Skocz do zawartości

ogrodzenie


Gość

Recommended Posts

Cytat

Widziałam ostatnio kilka takich zrealizowanych pomysłów - dość ciekawy efekt , no i trwałość gwarantowana icon_smile.gif
Zastanawia mnie tylko - pomiędzy tymi kamykami są wolne przestrzenie - ewentualnie wiatr nadmucha tam piasku - i taka wątpliwość mała: nie wyrośnie tam na tym roślinność ? jak wiemy chwasty i trawa nie mają zbyt wygórowanych wymagań , a wyrywanie palcami kępek na takiej powierzchni to średnio przyjemne zajęcie. Wie, można użyć rundapu , ale na takiej powierzchni ogrodzenia to można zbankrutować icon_wink.gif



Masz rację. Chwasty wyrosną wszędzie. Myślę, że większe można "wyskubać", natomiast mniejsze, albo te głębiej w ogrodzeniu, trzeba będzie uznać za dodatkowy element dekoracyjny. Koło ogrodzenia można też zasadzić własne bluszcze lub inne rośliny pnące, które zagłuszą chwasty.
Link do komentarza
Cytat

a cos Pan taki na nie?



Znam milsze sposoby wyrzucania kasy.
Na obrazkach to szczególnie ten z drewnem mi się podoba. Okrąglaki, młode... już po roku brzydkie a po 3 latach (najdalej!!!) do wymiany. Ale jak ktoś lubi się bawić... trzeba być tolerancyjnym, więcej nie bedę pisał.

Cytat

Koło ogrodzenia można też zasadzić własne bluszcze lub inne rośliny pnące, które zagłuszą chwasty.



I dokładnie zasłonią to, za co zapłaciliśmy.


Cytat

To może postawić kamiennych ludzi zamiast ogrodzenia:



Wypiętych zadem w stronę działki sąsiada...
Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Według mnie warto zainwestować w ogrodzenie wykonane z materiałów najwyższej jakości. Ja tak zrobiłem i moje oko cieszy się niezmienionym przez czas i warunki atmosferyczne pięknym ogrodzeniem. Zdecydowałem się na kompozyt, bo nie dość że ładnie wygląda, to nie jest uciążliwe w utrzymaniu. Łatwy montaż tylko utwierdził mnie w przekonaniu o słuszności zakupu.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jest też jeden mały niuans. Na ogrodzenia od strony działek o własności publicznej potrzebne jest zgłoszenie i urząd może się na nie nie zgodzić, a przy wysokości ponad 220 cm - wymaga się pozwolenie na budowę.



A w przypadku, gdy od drogi publicznej do mojej działki prowadzi moja prywatna droga, działka leży w sąsiedztwie działek prywatnych i jeszcze jednej drogi prywatnej i mam zamiar ogrodzić działkę (mały fundament +sztachetki drewniane) to nie muszę zgłaszać tego faktu do gminy?
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Witam.

A mnie to się marzy coś prostego, ale na pewno nie siatka i nie panele. Za to żeby było estetyczne i trwałe. W sumie mur, ale nie mur, bo na pewno nie z cegły, zbyt jednolity icon_smile.gif
Żona wyszperała w necie coś takiego - gardeo: Brak obrazka

Tylko nie znam nikogo, kto by coś takiego miał? Czy macie może jakieś doświadczenie. To ozdobny beton wyglądający, jak kamień.

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

DSC01446.jpg

... a może coś takiego. Panele ogrodzeniowe wykonane są w oparciu o słupy stalowe oraz drewniane elementy o profilu rombowym. Ogrodzenie daje efekt " żaluzji". Rozstaw elementów rombowych można dowolnie regulować uzyskując mniej lub bardziej "szczelny" efekt. Dla zainteresowanych więcej info u nas na stronie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam
Czy ktoś może mi pomóc jak nazywa się ten pasek na panelu ogrodzeniowym? chciałbym założyć u siebie i nie wiem gdzie tego szukać:(
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam



Jakby ktoś jeszcze szukał... ostatnio sam to kupowałem są to taśmy ogrodzeniowe Thermoplast, które można zamontować na siatce, panelach ogrodzeniowych lub na balkonie.

http://thermoplast.eu/produkty/tasmy-ogrod...le-ogrodzeniowe

DSC01446.jpg

Edytowano przez Policjant (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 30.07.2017 o 10:28, grzechu7 napisał:

Cześć,

Które panele najbardziej Wam się podobają i pasowałyby Wam na ogrodzenie np na bramę przesuwną przy waszym domu? Napiszcie proszę swoją opinię na ten temat.:icon_biggrin:

 

 

Bez tytułu.jpg

panele_drewno.jpg

Jakie ma to zastosowanie w ogrodzeniu, czy mógłbym prosić o fotki z użyciem tych paneli.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

według mnie najlepiej zrobić sobie ogrodzenie metalowe ocynkowane. Jest bardzo ładne, a do tego wytrzyma bardzo długie lata. Stawiałem dom 7 lat temu i kupiłem niestety ogrodzenie w markecie, a po 3 latach zaczęło rdzewieć i zmieniłem 4 lata temu na ocynkowane z gwarancją z porządnej firmy i teraz zero problemu dalej wygląda jak nowe a do końca gwarancji jeszcze parę lat zostało.

Link do komentarza

Polecamy ogrodzenia betonowe z modułów, które można zestawiać w różnych konfiguracjach: od delikatnych ogrodzeń z wąskimi słupkami i niską podmurówką, poprzez solidniejsze słupki z wyższą podmurówką, aż po pełne mury zapewniające całkowitą intymność i odgrodzenie od kurzu i hałasu pochodzącego z ulicy. Pomiędzy słupki można zamontować przęsła z dowolnego materiału a ogromny wybór odcieni pozwala dopasować się do wybranego elementu posesji: np. dachu lub stolarki. Ogrodzenie betonowe to inwestycja na wiele lat - są trwałe i nie wymagają wielu prac konserwacyjnych.

GORC - onyx (82).JPG

GORC DE LUXE - alaska (59).JPG

GORC DE LUXE - piaskowy (18).jpg

GORC DE LUXE - getyt (16).jpg

GORC DE LUXE - cytryn (104).jpg

Edytowano przez Eksperci Joniec (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...