Skocz do zawartości

Czym nadsypać teren wokół domu?


Recommended Posts

icon_rolleyes.gif Cześć.
Mam taki problem i może ktoś pomoże mi go rozwiązać. Zastanawiam się czym wyrównać (nadsypać ) teren wokół domu , mam działkę położoną ok 1m poniżej drogi i muszę teren ten wyrównać bo za moją działką znajduje się rów melioracyjny, a więc cała deszczówka zalewałaby mi podwórko i piwnicę. W projekcie mam domek z wysoką piwnicą obsypany potem ziemią, będzie tego jakieś 430 m^3 czyli jakieś 645 ton. Zastanawiam się czego użyć do wyrównania piasek, pospółka, ziemia? Chodzi mi o to żeby to nie było zbyt drogie ale też użyteczne. O ile się orientowałam to ceny materiału nie są jeszcze takie drogie , ale transport icon_cry.gif to po prostu czarna rozpacz.
Pomóżcie proszę!!
Jestem z okolic Gliwic woj Śląskie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja musialem podniesc swoja dzialke o ok. 0,5 m. Do tego celu nadaje sie wszystko co uda ci sie tanio kupic. Ja kupowalem ziemie z rowow kopanych przy drodze. Najwazniejsze jest by bylo tanio. Dopiero na to powinno sie dac 10 - 20 cm czarnej ziemi. Trawa ukorzenia sie w miare plytko. W gminie jest ktos kto nadzoruje prace drogowo - budowlane i popytaj sie jego czy gdzies w okolicy nie kopia rowow czy remontuja drogi, a potem juz indywidualnie rozmawiaj z kopiacymi (mozna sie dogadac).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja musialem podniesc swoja dzialke o ok. 0,5 m. Do tego celu nadaje sie wszystko co uda ci sie tanio kupic. Ja kupowalem ziemie z rowow kopanych przy drodze. Najwazniejsze jest by bylo tanio. Dopiero na to powinno sie dac 10 - 20 cm czarnej ziemi. Trawa ukorzenia sie w miare plytko. W gminie jest ktos kto nadzoruje prace drogowo - budowlane i popytaj sie jego czy gdzies w okolicy nie kopia rowow czy remontuja drogi, a potem juz indywidualnie rozmawiaj z kopiacymi (mozna sie dogadac).



Potwierdzam. Czytałem gdzies kiedyś nawet ogłoszenie firmy pracującej przy takim projekcie, że sprzedają ziemięicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

icon_rolleyes.gif Cześć.
Mam taki problem i może ktoś pomoże mi go rozwiązać. Zastanawiam się czym wyrównać (nadsypać ) teren wokół domu , mam działkę położoną ok 1m poniżej drogi i muszę teren ten wyrównać bo za moją działką znajduje się rów melioracyjny, a więc cała deszczówka zalewałaby mi podwórko i piwnicę. W projekcie mam domek z wysoką piwnicą obsypany potem ziemią, będzie tego jakieś 430 m^3 czyli jakieś 645 ton. Zastanawiam się czego użyć do wyrównania piasek, pospółka, ziemia? Chodzi mi o to żeby to nie było zbyt drogie ale też użyteczne. O ile się orientowałam to ceny materiału nie są jeszcze takie drogie , ale transport icon_cry.gif to po prostu czarna rozpacz.
Pomóżcie proszę!!
Jestem z okolic Gliwic woj Śląskie


Nie wiem czy w waszym regionie są anonse ,może inna gazeta z ogłoszeniami.Bardzo często są ogłoszenia typu oddam gruz,oddam ziemię.Jeżeli masz tam zasiać tylko trawę,to na gruz wystarczy warsywa ziemi "na sztych"Lub daj ogłoszenie przyjmię ziemię.W zasadzie osobiście z gruzu i pospółki bym zrezygnował.W moim rejonie pospółka jest droższa od piachu.Co do gruzu to można go mieć zadarmo,tylko nie wszędzie można go użyć icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Nie wiem czy w waszym regionie są anonse ,może inna gazeta z ogłoszeniami.Bardzo często są ogłoszenia typu oddam gruz,oddam ziemię.Jeżeli masz tam zasiać tylko trawę,to na gruz wystarczy warsywa ziemi "na sztych"Lub daj ogłoszenie przyjmię ziemię.W zasadzie osobiście z gruzu i pospółki bym zrezygnował.W moim rejonie pospółka jest droższa od piachu.Co do gruzu to można go mieć zadarmo,tylko nie wszędzie można go użyć icon_cool.gif


Witam
Podnoszę poziom działki o ok. 80 cm. 50 cm warstwę zasypuję ziemią różnej jakości ale bez gruzu i zanieczyszczeń. Dopiero pozostałe 30 cm planuję zasypać pełnowartościową ziemią ale już po zakończeniu budowy. Buduję koło dużego miasta więc łatwo o ziemię z wykopów, tylko te koszty transportu!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Mam podobny problem.
Moja działka jest poniżej poziomu tarasu około 40 - 50cm. Wszystko pięknie do momentu gdy zacznie padać deszcz.... robi się jezioro!!!!!!!
Czy rzeczywiście rozwiążę problem nawożąc gruz, na który wrzucę warstwę ziemi. Przewiduję wyłącznie trawę i tuje wokół działki...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Mój problem rozwiązał się sam, okazało się, że na wiosce, w której się buduje jest piaskownia oraz firma z koparkami i ciężarówkami, icon_smile.gif z wykopu wyszło nam trochę ziemi, którą wstępnie obsypiemy piwnice, jak coś zostanie to od frontu podrównamy jeszcze do drogi, a potem będziemy widzieć ile jeszcze trzeba będzie nawieźć bo chcę zachować pewną różnicę wysokości i ciekawie ją zagospodarować na jakiś skalniak oczko wodne ze strumyczkiem; to wyjdzie jeszcze w czasie zagospodarowania działki, na górę wysypię warstwę ziemi, a tam gdzie pójdą drzewka i kwiaty to odpowiednią ziemię ogrodniczą i chyba będzie ok. Co do gruzu to wcale się nie orientuję, a u mnie jak na razie nie ma jeziora bo działka ma spad na całej swojej szerokości w stronę rowu melioracyjnego i spad chcę zachować tylko muszę dorównać teren do drogi asfaltowej od frontu.
Pozdrawiam i dzięki za rady.
Link do komentarza
Musialem rowniez podnosic teren ponad 1metr. Na szczescie niedaleko poszezali drogi udalo sie zaltwic z kierowca okolo 80 TATR ziemi. Za 1/3 ceny u normalngo dostawcy. Teraz jest okres wzmozonych remontow drogowych itp. porozgladaj sie pogadaj (nie z kierownikiem budowy, ale z kierowca).
POzdr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...