Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Aukcja prac dzieci z Ogniska Marymont!!! Czytaj więcej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
DamianKSC

Działka rolna - możliwość inwestycji

Recommended Posts

Teść posiada działkę rolną 0,5 h na której stoi dom jednorodzinny. Plan jest taki, że chcemy z połowy działki czyli 0,25 h - wydzielić dwie równe działki i uzyskać WZiZT. Później jedną z tych działek sprzedać a na drugiej się wybudować. W jakiej kolejności załatwić poszczególne sprawy? Czy najpierw podzielić działkę na 2 i przepisać na siebie? Na powstałe 0,25 h wystąpić o WZiZT na jeden dom jednorodzinny - po ew. uzyskaniu WZiZT wydzielić połowę z 0,25 i na drugą połowę wystąpić ponownie o WZiZT? Czy wcześniej występując o WZiZT mogę wykazać chęć budowy 2 domów a później podzielić działkę? Czy nabywca działki nie będzie miał problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czasami dziś jest że stary dom stoi na gruncie rolnym. Sam miałem taki przypadek duża działka teścia z jego domem na rolnym ale na szczęście część działki jest w pasie zabudowy zgodnie z obecnym planem przestrzennego zagospodarowania i tam mogliśmy sobie wydzielić działkę i się wybudować.
W twoim przypadku najpierw podejdź do urzędu gminy i sprawdź jaki jest status tej działki czy są plany przestrz.zagospod. i tam też ci powiedzą czy w ogóle będzie można się tam wybudować i dopiero wtedy starać się o podział i takie tam. icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działek rolnych nie można dzielić na mniejsze niż 0,3 ha, a możliwość ich zabudowy wymaga najpierw przeprowadzenia procedury odrolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×