Skocz do zawartości

Żółknące okna PCV!


Recommended Posts

Cytat

czy każde okna pcv z czasem zółkną?


Bardzo mi przykro z powodu Twojego przykrego doswiadczenia z oknami z PVC---ale NIESTETY TAK-KAZDE. To jest wlasnie jedna z bardzo nieprzyjemnych (dla oka i nie tylko), cech i wad PVC. Okien z PVC nie maluje sie i niestety nie mozna ich w ten sposob odnowic. PVC jest takze nieprzyjazny dla srodowiska. Dlatego odradzam kupowanie drzwi i okien wykonanych z PVC. Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
Takie uogólnienie jest nie sprawiedliwe.
Wiem,że zżółknięcie białego PCV jest możliwe.Zdarza się to na skutek wady produkcyjnej,albo wpływu środków zewnętrznych.Najczęściej to wpływ słońca.
Najstarsze okna z PCV,jakie widziałem pochodziły z lat 70-tych i wcale nie były zżółknięte.Co najwyżej leciutko poszarzałe.Widuję wiele okien 10-15-to-letnich,ale niezwykle rzadko spotyka się pożółkłe.
Link do komentarza
Cytat

Czyli przy kupnie trzeba wybrać solidną firmę i wszystko będzie jak w najlepszym porządku!



Ogólnie nie jest prawdą, że żółknące okna PCV to standard. Jest to rzadkość, zdarza się przy określonych warunkach i zazwyczaj przy tańszych modelach okien. Mam pecefałki od dawien dawna i do dzisiaj wyglądają rewelacyjnie. Takie same ma sąsiad, takie same zamontowaliśmy u rodziców - wszystko przepięknie. Dodam, że urodziców pecefałki zastąpiły niby dobre okna drewniane, które zdążyły się naprawdę w dość krótkim czasie zeszmacić, opaść, były z nimi problemy, dużo zachodu... Więc ja tam wolę pecefałki, mam z nimi dobre doświadczenie. icon_smile.gif Choć nadal są to tak zbliżone rzeczy, że to kwestia gustu...
Link do komentarza
Cytat

Minime czy możesz mi polecić jakąś firmę i kontakt do niej w pomorskim, bo przyda mi się w przyszłym roku?



Oo, z pomorskiego, witamy, witamy. icon_biggrin.gif Wiesz, pomorskie to duży obszar i nie wiem czy to Twoje rejony, ale polecam z Rumi Megabud. Zaraz obok Trójmiasta, dobra firma i obsługa. Ogólnie co do produktów okiennych to ja tam zawsze wybieram Avante, z mojego doświadczenia są świetni.
Link do komentarza
Mnie nie tylko straszą ale patrzą z niesmakiem jak mówię że moje będą białe PCV i koniec. Każdy próbuje udowodnić że to błąd. Może i tak ale tak sobie wymyśliłam że kasztanowa dachówka, biała podbitka i białe okna. No i cena ma znaczenie. A jak to będzie dalej to zobaczymy.
Link do komentarza
To przekonanie, że białe okna pcv z czasem żółkną tkwi w społeczeństwie od lat, a to z winy działających na rynku wielu kiepskich firm produkujacych takie okna. Jeśli producent solidny, to z oknami nie powinno być najmniejszych problemów. Dobrych firm też nie brakuje, jak np. Avante, tylko trzeba przed decyzją o zmianie okien dobrze wybrać i kierować się nie tylko ceną.
Link do komentarza
Cytat

Mnie nie tylko straszą ale patrzą z niesmakiem jak mówię że moje będą białe PCV i koniec. Każdy próbuje udowodnić że to błąd. Może i tak ale tak sobie wymyśliłam że kasztanowa dachówka, biała podbitka i białe okna. No i cena ma znaczenie. A jak to będzie dalej to zobaczymy.



Ludzie zawsze podążali za bezsensowną modą... Proszę się nie przejmować, wszystko niech będzie dopasowane do Pani gustu, bo to Pani dom i ma się Pani podobać a nie jakimś zwolennikom pokręconych i niesprawdzających się teorii. icon_smile.gif Ja też mam białe pcv i są świetne. A za cenę najtańszych drewnianych ma Pani pełne, wysokiej jakości okna PCV które przetrwają prawie wszystko, działać będą jak marzenie.
Link do komentarza
Cytat

Ludzie zawsze podążali za bezsensowną modą... Proszę się nie przejmować, wszystko niech będzie dopasowane do Pani gustu, bo to Pani dom i ma się Pani podobać a nie jakimś zwolennikom pokręconych i niesprawdzających się teorii. icon_smile.gif Ja też mam białe pcv i są świetne. A za cenę najtańszych drewnianych ma Pani pełne, wysokiej jakości okna PCV które przetrwają prawie wszystko, działać będą jak marzenie.


Nie moda i nie "nie sprawdzone teorie", tylko wlasciwosci fizyczne i technologiczne PVC (nie PCV), sprawiaja ze ten material ZAWSZE--z czasem kruszeje i zzolknie. Nie zalezy to od firmy ktora produkuje okna. Firma moze byc najlepsza, ale wlasciwosci PVC zostana takie same. Na swiecie jest sporo renomowanych firm z wieloletnia praktyka, ktore produkuja okna z PVC--ale to nie zmienia sprawdzonego faktu ze i te okna tez z czasem zzolkna. Poza zolknieciem--(to tylko wyglada brzydko dla oka), sa inne o wiele gorsze wlasciwosci PVC---ktore sprawiaja ze ten material jest moze najtanszy ale najgorszy do produkcji okien i drzwi. I jeszcze raz--PVC--jest ogromnie szkodliwe dla srodowiska!!! Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
Obecnie białe okna z PVC w nowych budynkach montuje się coraz rzadziej.W zasadzie to nie pamiętam,ile lat temu widziałem w nowym budynku,gdzie wykonywałem instalacje, białe okna.Przeważają powoli okna z drewnopodobnych profili.Te nie zżółkną.
A co do ekologiczności takich okien....,ciekawe,czy drewniane,silnie nasączane chemią ,lakierami,bejcami,środkami przeciw grzybom i owadom są bardziej ekologiczne.
Innych okien w Polsce na razie nie ma.
Link do komentarza
Cytat

Obecnie białe okna z PVC w nowych budynkach montuje się coraz rzadziej.W zasadzie to nie pamiętam,ile lat temu widziałem w nowym budynku,gdzie wykonywałem instalacje, białe okna.Przeważają powoli okna z drewnopodobnych profili.Te nie zżółkną.
A co do ekologiczności takich okien....,ciekawe,czy drewniane,silnie nasączane chemią ,lakierami,bejcami,środkami przeciw grzybom i owadom są bardziej ekologiczne.
Innych okien w Polsce na razie nie ma.


W ostatnim moim post zapomnialam napisac ze odradzam rowniez drewniane okna i drzwi takze!! Tak, sa nasaczone chemia, ale to nie tylko jeden powod azeby ich nie zakladac. Jesli chodzi o ekologicznosc--to w dalszym ciagu--najbardziej trujace dymy wydziela palace sie PVC. Wiem ze jest mnostwo zwolennikow okien i drzwi wykonanych z drewna i PVC, ja tylko potwierdzam wiadome fakty. Co do kolorow-kwestia gustu.
Co do tego ze innych okien nie ma w Polsce--jesli nie ma w Polsce--mozna je kupic w innym panstwie i sprowadzic do Polski. Teraz wszystko jest mozliwe. Szukajmy na internecie---ja znalazlam firme www.Fibertec.com w Kanadzie, ktora produkuje okna (takze na zamowienia) ---przesyla do kazdego panstwa w Europie. Kupilam u nich okna i przesylam do Polski. Mozna zazyczyc sobie dowolna konfiguracje okien ( i drzwi takze), ktore sa wykonane z najlepszego w tej chwili materialu, w najnowszej technologii i ze standartowym wyposazeniem takim jak siatka na owady, lub ozdobnymi szprosami-tez dowolnej konfiguracji. Sa tez inne firmy produkujace okna i drzwi na zamowienia do Europy. Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
Uważam, ze to rzekome żółknięcie okien pcv, to mit, albo wina producenta, który wypuszcza na rynek bubel. Solidna firma nie pozwoli sobie na coś takiego. Poza tym, jak pisze adamis, jesli masz obawy, wybierz kolorową ramę. A czy ta firma, o której wspominaleś adamis, ma w swojej ofercie kolorowe okna? wiesz coś o tym?
Link do komentarza
Nie pisałeś. Przepraszam adamis. czytalam posty niezbyt uważnie icon_redface.gif U ciebie mignęła mi słowo "firma", a niżej u Kena i Eli nazwa. Poskladalam i mi wyszło. Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę. Z firmy kanadyjskiej nie skorzystam icon_wink.gif, ale może ktoś mi poleci producenta dobrych okien, który ma w sojej ofercie duży wybór kolorów? Trudno pod tym kątem szukać w necie, a mnie bardzo zalezy na określonych i niestandartowych barwach.
Link do komentarza
Cytat

Najczęsciej polecaną firmą jest Avante...


Odwiedziłem z ciekawości stronę firmy AVANTE.Faktycznie maja sporo ciekawych i niespotykanych gdzie indziej rozwiązań.
Co do innych firm to są jeszcze OKNOPLAST KRAKÓW, JEZIERSKI, APOLLOPLAST KIELCE. To są co prawda firmy z "mojego podwórka" ale można je polecić. Może ktoś skorzysta. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Odwiedziłem z ciekawości stronę firmy AVANTE.Faktycznie maja sporo ciekawych i niespotykanych gdzie indziej rozwiązań.
Co do innych firm to są jeszcze OKNOPLAST KRAKÓW, JEZIERSKI, APOLLOPLAST KIELCE. To są co prawda firmy z "mojego podwórka" ale można je polecić. Może ktoś skorzysta. icon_biggrin.gif



Ten człowiek dobrze mówi, polać mu! Hehe icon_biggrin.gif To jest fakt: Oknoplast, Jezierski, Avante to liderzy. Dla mnie, co zawsze powtarzam, Avante to lider liderów, ale z tych trzech zawsze ktoś sobie coś dobrego wybierze...
Link do komentarza
Jak pisałam, tak zrobilam. poodwiedzałam sobie stronki w necie i chyba wybiorę Avante. Niby Oknoplast i Jezierski mają też bardzo dobrej jakości okna, ale w szczegółach (a wnich podobno diabeł śpi) , takich jak na przyklad kolor, Avante jest lepszy. Bardziej zróżnicowana oferta. mam w czym wybierać
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...