Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wiitam. Jestem współwłaścicielem nieruchomości. Przysluguje mi 1/2 nieruchomości. Obecnie dom zamieszkuje 2 współwłaściciel. Planuje dobudować klatkę schodową aby doprowadzic do podziału na 2 osobne lokale( 1 osoba na parterze, druga na piętrze, wspólny strych i piwnica). Obecnie wejscie na pietro mozliwe tylko z wnętrza domu. Mamy juz gotowy projket klatki oraz podziału poziomego. Moje pytania to : 1. Czy moge wymagać pokrycia 50 procent kosztów zwiazanych z budową klatki od współwłaściciela ? 2. Co jezeli współwłaściciel upiera sie na pokrycie mniejszej ilości kosztów argumentując to faktem ze on wejscie do swojej czesci juz ma ( ganek). 3.Czy istnieje możliwość dogadnia sie np. Strych zostaje moja cześcia na rzecz piwnicy . Ewentualne roznice w udziale spłacam i zamiast klatki doprowadzam tylko schody na moje pietro ( ganek juz istnieje a nad nim jest balkon z 1 pietra). Czy wtedy dalej jestem w stanie doprowadzic do podzialu i dwoch odrebnyc lokali.  4. Wazne jest to zeby nieruchomość doprowadzić do 2 osobnych lokali aby byla możliwość swobodnego mieszkania lub srzedazy. 5. Obecnie nie posiadam kluczy do nieruchomości. Czy mogę się w każdej chwili oczekiwać ich wydania ? Ale czy wtedy współwłaściciel może wymagać ode Mnie doplaty do rachunków 
    • Wiitam. Jestem współwłaścicielem nieruchomości. Przysluguje mi 1/2 nieruchomości. Obecnie dom zamieszkuje 2 współwłaściciel. Planuje dobudować klatkę schodową aby doprowadzic do podziału na 2 osobne lokale( 1 osoba na parterze, druga na piętrze, wspólny strych i piwnica). Obecnie wejscie na pietro mozliwe tylko z wnętrza domu. Mamy juz gotowy projket klatki oraz podziału poziomego. Moje pytania to : 1. Czy moge wymagać pokrycia 50 procent kosztów zwiazanych z budową klatki od współwłaściciela ? 2. Co jezeli współwłaściciel upiera sie na pokrycie mniejszej ilości kosztów argumentując to faktem ze on wejscie do swojej czesci juz ma ( ganek). 3.Czy istnieje możliwość dogadnia sie np. Strych zostaje moja cześcia na rzecz piwnicy . Ewentualne roznice w udziale spłacam i zamiast klatki doprowadzam tylko schody na moje pietro ( ganek juz istnieje a nad nim jest balkon z 1 pietra). Czy wtedy dalej jestem w stanie doprowadzic do podzialu i dwoch odrebnyc lokali.  4. Wazne jest to zeby nieruchomość doprowadzić do 2 osobnych lokali aby byla możliwość swobodnego mieszkania lub srzedazy. 5. Obecnie nie posiadam kluczy do nieruchomości. Czy mogę się w każdej chwili oczekiwać ich wydania ? Ale czy wtedy współwłaściciel może wymagać ode Mnie doplaty do rachunków 
    • Ile razy ja taki błąd zrobiłem. Przy każdym malowaniu na scianie, która już była kilka razy malowana. Urok mieszkań starszych niż 10 lat z rynku wtórnego Zlezie więcej. Pozwól niech wyschnie, cieniutko szpachli lub delikatnie mniejszym pędzlem retusz gęsta farbą/ Jeśli to na środku ściany to lepiej na cito szpachlą. Ja bym tak zrobił.  
    • Na pierwszy rzut oka trzeba policzyć zapotrzebowanie w najgorszym wypadku maksymalne i znaleźć model urządzenia, który "da radę". Możliwe, że nie obejdzie się bez kilku lub kilkunastu urządzeń. Załóżmy, że z urządzeniem jest zintegrowany zbiornik na 250 litrów i zaspokoi zapotrzebowanie dwóch rodzin. Przykład jednego z takich urzadzeń. Jest tez ciekawy schemat podłączenia do instalacji PV z pomiarem zuzycia energii pompy ciepła. https://sklep-viessmann.pl/vitocal-060-a.html?utm_source=google&utm_medium=paid_search&utm_campaign=11664900372_&utm_term=&utm_content=481259356982&utm_adgroup=&gclid=Cj0KCQiAk53-BRD0ARIsAJuNhptV2cNcDJowUgLiNcHB9lTukGj0irX4gkDp50aabjLWrIG_y3CrYrMaAulgEALw_wcB   Sa też pompy ciepła do co i cwu o mocy do 30 kW i wtedy prawdopodobnie takie urządzenie może całą moc spozytkowac na podgrzanie cwu przy odpowiedniej konfiguracji i rozdziale na poszczególne zasobniki do cwu. https://galmet.com.pl/pl/produkt/powietrzna-pompa-ciepla-airmax2-16-30-gt Możliwości jest przynajmniej kilka przy obecnym dostępie do technologii i tego typu urządzeń.
    • Gość Romano
      Tak instalacje bezpuszkowe i wago i do tego PE do N.Najkrótsza droga porażenia i pożaru
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...