Skocz do zawartości

Drenaż w domu niepodpiwniczonym


Recommended Posts

Cytat

Witam
Ekipa robiąca fundamenty dociepliła fundament styrodurem i pokryła folią kubełkową. Zrezygnowałem z drenażu, bo dom jest niepodpiwniczony i położony na piasku. Teraz się zastananawiam czy słusznie?

pozdrawiam
mk



Jeśli dom masz na piasku - to dren by chyba nie działał, bo woda i tak by szła w dół.
Więc chyba dobrze zrobiłeś.

Chyba że masz poziom wody gruntowej zmienny (i czasem podnosi się - ale przecież poziomą izolację masz?? i chyba parter jest nad poziomem ziemi.).

Dren jest potrzebny (tak mi sie wydaje) tam gdzie musi odprowadzić wodę z danego poziomu (obniżyc poziom miejscowo wody grunt. stałej, albo czasowej, napływowej, albo osuszyć grunt, bo nie ma izolacji (w starszych budynkach) i polepszyć klimat piwnic).
Link do komentarza
Cytat

Jeśli dom masz na piasku - to dren by chyba nie działał, bo woda i tak by szła w dół.
Więc chyba dobrze zrobiłeś.

Chyba że masz poziom wody gruntowej zmienny (i czasem podnosi się - ale przecież poziomą izolację masz?? i chyba parter jest nad poziomem ziemi.).

Dren jest potrzebny (tak mi sie wydaje) tam gdzie musi odprowadzić wodę z danego poziomu (obniżyc poziom miejscowo wody grunt. stałej, albo czasowej, napływowej, albo osuszyć grunt, bo nie ma izolacji (w starszych budynkach) i polepszyć klimat piwnic).



Ok, dzięki icon_smile.gif Pozioma izolacja będzie oczywiście
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...