Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
bruno

Strop w domu drewnianym o konstrukcji szkieletowej

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie do ekspertów z branży oraz osób, których dotknęła podobna sytuacja.
Czy kupując dom (w trakcie budowy) deweloper może nie wykonać stropu? Mam na myśli pozostawienie jedynie desek przybitych od strony poddasza, które są jednocześnie podłogą dla piętra. Chodzi mi o standardowe wykonanie stropu na zasadzie co najmniej 10cm wełny, izolacja i boazeria albo 20cm wełny, izolacja i płyty g-k. Tak jak wspomniałem obecnie do żeber są przybite deski od strony poddasza i to zdaniem dewelopera jest strop! Czy to możliwe i czy z takim "stropem" może zostać wydane pozwolenia na użytkowanie?
Proszę o pomoc,
bruno

Cytat

Witam!

Mam pytanie do ekspertów z branży oraz osób, których dotknęła podobna sytuacja.
Czy kupując dom (w trakcie budowy) deweloper może nie wykonać stropu? Mam na myśli pozostawienie jedynie desek przybitych od strony poddasza, które są jednocześnie podłogą dla piętra. Chodzi mi o standardowe wykonanie stropu na zasadzie co najmniej 10cm wełny, izolacja i boazeria albo 20cm wełny, izolacja i płyty g-k. Tak jak wspomniałem obecnie do żeber są przybite deski od strony poddasza i to zdaniem dewelopera jest strop! Czy to możliwe i czy z takim "stropem" może zostać wydane pozwolenia na użytkowanie?
Proszę o pomoc,
bruno

A czy poddasze miało być użytkowe?
Bo jeśli tylko jako strych, to liczy sie wtedy strop niższej kondygnacji (tam powinno być 15-25 cm ocieplenia).
Poza tym jaka była umowa?

Poddasze jest jak najbardziej użytkowe, znajdują się tam dwa pokoje i łazienka.
Do umowy dołączony jest załącznik "Standard wykończenia domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim podstawowym", gdzie jest napisane m.in., że: "Stan wykończenia zgodnie z projektem budowlanym zawiera: (...)" i dalej kilka ogólnych punktów odnoszących się do robót budowlanych. Projekt otrzymałem i jest w nim mowa o (od góry): podłoga drewniana 2cm, belki stropowe 10x20cm, wełna 14cm, paroizolacja, wełna 5cm, płyty g-k ogniodp. Pytanie czy są jakieś normy albo przepisy, które spowodują, że deweloper będzie musiał wykonać taki strop (oczywiście własnym kosztem, a nie za moją dodatkową opłatą), bo budynek nie zostanie odebrany i nie dostanie pozwolenia na użytkowanie?

Cytat

Poddasze jest jak najbardziej użytkowe, znajdują się tam dwa pokoje i łazienka.
Do umowy dołączony jest załącznik "Standard wykończenia domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim podstawowym", gdzie jest napisane m.in., że: "Stan wykończenia zgodnie z projektem budowlanym zawiera: (...)" i dalej kilka ogólnych punktów odnoszących się do robót budowlanych. Projekt otrzymałem i jest w nim mowa o (od góry): podłoga drewniana 2cm, belki stropowe 10x20cm, wełna 14cm, paroizolacja, wełna 5cm, płyty g-k ogniodp. Pytanie czy są jakieś normy albo przepisy, które spowodują, że deweloper będzie musiał wykonać taki strop (oczywiście własnym kosztem, a nie za moją dodatkową opłatą), bo budynek nie zostanie odebrany i nie dostanie pozwolenia na użytkowanie?

Wydaje mi sie że najważniejsza jest umowa - jeśli napisane było bez zastrzeżeń, że deweloper ma wykonać to, co w planie - to sytuacja jest jasna. Sprawdzasz projekt i weryfikujesz z wykonaniem.
Jeśli są braki to jesteś w stanie wymusić sądownie naprawę tych braków.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• nie wiem czy takie przepompownie do kanalizacji, może to będzie lepsze rozwiązanie niż oczyszczalnia? Jeśli oczywiście, przepisy dopuszczają taką możliwośc...
    • Dla emerytów daleko od szosy to nawet lepiej. Moja teściowa marzy żeby się wyprowadzić na wieś , mieszka w domu w mieście, zawsze powtarza że wystarczyłoby jej 40-50 metrow, problem w tym, że nikt takich nowych domów nie buduje. Starzy ludzie mają małe potrzeby, taka dobudówka to dla wielu strzał w 10. Gdzieś nawet pamiętam był taki wątek o budowie parterowego bliźniaka 2x60m2 pod wynajem na fm, ponoć ludzie rzucili się na wynajem ,rozeszło się poczta pantoflową, nawet ogłoszenia oferta nie dotrwała.
    • Nie wiem, czy ten spadek dwumetrowy dyskwalifikuje działkę. Tak na dobrą sprawę zamiast oczyszczalni możesz zastosować instalację z pompo-rozdrabniaczem. https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/kanalizacja-wewnetrzna/pompy-wc/pompo-rozdrabniacz-watereasy-3-500-w-setma,p101552,l678.html   Dwadzieścia parę  lat temu robiłem łazienki w domu w Niemczech niedaleko Kolonii/Aachen i tam budynek  położony był poniżej poziomu miejskiej kanalizacji i zastosowany był wlaśnie podobny system odprowadzania nieczystości.   Poczytaj trochę o takich systemach, pewnie wypadnie to nawet taniej, niż robienie oczyszczalni ścieków. A może być i tak, że warunki gruntowe nie pozwolą na wykonanie oczyszczalni, a budowa szamba będzie niedozwolona.
    • zależy czy chcesz kupić i wstawić prawdziwą cegłę czy imitacje. 
    • To tylko pobożne życzenie.  Wszyscy się napalają na panele PV, ale gdy zagłębia sie w temat to polowa odpada, po zapoznaniu sie z formalnościami choćby z dofinansowaniem na panele to kolejne kilkanaście procent mądrzejszych odpada i zostaje kilkanaście procent którzy zamontują owe panele, i z tych kilkunastu procent kilka procent po pewnym okresie użytkowania stwierdza że nigdy by ich nie zamontowała i zostaje mała grupka którzy mają je i zachwalają bo żyją w niewiedzy.
  • Popularne tematy