Skocz do zawartości

malowanie ścian


retros

Recommended Posts

przyszedł moment na ponowne pomalowanie ścian w pokoju -na ścianach gładz gipsowa- dwukrotnie ściany były zagruntowane i pomalowane duluxem - za pierwszym razem karmazynowy przypływ a następnie pikantne chili z duluksa - w niektórych miejscach pojawiły się pęknięcia farby - jak w tej chwili przygotować ściany do ponownego pomalowania ? prosze o wskazówki .
Link do komentarza
Cytat

przyszedł moment na ponowne pomalowanie ścian w pokoju -na ścianach gładz gipsowa- dwukrotnie ściany były zagruntowane i pomalowane duluxem - za pierwszym razem karmazynowy przypływ a następnie pikantne chili z duluksa - w niektórych miejscach pojawiły się pęknięcia farby - jak w tej chwili przygotować ściany do ponownego pomalowania ? prosze o wskazówki .



A te pęknięcia są tylko powierzchowne, czy to są pęknięcia tynku? Jak tylko powierzchowne, to zeskrob starą farbę, tam gdzie łatwo odchodzi, umyj mydłem malarskim, dziury zagipsuj, pomaluj farbą podkładową i na to farbę docelową.
Link do komentarza
Cytat

przyszedł moment na ponowne pomalowanie ścian w pokoju -na ścianach gładz gipsowa- dwukrotnie ściany były zagruntowane i pomalowane duluxem - za pierwszym razem karmazynowy przypływ a następnie pikantne chili z duluksa - w niektórych miejscach pojawiły się pęknięcia farby - jak w tej chwili przygotować ściany do ponownego pomalowania ? prosze o wskazówki .


Pęknięcia na tynku mogą być spowodowane osiadaniem konstrukcji budynku, skurczem samego tynku jak też wadą powłok malarskich. Przed ponownym pomalowaniem - w zależności od szerokości pęknięć i ich rozmieszczenia - rysy wypełnia się gipsową masą szpachlową lub szpachlówką akrylową. Przy znacznym spękaniu ścian może też być konieczne naciągnięcie gładzi szpachlowej na większej powierzchni.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
farba mogla popekac bo była za gesta i nalozyles ja zbyt grubo. Mozliwe jest rowniez pekniecie warstwy szpachli. Nie wierzcie w zdane duluxy do gruntowania. Jezeli juz faktycznie chcecie kupic jakis marketowy shit to kupcie troche wiecej farby w kolorze w jakim chcecie pomalowac i dodajcie do czesci przeznaczonej do gruntowania (podkladu) 25% wody i 25% gruntu (atlas unigrunt np.) dokladnie to wymieszac i malowac walkiem zaczynajac od dołu sciany.Dokladnie rozmasowac. Po wyschnieciu mozna malowac juz farba wlasciwa. Dulux , dekoral i inne marketowe wynalazki to nie sa farby. Jako profesjonalny malarz polecam farby caparola. Litr kosztuje 20zl (kolor) + Vat ale mozna ja jeszcze rozcienczyc woda bo jest bardzo gesta.
Link do komentarza
Cytat

Pęknięcia na tynku mogą być spowodowane osiadaniem konstrukcji budynku, skurczem samego tynku jak też wadą powłok malarskich. Przed ponownym pomalowaniem - w zależności od szerokości pęknięć i ich rozmieszczenia - rysy wypełnia się gipsową masą szpachlową lub szpachlówką akrylową. Przy znacznym spękaniu ścian może też być konieczne naciągnięcie gładzi szpachlowej na większej powierzchni.




Witam. Ja także mam problem. niedawno wprowadziliśmy się do mieszkania.Chcielibyśmy pomalować ściany. w przedpokoju mieliśmy żółty kolor i spróbowaliśmy namalować akrylem przez szablon wzory. zaczęły one jednak odchodzić. ciągną się jak guma. powiedzinao nam, ze prawdopodobnie wcześniej ściana była malowana emulsją. pewnie i duży pokój był nią pomalowany. Pytanie: co zrobić więc by móc pomalować pokój na inny kolor akrylem i by ta farba również nie odeszła.
proszę o rade.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

farba mogla popekac bo była za gesta i nalozyles ja zbyt grubo. Mozliwe jest rowniez pekniecie warstwy szpachli. Nie wierzcie w zdane duluxy do gruntowania. Jezeli juz faktycznie chcecie kupic jakis marketowy shit to kupcie troche wiecej farby w kolorze w jakim chcecie pomalowac i dodajcie do czesci przeznaczonej do gruntowania (podkladu) 25% wody i 25% gruntu (atlas unigrunt np.) dokladnie to wymieszac i malowac walkiem zaczynajac od dołu sciany.Dokladnie rozmasowac. Po wyschnieciu mozna malowac juz farba wlasciwa. Dulux , dekoral i inne marketowe wynalazki to nie sa farby. Jako profesjonalny malarz polecam farby caparola. Litr kosztuje 20zl (kolor) + Vat ale mozna ja jeszcze rozcienczyc woda bo jest bardzo gesta.



Nie kombinujcie z dodawaniem gruntu do farb! Nie po to chemicy siedzą i tworzą farbę podkładową ! Farba popękała bo miałeś kiepską farbę, (akryl, latex ) nie pękają no chyba że ściana się tobie przemieści:P Winyl z czasem kruszy się i pyli.
Jak nie chcecie się bujać co parę lat z malowaniem skrobaniem wyrównywaniem itd itp to zróbcie raz a porządnie! Na pewno nie kupujcie farb w supermarkecie bo to nie farby! Ja osobiście polecam firmę Majic już trochę się nią w życiu narobiłem i mogę śmiało ją polecać. To jest amerykańska marka która od dawna produkuje farby, i swoja jakość nawet przekładają na gwarancję i możecie mi nie wierzyć ale u nich najgorsza farba ma gwarancje na 15 lat na kolor i na powłokę oczywiście na ścianie.
Z podkładu co mogę polecić to podkład na żywicach PVA seria proffesional bodajze numer 8780
zresztą:
http://www.majic.pl/pl/farby/wodne/wewn%C4...zne/id_139.html
a na podkłady to zacząłem malować nowością czyli farba która tworzy ceramiczną powłokę (nie do zdarcia!)
http://www.majic.pl/pl/farby/wodne/wewn%C4...zne/id_228.html

co do caparola też ich używałem swego czasu ale przy majiku to to jest dolna półka.

To co ważne i najważniejsze: dobry Grunt , dobra farba podkładowa , dobra farba nawierzchniowa.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Jezeli juz faktycznie chcecie kupic jakis marketowy shit to kupcie troche wiecej farby w kolorze w jakim chcecie pomalowac i dodajcie do czesci przeznaczonej do gruntowania (podkladu) 25% wody i 25% gruntu (atlas unigrunt np.) dokladnie to wymieszac i malowac walkiem zaczynajac od dołu sciany.Dokladnie rozmasowac. Po wyschnieciu mozna malowac juz farba wlasciwa. Dulux , dekoral i inne marketowe wynalazki to nie sa farby. Jako profesjonalny malarz polecam farby caparola. Litr kosztuje 20zl (kolor) + Vat ale mozna ja jeszcze rozcienczyc woda bo jest bardzo gesta.


Chłopie takich bzdur to Ty nawet w knajpie przy piwie nie powtarzaj bo Ci ktoś może pomalować lub wymalować twarz.
A najbardziej to mnie rozbawiło to zdanie "Dokladnie rozmasowac. " no Panie profesjonalny malarzu gratulacje wiedzy i określeń fachowych o ortografii już nie wspomnę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...