Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość

basen

Chcę wybudować basen czy muszę mieć pozwolenie na budowę bądź dokonać zgłoszenia?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 15 prawa budowlanego budowa przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, lecz podlega jedynie zgłoszeniu właściwemu organowi w trybie art. 30 prawa budowlanego. Zgłoszenia należy jednak dokonać co najmniej na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. rzy większych obiektach konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę

Paweł Puch
prawnik
redakcja Budujemy Dom
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy że jeśli chce wykopać staw (np.6*10m)to muszę starać sie o pozwolenie??
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0