Skocz do zawartości

gaz czy ekogroszek - POMOCY!


kinghah

Recommended Posts

witam,
jestem totalnym laikiem, wiec prosze na mnie nie krzyczec;-),
kupilismy dom w stanie deweloperskim:
powierzchnia zabudowy - 104,41m2,
uzytkowa - 106,28m2,
kubatura - 735,78m2 (pietrowy),
pustak max, styropian 10 cm, welna Knauf 20 cm,
okna plastikowe 5-komorowe,
2 lazienki i przedpokoje w ogrzewaniu podlogowym
i stoimy przed dylematem wyboru pieca: gazowy (kondensacyjny czy zwykly?) czy ekogroszek? dodam, ze mamy mala kotlownie, groszek/pelety trzeba bedzie kupowal na biezaco (zmiesci sie na raz ok. 1 tony), gaz mamy na granicy dzialki, ok. 10 metrow od domu, z tym, ze podlacz musi pojsc dookola domu (kotlownia po drugiej stronie domu), co radzicie?
aha, jest nas 2 dorosle osoby i dziecko.
bardzo prosze o pomoc!
Link do komentarza
Zawsze i oczywiście, że kocioł gazowy kondensacyjny, najlepiej 1 funkcyjny i taki, który jest fabrycznie przystosowany do 2 obiegów różnotemperaturowych.
Kocioł na eko-groszek i owszem, jest to jakieś rozwiązanie, ale po pierwsze smród spalin w całym domu, obszerny magazyn na paliwo, konieczność zapłacenia za paliwo z góry i wynoszenie popiołu i sprzątanie to MINUSY
Dobrze dobrany kocioł gazowy KONDENSACYJNY to sama poezja
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Oczywiście, że można. A czy będzie się opłacało ... ? w pewnych warunkach tak, ale...
Wszystko zależy od wykonanej instalacji, jakości drewna, itp.
Tylko o jakim kominku mówimy, bo jeżeli z płaszczem wodnym, to MUSI on pracować w układzie otwartym, a reszta instalacji z kotłem gazowym w układzie zamkniętym.
Link do komentarza
W moim przypadku nie mam specjalnie wyboru. Ekogroszek. Sa teraz piece z dwoma tlokami gdzie mozna palic ekogroszkiem, mialem i peletami. Gaz - nie ma brudu. Ekogroszek to zawsze jakas praca i brudno w kotlowni. Tyle tylko ze wieksza swoboda wyboru opalu. Popyt na wegiel jest tak duzy ze kopalnie nie wyrabiaja z produkcja a to oznacza ze moga podniesc ceny surowca. Zima tego roku ma byc negocjowana umowa o dostarczanie gazu miedzy Polska a Rosja, po ostatnich wydarzeniach moze byc roznie. Wybor trudny bo kosztowny w pomylce zwlaszcza ze ogrzewanie w obu przypadkach pracuje na innych parametrach.
Link do komentarza
Witam wszystkich !!! icon_smile.gif
Stoję właśnie przed takim samym dylematem. Szczerze to na dzień dzisiejszy gazu jeszcze nie mam podłączonego i ciężko się nad tym zastanawiam. Dom częściowo podpiwniczyliśmy aby mieć gdzie zrobić kotłownię bo projekt dostosowany jest go ogrzewania gazowego. Nie podjęłam jednak jeszcze ostatecznej decyzji i staram się szukać wszelkich rad. Jak Adarkar wcześniej napisał pomyłka będzie bardzo kosztowna. :!:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...