjawic ,pare kwestji ale zostawie to dla sądu..
Jestes znajomym inwestorów wiec pisz co uważasz..
Pozdrawiam cie i pamietaj że góra z góra sie nie zejdzie a człowiek z człowiekiem zawsze..
Pozdrawiam cie z wyrazami szacunku
Link do komentarza
Cytat

Nie będę komentował tych bredni, bo mi szkoda na to czasu. Sprawę ogrodzenia wykonanego przez Przemysława G już przebolałem i czekam na rozstrzygnięcie sądu i zwrot poniesionych nakładów finansowych.
Nie mogę się doczekać, kiedy sprawa w sądzie się zakończy i z czystym sumieniem będę mógł na forum przedstawić orzeczenie sądu. Jakie by ono nie było, obiecuję, że je zamieszczę.

Żeby nie być gołosłownym, załączam parę zdjęć, przedstawiających efekt pracy p. Przemysława G
1. Słup postawiony bezpośrednio na kostce, bez zbrojenia (wywrócił się sam pod wpływem wiatru)
2. Słup zasypany w środku gruzem, zamiast zbrojenia i betonu.
3. Słup postawiony na kostce brukowej i na cegłach, zamiast na fundamencie!!!
4. Idealnie pionowy słup icon_smile.gif, jak większość, nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać ze śmiechu
5. Wspaniały sposób zamocowania przęseł do słupa i te fugi, które widać na ostatnim zdjęciu.

Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną, jak napisał Pan Wykonawca. Ocenę pozostawiam oglądającym.

Zdjęć przedstawiających fuszerkę mam dużo, ale niestety administrator nie przewidział takiego rozmiaru plików.
Poza tym nie mam już ochoty więcej polemizować z Przemysławem G.
Do zobaczenia w sądzie
PS. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na wykonawstwo jakichkolwiek prac w firmie Przemysława G., proszę sobie obejrzeć poniższe zdjęcia. Wybór należy do zainteresowanych.


mam pytanie do wykonawcy czy te wypociny na zdjęciach to fotomontaż bo jeśli nie to gdzie ta sztuka budowlana
Link do komentarza
Cytat

Ja również nie będę komentował pana bredni
To sprawa dla sądu i ne chodzi tu o wykonanie bo wszelkie decyzje co do wykonana były ustalane..
nawet te nieszczesne słupy..
a czemu nie pisze pan ospadkach 30 centymetrowych na grunce.. czemu nie pisze pan o innych sparwach tylko oczernia pan wykonawcę??? U innych klientów realizowalismy zadania i wyszło ok..
Ja tego nie bede komentował.. Prosze nie oczerniac mej osoby oraz mojego wizerunku..
Ja was nie oczerniam ma mam duze podstawy.. Posiadam własna dokumentacje oraz nagrania z naszych ustaleń..
a co do słupa to wyjasnie ze tego wymagało takie zastosowanie postawienia a nie pijany człowiek..
Spadek 10 cm trzeba było zniwelowac.. A tak ustalalismy.. mam nagrania zdjecia z realizacji oraz ustalenia emailowe z wami..
Przepraszam ja nie będę was oczerniał nie moja natura mam pełne podstawy by to zrobic. Spotkamy sie w sądzie - ja też żądam zapłaty oraz oddania narzędzi itp.
Dodam jeszce jak można oceniac nie skonczone prace.. czemu nie piszemy tu a warunkach pogodowych..
Czemu nie piszemy o innych utrudnieniach równiez z brakiem pradu i lataniem po śąsiadach bu uzyczyli prądu..
Nadal jestescie tacy nieskazitelni..ja opisze dokładna sytuację. jak tylko uporam sie z cała dokumentacja.


Panie Przemas DJ
Po co dalej Pan brnie w bezsensowne dyskusje. Nie rozumiem, jak można być takim ignorantem i dalej polemizować na temat wykonania własnej pracy. Nie rozumiem i nie cierpię ludzi, którzy nie potrafią przyznać się do błędu. Każdy człowiek je popełnia, ale wypierać się w ten sposób, to po prostu bezczelność. Każdy widzi na zdjęciach jakość wykonanych prac. Ja na Pana miejscu zamilkłbym, a nie próbował ludziom wmawiać, że wszystko zrobiłem dobrze. Ludzie na forum, to często wykonawcy, którzy się znają na takiej pracy. Gdzie są te zdjęcia, które Pan wykonał podczas tej inwestycji? Dlaczego ich Pan nie zamieści? Niech Pan przestanie już przypisywać mi winę za wykonanie własnej pracy, bo po to wziąłem "fachowca" , żeby wszystko zrobił zgodnie ze sztuką budowlaną. A mówienie o tym, że ze mną Pan ustalał krzywe słupy postawione na kostce brukowej, ośmiesza Pana w oczach forumowiczów.

P.S. Nie jestem tak wyrafinowany, żebym namawiał kogoś, żeby pisał w moim imieniu posty oczerniające Pana.
Naprawdę proszę się nie ośmieszać.


Link do komentarza
Cytat

Chłopie wielki z ciebie fachowiec..
Oj piszesz piszesz i jeszcze raz napisze ci ze piszesz.. ale piszesz od sinwestora wiec co bym nie napisał to i tak bedziesz starał sie oczernic me wykonaie..
nie było zbrojenia??
Ja mam zdjecia zrealizacji..
Chciałbym cos wyjawic ,pare kwestji ale zostawie to dla sądu..
Jestes znajomym inwestorów wiec pisz co uważasz..
Pozdrawiam cie i pamietaj że góra z góra sie nie zejdzie a człowiek z człowiekiem zawsze..
Pozdrawiam cie z wyrazami szacunku



Poniżej dowód, że nie było zbrojenia w słupach, . Robotnicy, którzy je rozbierali, po prostu je popchnęli, a one się wywróciły!!! Widziałem to na własne oczy!!! Niech Pan już lepiej nie próbuje kłamać, bo dokumentację zdjęciową mam bardzo dobrą i niech Pan mi wierzy, że żadne słowo, które napisałem w opisie całej sytuacji, nie jest kłamstwem.
I już naprawdę sam nie wiem, czy Pan udaje i myśli, że wszystko zrobił dobrze, czyli jest miernym fachowcem, no bo chyba tak iść w zaparte pomimo dowodów, to zdecydowanie przesada.

DSC01446.jpg


Link do komentarza
witam....
przyznam, że założyłem w tej chwili konto pod wpływem tego co tutaj zobaczyłem specjalnie żeby napisać kilka słów.... ja posiadam firmę budowlaną, która wykonuje rozmaite prace i muszę stwierdzić, że z taką fuszerką jaką wykonał pan przemas to nie spotkałem się nigdy w życiu.... w imieniu wszystkich solidnych firm przepraszam inwestorów za to, że muszą "napotykać" takich "fachowców" po drodze do swojego wymarzonego domu...gdyby była taka możliwość to zakazałbym takiemu człowiekowi dożywotnio wykonywania zawodu....
jak możesz "kolego" przemasie pisać kilka postów temu, że to ty zapłaciłeś za postawienie płotu 600 pln za mb?
myślałeś, że ludzie się rzucą po kontakt do solidnego wykonawcy i dasz im namiar na siebie?
jak możesz po ujawnieniu twoich śmiesznych zagrywek bronić się i wmawiać forumowiczom, że to co widać na zdjęciach to wina inwestora...?
to co widać nie wymaga żadnego komentarza.... ty lepiej klękaj przed człowiekiem, któremu narobiłeś tylu szkód, przeproś go i grzecznie poproś żeby wycofał pozew bo sąd nie obejdzie się z tobą łaskawie...
czy pomyślałeś co mogłeś spowodować jak by to partactwo, które stworzyłeś to nie był płot tylko jakiś element konstrukcyjny budynku....?
zaprzestań już wszelkich prac budowlanych bo zrobisz komuś krzywdę kiedyś (oby nie), samo to, że za jakąś katastrofę budowlaną pójdziesz na długie lata do więzienia to jest nieistotne, powinieneś tam za przeproszeniem siedzieć do usranej śmierci - i to nie tylko za twoją totalną ignorancję w dziedzinie budownictwa ale i za twoją bezczelność i tupet...
przykro mi że przez takich jak ty porządne i fachowe firmy są traktowane przez inwestorów bardzo podejrzliwie i że inwestorzy nam wykonawcom nie ufają.... widząc to co zobaczyłem sam bym nie potrafił zaufać kolejnym fachowcom...
kończę już ten monolog, mógłbym tak pisać jeszcze długo.... wstyd przemas.... wielki wstyd..... nawet nie stać cię na słowo przepraszam..... żenada....
nawet nie potrafię się zmusić żeby używać dużych liter zwracając się do ciebie.... lepiej nie komentuj już tego wątku......
Link do komentarza
Wraca sprawa ogrodzenia ,jak słusznie Sławek zauważył powinien przeprosić. Też prowadzę firmę budowlaną i zawsze zależy mi na dobrej opinni klientów .Te słupki klinkierowe ,człowieku jak by to się przewróciło np. na dziecko 4-5 letnie ,uruchom swoją wyobrażnię zanim znów coś spartolisz.
Link do komentarza
Witam
Niestety, ale właśnie przez takich ludzi jak "przemas" człowiek traci zaufanie do innych wykonawców. Straciliśmy przez niego w sumie 20.000 zł, ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Zresztą tak naprawdę najważniejsze jest to, że to ogrodzenie nie runęło na kogoś i nie zrobiło nikomu krzywdy.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Link do komentarza
W następnym tygodniu planuję rozpocząć prace związane z ogrodzeniem działki. Na razie mam w planach wykonanie murka na trzech bokach działki i obsadzenie słupków. Firma budowlana, która buduje mi dom dała cenę 35 zł za 1 mb. Wydaje mi się że to bardzo przyzwoita cena i adekwatna do pracy (ok 90 metów bieżących).

Link do komentarza
Cytat

Witam
Niestety, ale właśnie przez takich ludzi jak "przemas" człowiek traci zaufanie do innych wykonawców. Straciliśmy przez niego w sumie 20.000 zł, ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Zresztą tak naprawdę najważniejsze jest to, że to ogrodzenie nie runęło na kogoś i nie zrobiło nikomu krzywdy.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów



To czemu było pare razy rozbierane..
zbrojenie nie było włozone na wasze życzenie.. Przypomnijcie sobie jak przyjeżdzał kierownik od deweloperaże tam w miejscu tego ogrodzenia idzie ciag komunikacyjny..
Sami mówiliscie by nie wstawiac zbrojenia..
Od tego zacznijmy ze msłupy były zalane betonem..Nawet kaminosa nie mozna było zrobic a mowa..
20000 tys.. szkoda że nie 30 tys..
eh sad roztrzygnie..
Mam nagrane rozmowy z wami przy pomocy tel komurkowego i to co było rozmawiane..
może nie wszystko ale jest.
poza tym zdjecie po zdjeciu i widac ze było na słupach wkładane zbrojenie..
prosze ze mnie nie robic kozła.
sad oceni..
Do tego kto informował przewodach by głeboko nie wkopywac fundamentu??? halo opiszczie wszystko i własne ustalenia które były..
w jednej sprawie będą toczyły sie 2 sprawy o zapłate za wykonanie.. i o zwrot za materiał..
nie wiem z kad zrobiło sie 20 tys hi.. smieszne.
Ponadto ekspartyza powinna byc zrobiona przez biegłego z sądu anie zwykłego kierownika z uprawnieniami.
Link do komentarza
Powiem tak, bez rozstrzygania o tym jak było.

Prawdziwy FACHOWIEC nigdy by nie wykonał robót niezgodnych ze sztuką budowlaną i wbrew projektowi.

Nie ma tu znaczenia, że inwestor tak chciał. Ma być tak jak mówi „sztuka budowlana” i projekt.

Z doświadczenia wiem, ze dokładnie takie samo będzie orzeczenie rzeczoznawcy i wyrok sądu.
Link do komentarza
Cytat

Powiem tak, bez rozstrzygania o tym jak było.

Prawdziwy FACHOWIEC nigdy by nie wykonał robót niezgodnych ze sztuką budowlaną i wbrew projektowi.

Nie ma tu znaczenia, że inwestor tak chciał. Ma być tak jak mówi „sztuka budowlana” i projekt.

Z doświadczenia wiem, ze dokładnie takie samo będzie orzeczenie rzeczoznawcy i wyrok sądu.



Nie znam przedmiotu sporu, ale to co pisze bajbaga to dla mnie bardzo logiczne i oczywiste. Gdyby było inaczej to żadne prawo nie wymagałoby obecności kierownika budowy na budowie.
Link do komentarza
Cytat

To czemu było pare razy rozbierane..
zbrojenie nie było włozone na wasze życzenie.. Przypomnijcie sobie jak przyjeżdzał kierownik od deweloperaże tam w miejscu tego ogrodzenia idzie ciag komunikacyjny..
Sami mówiliscie by nie wstawiac zbrojenia..
Od tego zacznijmy ze msłupy były zalane betonem..Nawet kaminosa nie mozna było zrobic a mowa..
20000 tys.. szkoda że nie 30 tys..
eh sad roztrzygnie..
Mam nagrane rozmowy z wami przy pomocy tel komurkowego i to co było rozmawiane..
może nie wszystko ale jest.
poza tym zdjecie po zdjeciu i widac ze było na słupach wkładane zbrojenie..
prosze ze mnie nie robic kozła.
sad oceni..
Do tego kto informował przewodach by głeboko nie wkopywac fundamentu??? halo opiszczie wszystko i własne ustalenia które były..
w jednej sprawie będą toczyły sie 2 sprawy o zapłate za wykonanie.. i o zwrot za materiał..
nie wiem z kad zrobiło sie 20 tys hi.. smieszne.
Ponadto ekspartyza powinna byc zrobiona przez biegłego z sądu anie zwykłego kierownika z uprawnieniami.



Człowieku, jak możesz tak kłamać. Je nie mam zielonego pojęcia o budowaniu ogrodzenia, więc jak mogłem mówić o tym, żeby nie było zbrojenia. Dlaczego następna ekipa bez problemu zrobiła to tak, jak należy. Czy naprawdę myślisz, że jak wszystko byłoby dobrze zrobione, pchałbym się w koszty, problemy, sądy??? Szkoda gadać, naprawdę nie chcę się już denerwować.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Taki fajny wątek icon_smile.gif Wykonawca jeszcze żyje, Sąd coś orzkł, piszcie icon_smile.gif) icon_biggrin.gif Żartuję sobie, ale mojej bardzo bliskiej znajomej gość kładł płytki klinkierowe na naprawdę ładnym murku. Nie powinien już wykonywać usług budowlanych, powiniem mieć połamane łapy na zawsze



Niestety, ale nasze sądy działają tak szybko, że od ponad roku sprawa nie weszła jeszcze na wokandę. Może zacznie się po wakacjach icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Kurcze, każdy chce płacić jak najtaniej za zrobienie ogrodzenia działki, a przecież wiadomo, że najtaniej jest jak zrobi się takie coś samemu. Tak jak napisał namore. Wystarczy poszukać w necie jak się to robi. Już w innym poście była dyskusja na temat budowy ogrodzenia z siatki. Np. na stronie rabatka jest wszystkie napisane czarno na białym jak taką siatkę montować. Mają tam nawet jakiś grupę produktów specjalnie do ogrodzenia działek. Montaż siatki jest łatwy prosty i przyjemny. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Powiem krótko - to co przemas wypisał woła o pomstę do nieba.

Nie ma tak że inwestor sobie zażyczył zmian konstrukcyjnych. To pan jako fachowiec jest od tego by go uswiadomić w tej kwestii. Mur przy ścianie trzeba było podkopać i zrobić wylewkę fundamentową. Co to za fachowiec który zniwelować spadku nie potrafi ?
Zero pojęcia o konstrukcjach budowlanych.
A jakby inwestor zarzyczyłby sobie powiedzmy drut fi 6 na zbrojeniu belek stropowych powyżej rozpiętości 6m to teżbyś mu tak zrobił bo sobie życzył?
Z takim przygotowaniem to chłopie mozesz co najwyżej sadzenie zieleni uprawiać.

A jak juz chcesz bardzo - to niech ci to inwestor da na piśmie, że został pouczony o katastrofie budowlanej.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...