Skocz do zawartości

POMÓŻCIE WYBRAĆ


Recommended Posts

Po długich poszukiwaniach znalazłam dwa projekty, ktore odpowiadają mi pod każdym niemal względem (sypialnia z gard i łazienką, duża kuchnia, dwa pokoje dla dzieci i dodatkowy na gabinet). Projekty bardzo rożniąsię od siebie, ale każdy ma w sobie coś.

z82 z pracowni z500 (duża parterówka, ale brak mi pomieszczenia na pralnię, choć miejsce może i się znajdzie). Domek raczej nowoczesny i takie bardzo nam sie podobają, znowu drugi jest taki "rodzinny"

z82


S15-L duży dom z poddaszem - wprowadzilibyśmy jednak kilka zmian, aby obniżyć koszty budowy, np. rezygnacja z garażu na koszt wiaty-dom jest duży i pochłonie wiele pieniędzy a wiatę mozna postawić później icon_smile.gif oczywiście nie będzie już wtedy pokoju nad garażem, co również obniży koszty. Dom ma swój klimat i bardzo mi się podoba, ale obawiam się kosztów icon_sad.gif

s15-l parter

s15-l poddasze



JAKIEŚ SUGESTIE?

Chcemy wiedzieć, który będzie tańszy i łatwiejszy w budowie. Z góry dzięki
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Nie wiem ile moze kosztować Z82. Pewnie nieco mniej niż S15, bo jest po prostu mniejszy.
Ja buduję S15L - dom praktycznie bez zmian konstrukcyjnych, jedynie mała kosmetyka dachu, więc z garażem.
Koszt stanu surowego to ok 220tys. (materiał + robocizna).
Koszt dachu (480m2) to 40-70tyś w zależności od przekrycia. Metr kwadratowy ściany z ceramiki 50cm to kwota 100-200zl, zależy gdzie kupisz pustak.
W standardzie przewymiarowane są fundamenty (z założenia na raczej niestabilny grunt), więc je warto odchudzić. To oszczędność 10-15tyś.
Bardziej bym się przejmował ceną zakupową materiałów niż kilkoma mterami kwadratowymi, bo tu rzeczywiście można znaleźć sporo oszczędności. A za jakiś czas okaże się, że te metry sie przydają...
Ale oczywiście nie chcę nic sugerować...
Jeśli chodzi o estetykę, układ pomieszczeń, funkcjonalność itp. to nie znaleźliśmy nic co bardziej by nam się podobało. Dom przy prawie 300m2 nie będzie tani, ale na bank jest świetny i z każdym tygodniem coraz bardziej nam się podoba.
Ponadto mniejsz pow. zabudowy to tańsze ogrzewanie.
POLECAM!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...