Skocz do zawartości

ogrodzenie


Gość

Recommended Posts

Cytat

Ładne jest też ogrodzenie drewniane - tj. betonowy fundament (lub bez fundamentu) metalowe słupki - między słupkami w poziomie metalowe rurki kwadratowe( jedna na górze, druga na dole) i do nich mocujemy deski. Malujemy i gotowe - ładne i na wiele lat. No i mamy trochę prywatności na własnym podwórku bo przez siatkę niestety wszystko widać.




tak mam właśnie
Tylko zamiast kosztownego fundamentowania wstawiłem gotowy i tani prefabrykat + drewniane sztachety.
Słupki robiłem z kozłowickiego pustaka który został po budowie garażu.
Wygląda tak

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Ile lat wytrzyma takie ogrodzenie?


Myślę że jak nie powstanie obok remiza strażacka z sobotnimi potańcówkami - to baaaaaaaaardzo długo.
A tak poważnie.
Istotny był koszt, bo słupki murowane z pozostałości materiałów, czapy na słupki robiłem sam (formę stalową pospawałem i beton z barwnikiem czerwonym) a to dolne przęsło betonowe długości 2,5m nie było kosztowne.
Sztachety przywoziłem od górali ( 1100szt o długości 150cm tańsze o połowę niż nasze krótsze i cieńsze na na składzie) do tego porządny impregnat (nie wodny - na bazie rozpuszczalników) no i trochę pracy przy wylewaniu i zazbrojeniu stopy pod słupki + przy wierceniu sztachet do profili.
Ale jaka frajda na koniec jest, mówię Wam icon_biggrin.gif
No i stoi już 5 rok bez widocznych śladów postarzenia się.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Moim zdaniem to koło w płocie to szczyt bezguścia. Jak można tak płot spaprać. Nie chciałbym widzieć dalszej części ogrodu. taki styl wogóle do mnie nei przemawia.


Nie to jest ładne, co ładne, ale to co się komuś podoba. A pisanie o bezguściu... to przynajmniej brak delikatności icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Po co męczyć się ze stalówką, wydawać co roku pieniądze na malowanie, jak można zrobić sobie ogrodzenie z aluminium, które w ogóle nie koroduje! Zdecydowalam się na aluminiowe a la kute w kolorze młotkowym, wygląda super, bardzo eleganckie, przy tym brama jest lekka, nie zużywa automatu i zmieścił mi się ogon icon_biggrin.gif Edytowano przez barbicska1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Ja zakupiłem ogrodzenie na stronie rabatka.pl , to co mają dobre to kalkulator ogrodzeń i szybki czas realizacji.

http://www.rabatka.pl/kalkulator/ogrodzenia-panelowe

Ogrodzenie panelowe , czyl słupki i podmurówke założyliśmy sami z ojcem, bez problemu. Cały system dobrze dopasowany łatwy w montażu.




Potwierdzam, montaż paneli jest naprawdę prosty! Do montażu nie są wymagane specjalne narzędzia i nie jest również konieczne posiadanie doświadczenia w montażu.
Pozostaje jeszcze kwestia wybrania paneli wysokiej jakości. Warto pamiętać, że panele zgrzewane z drutów ocynkowanych, a następnie powlekane poliestrem o wysokiej przyczepności będą na pewno długo nam służyły.

pozdrawiam
K.Krysiński

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Retro bez przesady - jakby napisał metra bierzącego to byś mu aktualny rozkład jazdy przedstawił ?

Cytat

witam

zastanawiam się jaki jest koszt budowy metra poniższych ogrodzeń?
Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?



Nie mam doświadczenia - ale taki mur wymaga sporych fundamentów, materiał możesz z kopalni granitu, piaskowca tudzież innego zamówić - i teraz jest pytanie jaka kopalnia jest najblizej ciebie - te kamienie sporo ważą więc koszty transportu też odpowiednie. Zawsze mozesz z kamienia polnego - cena minimalna ok 130 zł/tonę.
Robocizna - dużo wyższa niż stawianie murów - te kamienie jednak trochę ważą.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witajcie

jeśli marzy się Wam ogrodzenie kute, ale barierą jest koszt, to proponuję wziąć pod uwagę panele Decofor i Bekafor Prestige- niezła alternatywa dla ogrodzeń kutych.

pozdrawiam

Cytat

witajcie a co powiecie na ogrodzenie ze sztachetkami prostymi na których wiszą garki gliniane jak u Pawlaka i Kargula tylko trzeba przykręcić garki by nie zginęły ja wykonuje usługi budowlane ten dom z tyłu to wykonywałem i od razu ogrodzenie zdjęcie robione w trakcie dlatego furtka nie skończona a napis wyfrezowany Sapersaxo pytasz jaki kosz tam jest 20mb koszt około 300zł za 1mb w tym jest fundament pod murek i pod silnik bramy, murek z kamieni ,deski , montaż desek i furtki


Link do komentarza
Jako bezpośredni producent, polecamy nasze ogrodzenia drewniane, jak również ogrodzenia panelowe. Są wykonane z najwyższej jakości suszonego drewna i w zależności od rodzaju płotu impregnowane ciśnieniowo bądź lakierowane. Występują w wielu różnych modelach z dodatkowymi zdobieniami kutymi, aluminiowymi bądź wykonanymi z plexi. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tu -> oferta ogrodzenia drewniane
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jako bezpośredni producent, polecamy nasze ogrodzenia drewniane, jak również ogrodzenia panelowe. Są wykonane z najwyższej jakości suszonego drewna i w zależności od rodzaju płotu impregnowane ciśnieniowo bądź lakierowane. Występują w wielu różnych modelach z dodatkowymi zdobieniami kutymi, aluminiowymi bądź wykonanymi z plexi. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tu -> oferta ogrodzenia drewniane


Fajne... warto obejrzeć te stronki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Ja słyszałam, że Andrewex ma doskonałe materiały do wykonywania ogrodzeń. szczególnie płoty ryflowane. są chyba bardzon trwałe.
A co do gwarancji. w warunkach jest taki zapis
Cytat

Na wszystkie impregnowane ciśnieniowo oraz zmontowane przy użyciu łączników wykonanych ze stali nierdzewnej artykuły architektury ogrodowej, udzielamy 5 lat gwarancji wraz z zawartą w nich rękojmią, liczoną od daty produkcji.



nie sądzę aby inny producent marketowy dał więcej gwarancji. Edytowano przez GoXa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Co 5 lat zmieniać płot??? icon_eek.gif




Rzeczywiście coś takiego mogłoby byc fatalną inwestycją. Nawet najtańsze płoty wykonane z drewna charakteryzują się dłuższą żywotnością. Gdyby trzeba je było wymieniać co 5 lat, lepszym wyjściem było by zainwestowane w coś droższego i porządniejszego, co jednak charakteryzuje się normalnym, dużo dłuższym okresem żywotności
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ile lat wytrzyma takie ogrodzenie?


Andrewex na płot boazeryjny daje (i tu uwaga) 5 lat gwarancji

Cytat

Rzeczywiście coś takiego mogłoby byc fatalną inwestycją. Nawet najtańsze płoty wykonane z drewna charakteryzują się dłuższą żywotnością. Gdyby trzeba je było wymieniać co 5 lat, lepszym wyjściem było by zainwestowane w coś droższego i porządniejszego, co jednak charakteryzuje się normalnym, dużo dłuższym okresem żywotności



nie sądzę żeby równo po upłynięciu gwarancji płot drewniany był do wymiany. To nie telewizor Samsunga. O każdy płot trzeba odpowiednio dbać, nawet o ten z siatki czy kuty. Mam furtkę kutą i coś czuję ze za kilka lat będzie trzeba to pomalować bo warunki atmosferyczne robią swoje.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Karcąca ręka poprawności formowej i formowej zrobiła „zyg, zyg” – i słusznie ,bo przyczyna części tego wpisu została spacyfikowana. icon_cool.gif

Po części, bo dalej uważam, że to beznadzieja i do (tu użyję określenia anatomicznego, aby nie było pretekstu do interwencji, części piękniejszej i wrażliwszej i przytaczania Regulaminu Forum) odbytu.

Oczywiście moim zdaniem, a zdanie tak jak odbyt (analogia) każdy ma swoje (swój). icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

A co sądzicie o połączeniu ogrodzenia metalowego z materiałem naturalnym (drewnem, otoczakami, kamieniem łupanym)? Z paneli Zenturo można utworzyć murek gabionowy, a potem wypełnić go materiałem, który będzie najlepiej pasował do charakteru domu i posesji.

[attachment=13944:132745S_low.jpg][attachment=13943:129119S_low.jpg] [attachment=13945:P1160093_low.JPG]



Widziałam ostatnio kilka takich zrealizowanych pomysłów - dość ciekawy efekt , no i trwałość gwarantowana icon_smile.gif
Zastanawia mnie tylko - pomiędzy tymi kamykami są wolne przestrzenie - ewentualnie wiatr nadmucha tam piasku - i taka wątpliwość mała: nie wyrośnie tam na tym roślinność ? jak wiemy chwasty i trawa nie mają zbyt wygórowanych wymagań , a wyrywanie palcami kępek na takiej powierzchni to średnio przyjemne zajęcie. Wie, można użyć rundapu , ale na takiej powierzchni ogrodzenia to można zbankrutować icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...