Skocz do zawartości

Biały nalot na cegle


Gość

Recommended Posts

Postawiłem ogrodzenie z cegły "krotoszyńskiej" (nie jest to klinkier, ale cegła bardzo do klinkieru podobna). wybralem ten material ze wzglęgu na koszty. Po związaniu i wyfugowaniu postanoiwłem mur zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi środkiem Atlas Delfin.
Po zimie wszystkie słupki i murki zrobiły się dosłownie białe. Czy ten nalot da się czymś usunąć, czy zostaje tylko pomalowanie tej cegły?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
ykwitami są sole wapna i magnezu.
Najczęściej wychodzi to z zapraw na skutek stosowania wadliwego cementu. Należy stosować cementy portlandzkie bez domieszek. Ta sama zaprawa do murowania i fugowania. Operacja winna być wykonywana w jednym cyklu.
Literatura podaje wiele sposobów usuwania tych wykwitów.
Ja proponuję usuwanie poprzez szczotkowanie na sucho. Sprawdziłem przy realizacji jednego, co prawda komina, ale skutek był zamierzony.
Zmywanie woda powoduje dalsze wymywanie związków i powstawanie wykwitów.
Innym rozwiązaniem jest stosowanie past, które nakłada się na powierzchnie fug i po pewnym czasie zmywa wodą pod ciśnieniem – myjka Karcher. Pasty można nabyć w sklepach z masami do fugowania klinkieru oraz w skaldach z klinkierem. Nie polecam ponieważ jest to drogie rozwiązanie a do tego trzeba pożyczyć Karchera
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...