Skocz do zawartości

Poddasze ocieplane styropianem


Recommended Posts

Witam!
Czy ktoś z Was ocieplał poddasze styropianem? Wczoraj naczytałem się artykułów na ten temat, że połowę taniej, że cieplej itd. Oczywiście każdy swoje chwali icon_wink.gif Zastanawia mnie kilka kwestii:
  1. Zwolennicy wełny twierdzą, że wełna pozwala "oddychać" ale przecież zawsze daje się folię paroizolacyjną więc czym ma ona oddychać...?
  2. Jak wygląda sprawa odpadów? Spotkałem się tylko ze styropianem 100x50 cm a między krokwiami jest 80 cm czyli zostaną 20 cm odpady. Można je jeszcze tam wykorzystać?
  3. Jak to faktycznie jest cenowo? widzę że wełna jest tańsza od styropianu....
  4. Jak wykonanie ocieplenia styropianem wygląda w praktyce? Łatwiej, trudniej?
Link do komentarza
Styropian nie nadaje się w miejsca,gdzie panują podwyższone temperatury.Pod dachówką,czy blachą potrafi byc i 80st.W takich warunkach styropian powoli znika.
Druga sprawa,to owady,które potrafią nieźle dac się we znaki,kiedy wędrują po styropianie.Mieszkając na takim poddaszu, będziesz słyszał tupanie nóżek biedronki.
Link do komentarza
To może macie jakiś pomysł, bo odgruzowałem poddasze, wybrałem polepę itp. I tak myślę że teraz to dopiero ciepło bedzie przez sufity na poddasze uciekało. Myślałem o wełnie między belki stropowe ale boje się żeby nie zwilgotniała, chyba że przykrył bym ją folią? W przyszłym roku może uzbieram na blachodachówkę. Dlatego pomyślałem o styropianie między krokwie. Przeżył by bez foli do następnego roku. Ale faktycznie się nie nada a wełny bez folii niestety...
Link do komentarza
Nad pomieszczeniami użytkowymi folia paroszczelna. Między krokwiami wełna mineralna, zasypka z Ekofibru. Podłoga na strychu z płyt OSB lub deski. Chyba że poddasze użytkowe, to jeszcze warstwy posadzkowe, zależne od rodzaju pomieszczenia.
Na wełnie może być folia, ale paroprzepuszczalna, żeby chroniła przed wodą, ale umożliwiła odparowanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...