Skocz do zawartości

Dobudowa garażu


Recommended Posts

Witam icon_biggrin.gif

Odziedziczyłem dom po dziadkach. Dom został wybudowany w 1980 roku przez Grupę Budowlaną działającą przy wiejskim PGR. Nie wiem kto projektował dom ale chyba planował go w trakcie jego budowy. No cóż RADOSNA TWÓRCZOŚĆ.
Zabieram się powoli do dobudowania do domu pomieszczenia, w którym miałby być garaż i kotłownia (którą muszę przenieść). Na garażu chcę zrobić taras. Pomieszczenie ok 36 m kw.

Ktoś mi podpowiedział że do 30 m kw nie potrzebuje żadnych pozwoleń i mogę budować. Ktoś inny że muszę mieć architekta, geodetę i jeszcze nanieść garaż na plan. Jeszcze ktoś inny że jak fundament nie będzie głębszy jak 15 cm to też mogę śmiało budować. Nie wiem co z kotłownią. Czy też muszę mieć pozwolenie na przenosiny, na budowę drugiego komina?

Jeżeli wiecie co mam zrobić lub do kogo się zgłosić to proszę o podpowiedź. Załączam plan, na którym jest 1-dom, 2-kotłownia oraz 3-garaż.

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Jak na moje oko to nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, bo:

Cytat

I tak pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

* obiektów gospodarczych parterowych, budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej,

* wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki,



https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/11636-zanim-zaczniesz-budowe-domu-pamietaj-o
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...