Skocz do zawartości

Problem! Osy na strychu!


Recommended Posts

Wiecie może jak skutecznie zwalczyć osy na strychu. Zagnieździły się w rogu, między dachem a murem, nie wiem jakim cudem, ale wlatują przez rynne, które były zakładane przez fachowców jakieś 2 lata temu.... Po strychu nie latają, jest ciemno, ale chodzą po ścianie pod dachem.. jest ich mnustwo. Kupiłem Raid na osy, troszkę poginęło ich, ale nie widze gniazda, nie mogę tam się dostać. Co można zrobić, może je zostawić i jesienią zniszczyć?
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Są specjalistyczne firmy zajmujące się usuwaniem gniazd os i szerszeni. Jeśli owady zagrażają bezpieczeństwu można też zwrócić się do straży pożarnej.



Dzisiaj wieczorem pozbyłem się gniazda os .

Oczywiście czekałem dlatego do wieczora żeby wszystkie wróciły na noc do kokonu (domku).


Wszedłem po drabinie otworzyłem worek foliowy na śmieci taki ze sznurkiem ,założyłem go na kokon szczelnie aż do desek na których wisiał ,pociągnąłem całość wtedy wpadł do środka zacisnąłem koniec worka następnie zawiązałem szczelnie sznurkiem .

Ledwo wlazł worek na to cudo ,które zrobiły sobie osy ,latały jak oszalałe wewnątrz ale niestety nie mogły już nic zrobić .
Link do komentarza
Cytat

Ja robię tak samo a małe banieczki osie usuwam odkurzaczem wraz z osami


W trudno dostępnych miejscach można by odkurzaczem je zaatakować ale w odpowiednim ubraniu ochronnym.



Cytat

Ja bym chyba padła trupem jakbym miała sama gniazdo os usuwać .
Na bank zadzwoniłabym po straż pożarną.


Wystarczy zachować ostrożność,jak nie latają to są bezbronne.
Link do komentarza
nie dalej jak tydzien temu na moja dzialke przyleciala krolowa pszczol,usiadla na jabloni a za przylecila chmara pszczol...
bylo co odladac,nad drzewem nie bylo widac nieba -slychac bylo natomiast potezne bzyczenie

zadzwonilem po pszczelarzy,uwineli sie w 2 godziny
a w zasadzie to pszczoly wykonaly robote wedrujac po drzewie do pasieki

efekt uboczny nieproszonych gosci to
dwa ukaszenia dla pszczelarza,
jedno dla psa(niegrozne bo w lape)

pszczol bylo 4-5 kg wg pszczelarza


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

pszczelarz powiedzal ze pszczoly sa na swoj sposob inteligentne
tj jak pojawi sie mloda krolowa w ulu,stara krolowa zabiera swoich zolnierzy i pracownice z zapasem miodu i opuszcza ul
jak wsrod ludzi,stary robi miejsce mlodemu...


Ze pszczoły są inteligentne to fakt, ale nie do końca prawda to co Ci ten pszczelarz powiedział . Jeżeli pszczoły się wyroją to jest błąd i zaniedbanie pszczelarza,że do tego dopuścił a co do królowej to różnie bywa raz zostaje stara a raz odchodzi. Bywają przypadki,że w ulu wyroi się kilka matek.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...