Skocz do zawartości

za ile meble do domu???


Recommended Posts

Cytat

Mam pytanie ile może kosztować umeblowanie domu 150 m, kuchnia, łazienka, pokój dzienny, pokój dla dziecka, strych?



Tak na mój rozum to od 0 (meble stare od zanjomych) do nieskończoności (zlocone antyki icon_smile.gif)
... podobno istnieją tylko głupie odpowiedzi icon_wink.gif)

A na poważnie... trza sobie wziąć rozplanować pomieszczenia, spisać co potrzebne, sprawdzić ceny w katalogach lub pobiegać po sklepach a potem wpisać w arkusz kalkulacyjny i podsumować... Każdy wszak ma inne wymagania.

Mi na ten przykład nikt nie chce wierzyć, że 5 lat temu wykończyłem 40m2 mieszkanie za 3600zł.. cóż że standard badziewny.. ale wszystko nowe i działające.
Link do komentarza
"A na poważnie... trza sobie wziąć rozplanować pomieszczenia, spisać co potrzebne, sprawdzić ceny w katalogach lub pobiegać po sklepach a potem wpisać w arkusz kalkulacyjny i podsumować... Każdy wszak ma inne wymagania."

----właśnie dlatego założyłam ten wątek....strasznie dużo roboty jest ze sprawdzaniem wszystkiego w katalogach, projektowaniem, kalkulowaniem, etc. Wolę najpierw dowiedzieć się tego od ludzi, którzy mają to za sobą. Chodziło mi o opinie forumowiczów, którzy skoro tu są to znaczy ze pewnie mają jakieś doświadczenia w tym zakresie i mogą wstępnie oszacować koszty lub polecić jakieś sklepy gdzie jest w miarę tanio i dobrej jakości. moim zdaniem tak jest prościej niż latać po sklepach z ołówkiem i kalkulatorem...
Link do komentarza
hej ja się wyprowadziłam na wioskę i o chodzeniu po sklepach meblowych nie było mowy,
szkoda czasu i pieniędzy na benzynę,
ja to zrobiłam tak:
najpierw poszperałam w necie, po stronach producentów mebli, jak już znalazłam to co mi się podoba, ściągnęłam program do aranżacji wnętrz ze strony wybranych mebli, zrobiliśmy z mężem i synem kilka projektów pokoi, jak już wiedzieliśmy jak będą wyglądać, znalazłam na stronie tych mebli salony, sprawdziłam gdzie jest najbliższy, zadzwoniłam tam żeby zapytać czy wybrane przez nas meble są dostępne do obejrzenia w sklepie i dopiero pojechaliśmy do sklepu do Bielska.
miałam wydrukowane nasze projekty, wypisane meble i wyliczone pieniądze,
na miejscu jeszcze pooglądaliśmy, pomacaliśmy i ponieważ było wszystko ok to kupiliśmy za jednym razem, meble do całego domu, zaoszczędziliśmy w ten sposób na transporcie, bo wszystko przyjechało na raz, zapłaciłam dodatkowo tylko za skręcanie,
acha kupiliśmy meble firmy vox, te mi najbardziej przypadły do gustu jeśli chodzi o wygląd i ceny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

hej ja się wyprowadziłam na wioskę i o chodzeniu po sklepach meblowych nie było mowy,
szkoda czasu i pieniędzy na benzynę,
ja to zrobiłam tak:
najpierw poszperałam w necie, po stronach producentów mebli, jak już znalazłam to co mi się podoba, ściągnęłam program do aranżacji wnętrz ze strony wybranych mebli, zrobiliśmy z mężem i synem kilka projektów pokoi, jak już wiedzieliśmy jak będą wyglądać, znalazłam na stronie tych mebli salony, sprawdziłam gdzie jest najbliższy, zadzwoniłam tam żeby zapytać czy wybrane przez nas meble są dostępne do obejrzenia w sklepie i dopiero pojechaliśmy do sklepu do Bielska.
miałam wydrukowane nasze projekty, wypisane meble i wyliczone pieniądze,
na miejscu jeszcze pooglądaliśmy, pomacaliśmy i ponieważ było wszystko ok to kupiliśmy za jednym razem, meble do całego domu, zaoszczędziliśmy w ten sposób na transporcie, bo wszystko przyjechało na raz, zapłaciłam dodatkowo tylko za skręcanie,
acha kupiliśmy meble firmy vox, te mi najbardziej przypadły do gustu jeśli chodzi o wygląd i ceny icon_biggrin.gif


o kurcze ale jesteście zorganizowani....dobry pomysł z tym projektowaniem przez net- tak strasznie nie chce mi się wychodzić z domu!!!!!! gdzie mogę znaleść ten program? ile on kosztuje?
Link do komentarza
Cytat

....strasznie dużo roboty jest ze sprawdzaniem wszystkiego w katalogach, projektowaniem, kalkulowaniem, etc. Wolę najpierw dowiedzieć się tego od ludzi, którzy mają to za sobą. Chodziło mi o opinie forumowiczów, którzy skoro tu są to znaczy ze pewnie mają jakieś doświadczenia w tym zakresie i mogą wstępnie oszacować koszty lub polecić jakieś sklepy gdzie jest w miarę tanio i dobrej jakości. moim zdaniem tak jest prościej niż latać po sklepach z ołówkiem i kalkulatorem...



No sorry oliweczko.. ale dla jednego w miare tanio i dobrej jakości to są skórzane meble Kler po 10tys. za komplet wypoczynkowy.. dla innego Ikea za połowę tego.. a jeszcze innemu wystarczy wersalka z bazaru za 400zł..
Niestety roboty nie unikniesz icon_smile.gif)
Link do komentarza
Cytat

No sorry oliweczko.. ale dla jednego w miare tanio i dobrej jakości to są skórzane meble Kler po 10tys. za komplet wypoczynkowy.. dla innego Ikea za połowę tego.. a jeszcze innemu wystarczy wersalka z bazaru za 400zł..
Niestety roboty nie unikniesz icon_smile.gif)


domyślam się że meble same mi do domu nie przyjdąicon_smile.gif ale szukam opinii innych, żeby móc lepiej oszacować swoje możliwości czy wybrać najlepszą pod względem cen i jakości ofertę
Link do komentarza
tez znam to dobrze, urządzanie mieszkania to zarazem bardzo fajna sprawa ale tez na maksa stresująca, ja szukałam długo mebli do mieszkania w sumie trochę na ślepo bo jak się człowiek średnio na tym zna to nie wie za bardzo na co zwrócić uwagę no ale z meblami miałam szczęście kupiłam ładne i solidne, natomiast miałam pecha do firmy która robiła mi meble kuchenne i szafę wnękową wszystko zaczyna się rozsypywać po pół roku zaledwie...odkleja się laminat z blatu i uchwyty od szafek kuchennych.
Link do komentarza
Cytat

o kurcze ale jesteście zorganizowani....dobry pomysł z tym projektowaniem przez net- tak strasznie nie chce mi się wychodzić z domu!!!!!! gdzie mogę znaleść ten program? ile on kosztuje?



ten program jest za darmo, można go pobrać ze strony http://www.meble.vox.pl/zaprojektuj-pokoj/
jest bardzo łatwy w obsłudze, najpierw trzeba wybrać kształt pokoju, wpisać wymiary, a potem wybiera się kolory ścian, wstawia się drzwi okna (są nawet dachowe) i można wstawiać meble,kwiatki, wazony, obrazki, obraz jest trójwymiarowy i można nim kręcić na wszystkie strony, fajna zabawa przy okazji icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

ten program jest za darmo, można go pobrać ze strony http://www.meble.vox.pl/zaprojektuj-pokoj/


ja sobie ściągnęłam program ikei, bo i tak zamierzałam tam się meblować i też bardzo prosty i wygodny. mają jeszcze kitchen planner icon_smile.gif
za meble do dużego pokoju (narożnik, fotel, regały 2, stolik i stolik pod tv) dałam coś ok. 1800zł. uważam, że mega mało. oczywiście potem dochodzą zasłonki, lampki, kwiatki, wiszące szafki, ew. dywan, ale też za rozsądną cenę można sobie wszystko za jednym zamachem w ikei kupić. i wbrew niektórym opiniom ich meble są dobrej jakości. no może nie to co skórzane kanapy i meble ze złotymi ornamentami, ale są ładne, dość solidne i wygodne icon_smile.gif

ale te programy są świetne tylko potwornie wciągają i pochłaniaja czas :/
Link do komentarza
Cytat

ja sobie ściągnęłam program ikei, bo i tak zamierzałam tam się meblować i też bardzo prosty i wygodny. mają jeszcze kitchen planner icon_smile.gif
za meble do dużego pokoju (narożnik, fotel, regały 2, stolik i stolik pod tv) dałam coś ok. 1800zł. uważam, że mega mało. oczywiście potem dochodzą zasłonki, lampki, kwiatki, wiszące szafki, ew. dywan, ale też za rozsądną cenę można sobie wszystko za jednym zamachem w ikei kupić. i wbrew niektórym opiniom ich meble są dobrej jakości. no może nie to co skórzane kanapy i meble ze złotymi ornamentami, ale są ładne, dość solidne i wygodne icon_smile.gif

ale te programy są świetne tylko potwornie wciągają i pochłaniaja czas :/


Skąd można ten program ściągnąć?
Link do komentarza
Cytat

w ikei kupić. i wbrew niektórym opiniom ich meble są dobrej jakości. no może nie to co skórzane kanapy i meble ze złotymi ornamentami, ale są ładne, dość solidne i wygodne icon_smile.gif



miałam meble ikei sosnowe i niestety są bardzo delikatne, strasznie szybko się zniszczyły, były bardzo ładne i strsznie było mi ich szkoda
teraz po przeprowadzce mam meble vox i są moim zdaniem bardzo solidne, oczywiście cena wyższa ale za jakość trzeba zapłacić,
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Zależy co chcesz mieć w mieszkaniu. Przede wszystkim należy zacząć od określenia swoich potrzeb. Czy meblując mieszkanie chcesz zaoszczędzić na wzornictwie, na jakości na prestiżu producenta. Sam musisz wiedzieć czego szukasz.
Wszystko dziś kosztuje ale nie każdy potrzebuje tego wszystkiego. Można kupić szafę za 40 tys zł, lub za 400 zł.
Polecam pomoc usługi kogoś kto zna się na rzeczy i pomoże zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy wzamian za opłatę będącą małą częścią osiągniętych korzyśći.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tak na mój rozum to od 0 (meble stare od zanjomych) do nieskończoności (zlocone antyki icon_smile.gif)
... podobno istnieją tylko głupie odpowiedzi icon_wink.gif)

A na poważnie... trza sobie wziąć rozplanować pomieszczenia, spisać co potrzebne, sprawdzić ceny w katalogach lub pobiegać po sklepach a potem wpisać w arkusz kalkulacyjny i podsumować... Każdy wszak ma inne wymagania.

Mi na ten przykład nikt nie chce wierzyć, że 5 lat temu wykończyłem 40m2 mieszkanie za 3600zł.. cóż że standard badziewny.. ale wszystko nowe i działające.



To fakt, nie ma co mówić o kosztach, kiedy nie wiadomo do czego zmierzamy. Jeżeli chcesz mieć stylowe meble, a zapłacić jak za zwyczajne, nazwijmy to "studenckie", to jest to możliwe ale wymaga czasu. Ja za 2000 zł, bo wyprzedawali u Witka, kupiłem 2 holenderskie szafy/ kredensy (większy i mniejszy), cudeńka. Cały salon wypiękniał i wszystko w nich się mieści. Ale jak umeblowanie ma być wyłącznie funkcjonalne i tanie to IKEA zawsze coś ciekawego oferuje.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

domyślam się że meble same mi do domu nie przyjdąicon_smile.gif ale szukam opinii innych, żeby móc lepiej oszacować swoje możliwości czy wybrać najlepszą pod względem cen i jakości ofertę



Załamują mnie tak naiwne osoby jak ten kto założył wątek. To tak samo jak zadać pytanie "Ile kosztuje samochód". Zamiast zadawać głupie pytania i uzależniac swoje wybory od wyboru innych, rusz głową. Efekt będzie na pewno lepszy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
ja mam takie podejście że wogóle nie planuję od razu na siłę kupowac za dużo mebli. Zdaję sobie sprawę że na naparwde porzadne meble dobrej jakości trzeba sporo niestety wydac i nie mam złudzeń że mi na to wystarczy:) Ja mieszkam teraz w bloku i mam trochę mebli, nie sa jekiś super ale powiedzmy przyzwoite. Mam nieduży w miare w dobrym stanie wypoczynek, szafkę rtv, stół do kuchni , sypialnię, szafę 3-drzwiową, 2 komody. Na poczatek chcemy zrobić tylko szafe wnękową, oczywiście kuchnię, i garderobę- i tyle. Sypialnie bierzemy w całosci ze sobą (łózko, dwie nocne szafki, szafa , 2 komody) więc to mamy z głowy. Stół jest mały ale pewnie na poczatek bedzie musiał starczyć, potem kupimy jakiś fajny. Wypoczynek tez wezme ten mały a potem chce sobie kupić taki naroznik http://www.meble.pl/nowosci-produktowe,meb...ilano,878.html- bardzo mi się podba ale tani nie jest. Wiec zakładam że kiedyś tam odłoże na narożnik, potem za jakis czas na stół itp. Moje dzieci sa w takim wieku ze potrzebują łozka i dużo miejsca żeby scigac się autkami:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Załamują mnie tak naiwne osoby jak ten kto założył wątek. To tak samo jak zadać pytanie "Ile kosztuje samochód". Zamiast zadawać głupie pytania i uzależniac swoje wybory od wyboru innych, rusz głową. Efekt będzie na pewno lepszy.



To forum jest po to aby zadawać pytania, jak ktoś ma ochotę -to odpowiada - a jak wydają się głupie po prostu nie czytaj!!!!!
Nie rozumiem takiego podejścia icon_neutral.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Zgadzam się, wszystko zależy od tego jakich mebli ci potrzeba. Może łatwiej byłoby doradzić, gdyby pytanie było bardziej precyzyjne. Z takich lepszych sklepów z meblami, to nasuwa mi się na myśl expunkt.pl Mają bardzo duży wybór produktów, a na dodatek jeszcze niskie ceny. Jeżeli chce się kupować większą ilość mebli, to wydaje mi się, że ich oferta byłaby najbardziej atrakcyjna pod tym względem.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam serdecznie!
Jestem pracownikiem sklepu internetowego www.meble.vox.pl
Aby zaoszczędzić na meblach zachęcam do odwiedzenia naszego sklepu!
W dniu dzisiejszym rozpoczęła się nowa PROMOCJA!
"Wzbogać wnętrze - każdy mebel 100 zł taniej"
Promocja potrwa do 10 października 2010r.

Zachęcam - naprawdę warto!

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...