Skocz do zawartości

Rolety zewnętrzne - oszczędność ciepła


Recommended Posts

Mieszkam w bloku. Zastanawiam się nad założeniem role zewnętrznych w celu ograniczenia strat ciepła. Mam standardowe plastikowe okna. Założone kilka lat temu.
Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Czy warto założyć takie rolety? Czy ktoś z was miał okazję porównać zużycie ciepła przez założeniem takiej rolety i po?
Link do komentarza
Cytat

Mieszkam w bloku. Zastanawiam się nad założeniem role zewnętrznych w celu ograniczenia strat ciepła. Mam standardowe plastikowe okna. Założone kilka lat temu.
Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Czy warto założyć takie rolety? Czy ktoś z was miał okazję porównać zużycie ciepła przez założeniem takiej rolety i po?



Na pewno jakaś oszczędność z tego jest, ale niekoniecznie musi być zatrważająca. O jakich roletach myślisz konkretniej?
Link do komentarza
Cytat

Mieszkam w bloku. Zastanawiam się nad założeniem role zewnętrznych w celu ograniczenia strat ciepła.




Rolety chronią stolarkę przed warunkami atmosferycznymi, są zabezpieczeniem (słabym) przed włamaniem, wyciszaja wnętrze, zacieniają, ocieplają (o jakieś najwyżej 10%).

Jeśli zależy ci na prawdziwym ociepleniu okien, załóż okiennice (jeśli to blok - to wewnętrzne) .
Powinny lepiej spełnić to zadanie.
Musisz tylko uważać, by nie zaparować przestrzeni między oknem a okiennicą wewnętrzną.
ale jeśli zrobisz szczeliny wentylacyjne, powinno być OK.
Link do komentarza
Cytat

To zależy czy chcesz mieć elektryczne czy na sznurek? Generalnie ceny wahają się od 600pln do 4/5 tyś. na allegro masz przykładowe ceny http://www.allegro.pl/search.php?string=ro...w%C5%82amaniowe




tylko nie elektryczne, braki pradu tez sie zdazaja - sytuacja z zycia zaslyszana. sklep, koniec pracy, rolety elektryczne i brak pradu - pilnowanie sklepu przez 4 godz az bedzie mozna go zamknac

mysle ze w bloku az taki problem nie bedzie wystepowal ale zawsze jak cos ma nie dzialac to w nieodpowiednim momencie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mam zamontowane w połowie domu , na całym parterze okna plastikowe. Były to jedne z pierwszych okien, jakie stosowano w Polsce. Po ponad dwudziestu latach, szyby zaparowują, uszczelki zaczynają się kruszyć, a ich wymiana nie wchodzi w rachubę, ponieważ obecnie nie produkuje się już takich profili okiennych.
Na piętrze mam zamontowane okna kastowe, które wymagają ciągłej konserwacji, tzn. malowania.
W ubiegłym roku zamontowałem rolety na jednej ścianie, w sumie cztery okna. Te cztery okna mają w sumie 10 metrów kwadratowych, co z doliczeniami na skrzynki i prowadnice, wyniosło około 11 metrów powierzchni do pokrycia przez rolety. Całość, tzn. te cztery okna wyniosły mnie z montażem i wszelkimi kosztami, takimi jak dojazd, wymiary itp. dwa tysiące osiemdziesiąt(2080 zł.) złotych. Rolety zamontowałem na jesień, gdy zaczynały się chłody, jesienne szarugi i wiatry. Efekt był odczuwalny natychmiast. W domu zrobiło się cieplej przy tej samej ilości zużywanego opału, temperatura się ujednoliciła w pomieszczeniach i również wygłuszyło się mieszkanie.
Moim zdaniem rolety maja sporo zalet i oczywiście że nie ogrzewają, bo grzeją grzejniki, ale chronią dom przed utratą ciepła w znacznym stopniu. Obecnie czekam na tę samą ekipę, która zamontuje mi rolety na następnych czterech oknach, a koszt, przy podobnej powierzchni jak poprzednio, ustaliliśmy na 2150 złotych.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...