Skocz do zawartości

stan surowy otwarty - brak aktualnego pozwolenia.. i co teraz?


Recommended Posts

witam
przedstawiono mi oferte sprzedazy domu w stanie surowym otwartym - od 1989 r. nie prowadzono zadnych prac budowlanych, brak dziennika budowy a wiec pozwolenie na budowe jest niewazne, tak?
pytalam juz w kilku bankach o kredyt na zakup tego domu i wszedzie slysze, ze musi byc aktualne pozwolenie. (zakup bez uzupelnienia dokumentacji w zasadzie bylby ryzykowny i nie wiem czy warto byloby ryzykowac)
Bardzo prosze o odpowiedzi na ponizsze pytania w zwiazku z ta sytuacją:
1)jakie jest prawdopodobienstwo, ze wystapia problemy z uzyskaniem aktualizacji tegoż pozwolenia?
o pozwolenie bedzie sie starac dotychczasowy wlasciciel

2) jak w tej sytuacji skonstruowac umowę przedwstępną aby zapewnic sobie uzupelnienie wszystkich dokumentów przez własciciela zanim bede musiala dokonac zapłaty ? zebym mogla sfinansowac wiekszosc inwestycji z kredytu i zebym nie stracila zaliczki

3) i jak rozliczyc sie z biurem nieruchomosci, ktore oczekuje wplaty kaucji na czas rezerwacji oferty? nie chce stracic tej kaucji dlatego ze wlasciciel nie zdola zalatwic wszystkich formalnosci i ja przez to nie dostane kredytu... transakcja nie dojdzie do skutku -z mojej winy(?)

z góry serdecznie dziekuje za pomoc
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...