Skocz do zawartości

działka zajęta bezprawnie na drogę przez gminę


Ania_Sroka

Recommended Posts

icon_confused.gif: Razem z mężem chcemy wydzielić działkę na sprzedaż. Okazało się, że droga gminna zamiast omijać naszą działkę, przechodzi przez jej końce. Droga mam szerokości 3 metry i prawie w całości wchodzi na naszą działkę. W urzędzie gminy droga na mapie przechodzi prawidłowo - czyli omija łukiem naszą działkę (w przeciwieństwie do rzeczywistości). Co zrobić w takiej sytuacji? Czy mamy prawo do odszkodowania? Czy ubiegać się w gminie o wykup działki? Plusem jest w tej sprawie to, że droga ta prowadzi do oczyszczalni gminy i jest dla gminy bardzo ważna icon_biggrin.gif Co w takiej sytuacji??
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przeżyłem podobną sytuacje. Miałem dosyć dużą działkę. przez jeden róg tej działki przechodziła droga, wcześniej mój ojciec, później ja nie zwracaliśmy na to uwagi, niech sobie ludzie jeżdżą i tak była niezagospodarowana. Ale jakieś 6 lat temu chciałem podzielić te działki na 4 części, jeden kwadrat na 4 mniejsze. Gmina wzamian za podział działek zażądała oddania tej drogi i dodatkowo przez środek działek przeprowadziła drogę o szerokości bagatela 12m. Dodam, że ta droga jest drogą wewnętrzną, prowadzącą niby dojazd do działek, ale dojazd i tak jest zapewniony od zewnątrz. Dla mnie jest to poprostu śmieszne, i w dodatku normalnie musiałem płacić na podział. Zależało mi na czasie, mimo moich protestów musiałem się zgodzić. I w ten oto sposób przez ludzi z urzędu gminy jestem w plecy ok. 80 tys zł. (biorąc pod uwagę cenę rynkową ziemi na dzień dzisiejszy).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...