Skocz do zawartości

kupuje działkę i co dalej


kidj

Recommended Posts

Jestem w trakcie zakupu jednej z działek podzielonych z 45ar na 4 części. Sprzedawca twierdzi że są warunki zabudowy ponieważ musiał je zrobić przed podziałem pola. I tu mam pytanie czy te warunki będę mógł przepisać automatycznie na siebie czy będę się musiał starać o wszystko od początku. A jestem jeszcze ciekaw czy to są warunki zabudowy na każdą z tych działek osobno czy na całą 45arową. Jak to wygląda w praktyce. Dzięki z góry za odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

Jestem w trakcie zakupu jednej z działek podzielonych z 45ar na 4 części. Sprzedawca twierdzi że są warunki zabudowy ponieważ musiał je zrobić przed podziałem pola. I tu mam pytanie czy te warunki będę mógł przepisać automatycznie na siebie czy będę się musiał starać o wszystko od początku. A jestem jeszcze ciekaw czy to są warunki zabudowy na każdą z tych działek osobno czy na całą 45arową. Jak to wygląda w praktyce. Dzięki z góry za odpowiedź




Warunki powinny być, bo przed podziałem geodezyjnym właściciel musiał złozyć do gminy wnioski w nowe warunki zabudowy dla tworzonych działek, tzn. musiał narysować na mapce proponowany podział działek z ewentualnymi drogami (5m lub 10m, w zależności od tego do czego będa one słuzyły), we wniosku musiał napisać co to mają być za budynki, jakie wielkie itp. Później gmina wydaje pisemną decyzję o warunkach zabudowy na działkę ale o tym staryn numerze jeszcze przed podziałami, i wydaje też opis jak to ma być wykonany podział. I dopiero z tym idzie się do geodety i on dokonuje podziału geodezyjnego i nadaje na nowo utworzone działki nowe numery geodezyjne. Tak więc warunki muszą być, nadane na całą działkę (pierwotną) chyba że właściciel przepisał je później na każdą z nich po podziale geodezyjnym, powinien wam dać ksero warunków które otrzymali od gminy (mapkę z wyrysowanymi podziałami i z usytuowanymi budynkami mieszkalnymi oraz pisemną decyzję). Ważne aby to od niego otrzymać ponieważ trzeba znać co było zapisane w warunkach, tzn. usytuowanie budynku, jego gabaryty zewnętrzne itp bo gmina nie ma prawa wydania ksero tych warunków dla nowych właścicieli, bo bez tego architekt nie wie jaki budynek może projektować... I ważne żeby w akcie notarialnym wpisać że przepisuje się warunki ze sprzedającego na kupującego a później i tak trzeba iść z tym przepisaniem do gminy i przepisać w gminie na kupującego(nowego właściciela). Sam jestem obecnie w sytuacji dokupywania ziemi i dzielenia na działki.

piotr
Link do komentarza
Moim zdaniem musisz złożyć od nowa. Mnie w końcu się udało i już mam decyzję, ale we wniosku wypisujesz wszystkie dane o planowanej inwestycji takie jak wielkość, czy ma to być dom czy też budynek gospodarczy. Na odpowiedź składają się opinie od urbanisty, melioracji musi być opisany sposób odbioru nieczystości odległość budynku do drogi i takie tam rzeczy. Więc to wszystko jest trochę skomplikowane, i przez to nie wydaje mi się żeby można było przepisać to z tamtych właścicieli, bo niby skąd oni mogli wiedzieć kto i jaką inwestycję tam będzie planował.
Zaznaczam jednak że mogę się mylić, i ,lepiej żeby tak było bo ja miałem nie uregulowane sprawy z dojazdem, przez co wszystko się ciągło i trwało..pół roku. Ale udało się, cierpliwość w naszych urzędach to podstawa..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...