Skocz do zawartości

25 tyś za rekuperator?


mdzidek

Recommended Posts

Dostałem właśnie ofertę na wykonanie instalacji mechanicznej wentylacji z rekuperatorem ConfoAir 350 (bez GWC) na 25 tysiaków. Trochę to dużo. W domu mam zamiar zainstalowac jescze PC. Zliczając koszt reuperatora i PC wychodzi grubo ponad 75 tyś. Zastanawiam się czy to ma sens i czy w ogóle się zwróci. Nie jestem ekspertem od tego, więc szukam tutaj porady.
Pozdrawiam wszystkich.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dostałem właśnie ofertę na wykonanie instalacji mechanicznej wentylacji z rekuperatorem ConfoAir 350 (bez GWC) na 25 tysiaków. Trochę to dużo. W domu mam zamiar zainstalowac jescze PC. Zliczając koszt reuperatora i PC wychodzi grubo ponad 75 tyś. Zastanawiam się czy to ma sens i czy w ogóle się zwróci. Nie jestem ekspertem od tego, więc szukam tutaj porady.
Pozdrawiam wszystkich.
icon_smile.gif


Witam,
no szczerze mowiac niemalo icon_smile.gif . Do czego niby ten rekuperator ma sluzyc? Moze moge jakos Panu pomoc?
Prosze o szczegoly na:info@systron.pl
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Dostałem właśnie ofertę na wykonanie instalacji mechanicznej wentylacji z rekuperatorem ConfoAir 350 (bez GWC) na 25 tysiaków. Trochę to dużo. W domu mam zamiar zainstalowac jescze PC. Zliczając koszt reuperatora i PC wychodzi grubo ponad 75 tyś. Zastanawiam się czy to ma sens i czy w ogóle się zwróci. Nie jestem ekspertem od tego, więc szukam tutaj porady.
Pozdrawiam wszystkich.
icon_smile.gif


koło 9 tys. sam rekuperator, masz aż tak duży dom że głupie przewody wentylacyjne pójdzie 16 tys. ?icon_neutral.gif rekuperator fajna sprawa, jeśli masz dobrze ocieplony dom to przez wentylacje masz znaczne ucieczki ciepła, które odzyskasz dzięki temu. Myślę, że ta cena jest naciągnięta strasznie icon_smile.gif moze napiszesz jaka powierzchnia domu i jak ocieplony icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

koło 9 tys. sam rekuperator, masz aż tak duży dom że głupie przewody wentylacyjne pójdzie 16 tys. ?icon_neutral.gif rekuperator fajna sprawa, jeśli masz dobrze ocieplony dom to przez wentylacje masz znaczne ucieczki ciepła, które odzyskasz dzięki temu. Myślę, że ta cena jest naciągnięta strasznie icon_smile.gif moze napiszesz jaka powierzchnia domu i jak ocieplony icon_smile.gif


Całkowita powierzchnia to 200 m2 (użytkowa 156), zewnętrzne ocieplenie będzie 15 cm styropianu, dach 20 cm wełna.
Cena rekuperatora w moim wypadku to 9990 zl, 10000 materiały, 5000 wykonanie. Tak to wygląda. Robi to firma rekuperatory.pl
Szukałem innych (tańszych) ale bez powodzenia.
Pozdrawiam
icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Uwazajcie na firmy zajmujace sie rekuperacja, bo na wlasnej skorze poczulam, jak bardzo oszukuja(a przynajmniej probuja)
Dostalam wycene 15 tys. na rekuperacje z odzyskiem ciepla...dom 133m2. Wszystko spoko, takie sa ceny wiec...nie wnikalam. Podpisalam umowe, podpisalam wyszczegolnienie (dokladnie wypisane ilosci i nazwy materialow ktore beda uzyte) podpisalam daty wykonania. Wszystko gladko. Przyjechali montowac...4 gosci..kaszanke odwalili straszna, dziury mi w stropie tak wykuli, ze myslalam, ze skonam. Wiec bylo dzwonienie do szefa, ze nie zaplace drugiej raty jesli nie przyjada iu nie poprawia. Ale...to sie zdarza, wiec luz. \Przyjechali, poprawili. Dalej...moj ojciec przytomnie wzial do reko wyszczegolnienie materialow zawarte w umowie. Wiec okazalo sie, ze my jako absolutni laicy, nie znajacy tematu(jak wiekszosc ludzi) znalezlismy braki materialow uzytych na ok 2.5 tys. To jest tylko to tzw. grube...a ile jeszcze tego czego nie umiemy wypatrzyc. ZAdzwonilam wiec i poprosilam o dostarczenie faktury na materialy uzyte na mojej budowie. Na razie cisza...zobaczymy co wyniknie.
Mam wlasciwie pytanie do was....czy ja mam prawo do zadania takiej faktury od nich? Oszukali by mnie pieknie gdyby nie dali tego wyszczegolnienia w umowie, a tak...coz...bedziemy walczyc....a do zaplaty zostalo mi ostatnie 5 tys.
Link do komentarza
trzeba walczyć o swoje a jak nie to straszyć sądem !

mdzidek - ja bym na Twoim miejscu szukał dalej innej firmy, albo po prostu samemu może ułożył ta instalacje, w sumie jak by był tylko projekt to nie trzeba fachowca by połączyć rury wszystkie do kupy:) to nie gaz ani woda, że trza się specjalnie znać. moim zdaniem 25 tys, to zdecydowanie za dużo, zagrać tak ze bierzesz od nich dokładną wycenę materiałów i robocizny i próbujesz w innych firmach, moze się znajdzie jakaś, a jak nie to przychodzisz do nich i wciskasz im kit że jakaś firma X zaoferowała np. 19 tys za to i czy chcą obniżyć cenę dla Ciebie czy masz iść do konkurencji icon_smile.gif może obniżą wtedy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
wszystko zależy od tego czy masz w umowie kwotę ryczałtową za wykonanie całej instalacji, czy rozliczenie kosztorysem powykonawczym
na etapie składania oferty nie da się przewidzieć i wyliczyć co do sztuki każdej kształtki czy ilości rur, opasek itp.
oferta zawiera przybliżone ilości, a w przypadku umów na kwotę ryczałtową za całość instalacji zazwyczaj jest to na korzyść wykonawcy, gdyż wykonawca nie dostanie za wykonaną usługę więcej kasy niż wynika to z umowy
w przypadku zawierania umów na kwoty ryczałtowe trzeba mocno negocjować cenę przed podpisaniem umowy, bo później każda złączka mniej to zysk wykonawcy - na tym to polega
przy umowach rozliczanych kosztorysem powykonawczym liczone są co do sztuki wszystkie zużytw nateriały, jak również robocizna
osobna faktura na zużyte materiały może być mniej korzystna dla Ciebie ze względu na VAT 22% (z czego być może kiedyś odzyskasz 15% od urzędu skarbowego)
jakość wykonanych robót to osobna sprawa i tu w każdym przypadku powinnaś domagać się usunięcia wszelkich niedoróbek przed zapłaceniem końcowej należności
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam...
T.Brzeczkowski- ogólnie zajmuje sie budowlanka jednakze rekuperatory nie sa mi obce... i powiem szczerze ze wszystko zalezy materiału z którego wykonamy czy bedzie to rura spiro(Najtaniej) oczywiscie musimy tez doliczyc koszty izolacji,badz tez termoflexy,słyszałem robiłem tez kiedys na zyczenie klienta z rur pcv 100.......no i tez od ilosci kształtek ...widzac projekt a raczej rzut badz tez rzuty (zazn.kuchnia-kuchenka,łazienki- (prysznic,wanna)garderoba,kotłowna gdzie piec a jak nie ma to kotłowni to gdzie bedzie stała centrala czy na poddaszy i prosiłbym zaznaczyc kierunki geograficzne przy projekcie jak ustawiona np.wzgledem dgori bedzie)wazne rzeczy,byłbym w stanie pomóc wyliczyc koszty materiału,..kontakt fantom21@wp.pl
Link do komentarza
Cytat

to Pan taki fachura jest?to ciekawe czy 20 lat temu w polsce wiedzieli co to rekuperator...a jezeli chodzi o pana rozdzieliki,to DOSPEL robi to na mufach,portkach,trójnikach wiec zastanawia mnie jak wyglada ta pana skrzynka rozdzielcza?


Pierwszy reku zamontowałem sobie w 89' a od 1990 montuję je innym. Opis domu w Nadarzynie..
http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/72.html
http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/73.html
http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/74.html

Co do skrzynki rozdzielczej... tal wygląda nasza:
http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...ki/DSC01937.JPG
francuska
http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...ki/DSC01938.JPG
...viessmanna
http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...20viessmann.jpg

Co do dospela … również doszli do wniosku, że skrzynki są konieczne – przy tak małych przepływach (15-30m3/h na kanał) nie ma mowy o regulacji anemostatami, czy kryzami. Na koniec „trójników” nic nie doleci. Prawdopodobnie od nowego roku i w dospelu kupi Pan skrzynki rozdzielcze.
Tak projektować wentylacji nie powinno się:
http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...u%20projekt.jpg
Link do komentarza
witam...i dziekjuje za wyczerpujaca odpowiedz...ze wszystkim sie zgodze prucz tego ze na koniec trójnika nic nie doleci...doleci,doleci bo zakładalismy to czapki z głów zrywało tak dawało i to w kazdym pomieszczeniu czy to był poczatek czy koniec instalacji...z jeszcze co do tego ostatniego linku(projektu)to podobne rzeczy projektuje DOSPEL własnie...
Link do komentarza
Nie dospel a projektanci z dospelem związani. dospel wprowadza skrzynki.
Może jeszcze raz wyjaśnię - można sterować kryzami , anemostatami strumień co "to czapki z głów zrywało"
natomiast wentylacji domowej się tak zrobić nie da! Przy 80-100m3/h rozbitych na np. 5 pokoi, trójnikami - równomiernie się nie zrobi.
Robimy to 20 lat kiedyś kila od paru lat 20- 30 instalacji miesięcznie – więc co jest ciche , równomierne, mogę powiedzieć. Wiem też jak wyglądają kanały, centrale po 20-15 latach pracy non stop. Dlatego używam wyłącznie miękkich i cichych kanałów 60 i 80 mm .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...