Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

działka zajęta bezprawnie na drogę przez gminę


Recommended Posts

icon_confused.gif: Razem z mężem chcemy wydzielić działkę na sprzedaż. Okazało się, że droga gminna zamiast omijać naszą działkę, przechodzi przez jej końce. Droga mam szerokości 3 metry i prawie w całości wchodzi na naszą działkę. W urzędzie gminy droga na mapie przechodzi prawidłowo - czyli omija łukiem naszą działkę (w przeciwieństwie do rzeczywistości). Co zrobić w takiej sytuacji? Czy mamy prawo do odszkodowania? Czy ubiegać się w gminie o wykup działki? Plusem jest w tej sprawie to, że droga ta prowadzi do oczyszczalni gminy i jest dla gminy bardzo ważna icon_biggrin.gif Co w takiej sytuacji??
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Przeżyłem podobną sytuacje. Miałem dosyć dużą działkę. przez jeden róg tej działki przechodziła droga, wcześniej mój ojciec, później ja nie zwracaliśmy na to uwagi, niech sobie ludzie jeżdżą i tak była niezagospodarowana. Ale jakieś 6 lat temu chciałem podzielić te działki na 4 części, jeden kwadrat na 4 mniejsze. Gmina wzamian za podział działek zażądała oddania tej drogi i dodatkowo przez środek działek przeprowadziła drogę o szerokości bagatela 12m. Dodam, że ta droga jest drogą wewnętrzną, prowadzącą niby dojazd do działek, ale dojazd i tak jest zapewniony od zewnątrz. Dla mnie jest to poprostu śmieszne, i w dodatku normalnie musiałem płacić na podział. Zależało mi na czasie, mimo moich protestów musiałem się zgodzić. I w ten oto sposób przez ludzi z urzędu gminy jestem w plecy ok. 80 tys zł. (biorąc pod uwagę cenę rynkową ziemi na dzień dzisiejszy).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Krok czwarty to rozpięcie folii o wysokiej paroprzepuszczalności w pewnej odległości od deskowania. W ten sposób zyskujemy szczelinę wentylacyjną i zabezpieczenie wełny mineralnej przed zamoczeniem w razie nieszczelności pokrycia i podkładu z papy na deskach.
  • no deszczowej jak najbardziej a nawet mroźnej klimatyzatory budżetowe grzeją do -25*C na zewnątrz a droższe nawet do -30 *C.
  • Zgodnie z tym to na zgłoszenie. W swoim domu jednorodzinnym taka procedura a w bloku trochę ceregieli z zarządcą lub odmowa.   "Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 1aa i 1b ustawy z 7.07.1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r. poz. 290) - dalej pr. bud., pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków, innych niż budynki, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem ich przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych, a także z wyłączeniem budynków, których projekty budowlane wymagają uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej a także na przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. Jeżeli zatem podlegający przebudowie budynek jest budynkiem jednorodzinnym a zamierzana inwestycja, polegająca na wykonaniu otworu drzwiowego w miejscu dotychczasowego okna nie zwiększy dotychczasowego obszaru oddziaływania tego budynku jednorodzinnego, roboty mogą zostać wykonane w ramach zgłoszenia. Jednak w przypadku, gdy otwór zewnętrzny ma być przebudowany w budynku np. wielorodzinnym (por. przepis art. 29 ust. 2 pkt 1aa pr. bud.), inwestor jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę." źródło: https://www.prawo.pl/biznes/drzwi-zamiast-okna-czy-potrzebne-pozwolenie-na-budowe,153573.html  
  • Przecież PV dostarczają prąd elektryczny i możesz zasilić nim nawet respirator wiec nie wiem skąd to zdziwienie??  Jeżeli budujesz nowy dom rozważ wykorzystanie klimatyzacji również do ogrzewania domu. Polecam takaklima z Raszyna, Jestem zadowolony z usługi i sprzętu. 
  • Występowanie o zgodę na taką zmianę nie wydaje się uzasadnione. Nie ma tu przecież ingerencji w elementy konstrukcyjne. Nie jest to też sytuacja, w której okno/drzwi pojawiają się w ścianie, gdzie dotąd ich nie było (w pewnych sytuacjach może to zmieniać wymagane odległości od granic i innych obiektów).
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...