Skocz do zawartości

jaki dach?


Recommended Posts

Fragment porady eksperta:

Brak folii przed ułożeniem ostatecznego pokrycia dachowego jest poważnym błędem, jeśli poddasze będzie wykorzystywane na cele mieszkalne, a więc i ogrzewane. Sytuacje takie zdarzają się najczęściej, gdy dach kryty jest prowizorycznie papą na deskowaniu, a dopiero po pewnym czasie układane jest docelowe pokrycie.

Więcej: https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/8292-co-zrobic-z-dachem-ktory-pokryto-bez-ulozenia-folii-dachowej-fwk
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Zastanawiam się jaka wybrać technikę krycia dachu dachówką cementową? Dach ma spad 35% i nie wiem czy lepsze jest krycie na pełne odeskowanie z papą czy na kontr łaty z folią paro przepuszczalną. Poradźcie icon_rolleyes.gif



Witam,

Co do sposobu krycia dachu, to ja zmieniłem zdanie po przeczytaniu literatury fachowej , no i oczywiście po rozmowach z doradcami ( znajomi, tacy co już pobudowali - nie zawsze dobrzedoradzą , bo techniki się zmieniają, kierownik budowy i doradzcy techniczni w rożnych firmach- np RoockWool- z nimi najdlużej chyba rozmawiwłem odnośnie ocieplenia i folii - otworzyli mi oczy bo wtedy zupełnie się nie orientowałem). Ale do rzeczy - warto położyć folię paroprzepuszczalną o wysokiej paroprzepuszczalności (3000 g/m2; na dobę), co pozwoli Ci później ocieplać poddasze bez wymaganej ( w przeciwnym wypadku - folia o niedużej paroprzepuszczalności jak i przy pełnym deskowaniu i papie) przestrzeni do wentylacjii połaci dachowych - dystans pomiędzy folią,czy papą a warstwą wełny. Ponadto deskowanie + papa ( materiał i robocizna) finansowo wyniesie raczej drożej niż folia - polecam Tyvek Solid . Tak na koniec to nagrzana papa po prostu daje nieprzyjemną woń , a ja nie chciałem mieć na poddaszu nieprzyjemnego zapachu.


pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Aciu my mamy dachówkę ceramiczną roben- z tego co wiem była tylko minimalnie droższa od cementowej więc może warto jeszcze porównac jesli nie kupiliscie- i tą własnie folię wysoko paroprzepuszczlną. Nie miałam o tym pojęcia ale szef naszej firmy tez podkreślał że to bardzo ważny element i że musi byćicon_smile.gif a mam już troche powodów mu ufaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Dach będzie z folią wysokoparoprzepuszczalną , kryty cementówką z brassa celtycką, dlatego, że tylko ten producent dał mi ofertę warta grzechu na całe pokrycie włącznie z folią i całą resztą dodatkówi i orynnowaniem z Marley'a no i tylko u nich znalazłam taki kolor, który chcę, icon_lol.gif ale ten kolor to sprawa drugorzędna, co do finansowego aspektu to tak naprawdę ceramicznych dachówek nie brałam pod uwagę bo te prostsze zachodzą różnymi świństwami i się brudzą co u mnie na śląsku jest nie bez znaczenia, a te lepsze są nie na moją kieszeń, oczywiści pełne odeskowanie i papa to głupota (trochę poczytałam).
Dziękuję za wszystkie rady w sumie utwierdziliście mnie w słuszności krycia folią i dachówką.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
u mnie na dach idzie dachówka ceramiczna tondach holenderka czarna glazura i zastanawiam sie nad membrana dachowa - po głowie chodzi mi tyvek pro - ok 320 zł za rolke ewentualnie cos z aquatec 180 lub klober permo light . a co do ocieplenia to rozważam zamiast wełny styropian icon_smile.gif wszyscy pchaja wełne a przeciez styro jest nawet lepszy izolacyjnie niz wełna - a za paroprzepuszczalnośc to odpowiada sprawna wentylacja
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

u mnie na dach idzie dachówka ceramiczna tondach holenderka czarna glazura i zastanawiam sie nad membrana dachowa - po głowie chodzi mi tyvek pro - ok 320 zł za rolke ewentualnie cos z aquatec 180 lub klober permo light . a co do ocieplenia to rozważam zamiast wełny styropian icon_smile.gif wszyscy pchaja wełne a przeciez styro jest nawet lepszy izolacyjnie niz wełna - a za paroprzepuszczalnośc to odpowiada sprawna wentylacja


xyczymy powodzenia z tym styropianem
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

u mnie na dach idzie dachówka ceramiczna tondach holenderka czarna glazura i zastanawiam sie nad membrana dachowa - po głowie chodzi mi tyvek pro - ok 320 zł za rolke ewentualnie cos z aquatec 180 lub klober permo light . a co do ocieplenia to rozważam zamiast wełny styropian icon_smile.gif wszyscy pchaja wełne a przeciez styro jest nawet lepszy izolacyjnie niz wełna - a za paroprzepuszczalnośc to odpowiada sprawna wentylacja



Co do membrany polecam folie Dorken delta max
- folia ta posiada specjalny filc do której można bezpośrednio dołączyć wełne mineralną z której to folia ta będzie odprowadzać skropliny.
- przy tej foli nie trzeba robić dylatacji między wełną a folią
- folia jest naprawdę wytrzymała i porządna
- u mnie wszyscy dekarze polecają i chcą robić deltą
- cena będzie droższa niż aqatec 180 ale na pewno lepiej spełni swoją rolę
Co do styro to nie dokońca polecam ponieważ styro nie nagromadzi skroplin, a jest to potrzebne na moment jak dach nie może odprowadzić pary, i może zacząć się zbierać woda i będzie gnić (zazwyczaj na rogach)"mam nadzieje że co do styro mniej więcej wytłumaczyłem"
Jak dach w okolicy warszawy to zapraszam na maila
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...