Skocz do zawartości

Czy kupować stary dom?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Gdybym miał fundusze to bym się wybudował. Nowe to nowe a jak jeszcze poprawnie zbudowane...icon_wink.gif A ze starym domem zawsze problem. Zaoszczędzi się chyba tylko na stanie surowym zamknietym i papierkowej robocie. Jeszcze zależy od stanu budynku bo może być, że cała instalacja elektryczna do wymiany, tynki, podłogi, okna, drzwi, stropy, podłogi, dach, potem trzeba ocieplenie, C.O... Po zbiciu tynków można odkryć ciekawe pęknięcia i rozłarzenie się ścian. Walka z wilgocią i grzybem... Duży koszt wykonania izolacji poziomej budynku bo może jej nie być. Jakieś przeróbki bo np. rozkład pomieszczeń nie bardzo odpowiada i rozwalasz ściane, stawiasz nową itd, itp...A jak jeszcze zabytek i podlega pod konserwatora....
Chyba że domek cacy i można się wprowadzaćicon_wink.gif

Trzeba dobrze policzyć ile wyniesie remont tyle że dużo rzeczy widać dopiero po czasie...

Kwestia funduszy i "sytuacji życiowej". Ja kupiłem coś j.w. ale na budowę funduszy nie było i czasu bo musiałem gdzieś zamieszkać. Remont rozłożyłem na wiele lat (do emerytury sie wyrobie icon_smile.gif ) Dłubie sobie sam po pracy ale nie polecam mieszkać i remontować... No ale za 46 tys.zł bym sie nie wybudował.....
Teraz w okolicy rudery kosztują 100 - 150 tys. zł. Do tego remont. Pewnie wyjdzie taniej niż budowa nowego domu. Mi się wydaje ze lepiej postawić nowe niż łatać stare...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...