Skocz do zawartości

Zabezpieczenie drewna w ogrodzie- czym??


Recommended Posts

Cytat

Zakupiłem od producenta kilka przedmiotów ogrodowych (stół, krzesełka, huśtawkę). Chciałem je czyms pomalować, bo kiepska pogoda ma być.. Co jest najlepsze?



Zwykle producent mebli ogrodowych zabezpiecza je odpowiednimi impregnatami.
Niestety zwykłe impregnaty np do płotu będą plamic ubranie i długą "pachną".
Link do komentarza
No dobra, czyli już nie muszę nic z tym robić? Drewno jest lekko zielone, ale nie wygląda na jakoś zabezpieczone. Woda zatrzymuje się, powoli ścieka. A co najgorsze, miałem taki namiot-altankę, te wichury wszystko porwały, wszystko zmokło.. Byłem w markecie, przy okazji chciałem poradzić się sprzedawcy co tu zrobić, ale sprzedawca nie potrafił pomóc. Jakiś koleś z żoną podszedł i mówił, że pomalował lakierobejcą z teflonem Śnieżki. Chwalił sobie ten środek. Dobre to jest? I najważniejsze, czy zdrowe, jak stół będę malował to sami wiecie...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

No dobra, czyli już nie muszę nic z tym robić? Drewno jest lekko zielone, ale nie wygląda na jakoś zabezpieczone. Woda zatrzymuje się, powoli ścieka. A co najgorsze, miałem taki namiot-altankę, te wichury wszystko porwały, wszystko zmokło.. Byłem w markecie, przy okazji chciałem poradzić się sprzedawcy co tu zrobić, ale sprzedawca nie potrafił pomóc. Jakiś koleś z żoną podszedł i mówił, że pomalował lakierobejcą z teflonem Śnieżki. Chwalił sobie ten środek. Dobre to jest? I najważniejsze, czy zdrowe, jak stół będę malował to sami wiecie...



Czy zdrowe... Niby we wszystkim dzisiaj są szkodliwe związki chemiczne, od pudełek śniadaniowych po drzwi kuchenne. icon_smile.gif Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, taka lakierobejca powinna być dobrym zabezpieczeniem.
Link do komentarza
Nic nie jest w 100% zdrowe, sam pewnie słyszałeś jak w chinach te mleczka dla dzieci z jakimś cholerstwem mieszali, żeby w badaniach pokazywało większą zawartość białka. A ze stołu raczej jadł nie będziesz, poza tym takie preparaty po wyschnięciu nie wykazują praktycznie żadnej toksyczności (chodzi o powierzchnie).
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
To zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Można pomalować impregnatem z bejcą i np z woskiem. Drewnochron coś takiego robi. Wtedy drewno wygląda na naturalne i dalej są usłojenia. Można lakiero bejcą, dłuższa ochrona, ale w kontakcie nie czuć już pod dłonią drewna, bo pozostawia skorupę. Lub najgorsza jak dla mnie wersja farbami olejnymi. Które zupełnie pokrywają drewno i gubimy nawet wizualnie strukturę drewna.
Link do komentarza
Ja zakonserwowałam meble drewniane niebieską farbą kryjącą. Teraz pasują do tego jak urządziłam taras (jeśli jego wystrój porównać do pór roku to będzie to lato - Ci, któzy interesują się projektowaniem wnętrz pewnie wiedzą o czym mówię icon_wink.gif )

Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Wiadomo, że do mebli musi to być farba dająca cienką powołokę i zapewniająca paroprzepuszczalność tej powłoki, i takiej użyłam. Odpowiednie są farby na bazie żywic pliolitowych, wodorozcięczalne lub rozpuszczalnikowe.

Nie powinno się stosować zwykłych farb ftalowych do tego celu; szybko złuszczą się, ponieważ tworzą grubą warstwę.
Link do komentarza
Cytat

Kosmo, a jeśli chodzi o impregnat barwiący, co co byś na ten temat istotnego powiedział? Czy odnawiając drewno impregnatem, nie będzie ono coraz ciemniejsze?



Drewno pokryte impregnatem barwiącym odnawia się pokrywając je ponownie impregnatem. Rzeczywiście mogło by to spowodować, że kolor drewna będzie ciemniejszy, dlatego do odnawiania powinno się stosować impregnat o jaśnijszym kolorze niż wyjściowy, albo transparentny.

Przed pomalowaniem odświeżanej powierzchni nie powinno się jej czyścić papierem ściernym, bo rysunek słojów drewna stanie się mniej wyrazisty.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

no nie wiem... lakier na meble ogrodowe?... ja tam lakier stosuje tylko na meble wewnetrzne, bo na deszczu podchodzi woda i robia sie biale "bable"... do ogrodowki impregnaty albo oleje...



lakiery też icon_smile.gif jak masz dobry lakier który wejdzie dobrze w drewno i będzie z nim pracował (czyli nie będzie to twardy lakier) to nie będzie takich rzeczy o jakich piszesz wyżej.

Impregnaty jak najbardziej oleje też tylko do tych olei zniechęca mnie ta pielęgnacja.....
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam, do krajowego drewna polecam drewnochron + lakier a konkretnie to jedna warstwa drewnochronu bezbarwnego + 2 warstwy barwionego, na koniec lakier jachtowy lekko rozcieńczony z benzyna lakową (nie jest tani), taka metodę stosowałem na schodach ze sklejki które mam na dworze. Chodzę po nich dzienne, zimą leży na nich śnieg a latem pada na nie deszcz. Nie ma na nich żadnych plam, przebarwień itp.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
A tam niezdrowe. Nie wszystko jest niezdrowe. Z tym się nie zgodzę. Są przecież też środki z naturalnych surowców, które wcale nie są szkodliwe. Jeśli coś się składa tylko z naturalnych substancji jak olej słonecznikowy, lniany, ostowy, naturalne woski roślinne to jak ma być szkodliwe? Ja np. polecam jedną warstwę impregnatu do drewna WR Osmo, a na wierzch olej kryjący zewnętrzny albo lazurę olejną do ochrony drewna ( w zależności czy chcesz zachować naturalną fakturę drewna czy nie). No i jeszcze pytanie czy planujesz zmienić barwę drewna czy pozostawić naturalną, bo od tego zależy czy środek ma być bezbarwny czy koloryzujący.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...