Skocz do zawartości

dach płaski czy skośny?


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

mhtyl wizę, że też Ci się płytka spodobała icon_biggrin.gif


Eeeeeeeeetam. Ja tylko pomagam tzn ciągnę za język aby dyskusja się cosik kleiła cool.gif
Ja na kubki poluję,ale chwilowo niet w magazynie icon_razz.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

właśnie właśnie....zabierzesz rodzinkę to i kilka na raz będziesz miał....my już rozdajemy dalej, bo z zeszłego roku już mieliśmy icon_biggrin.gif


Już nie muszę na zloty jeździć icon_lol.gif bo dziś dostałem kubeczki :yahoo:
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie gadam z Tobą.... :foch:


OK! Nie musisz,wystarczy jak popiszesz ze mną icon_mrgreen.gif

Cytat

Teoretycznie można, ale Adaś zakończył starty.


To czas szukać godnego następcy!
Link do komentarza
Ja tam lubię płaskie dachy - poza wygodą piętra bez skosów można jeszcze na nim taras zrobić. Przy ciekawym projekcie taki dach daje radę i często wygląda znacznie ciekawiej niż spadzisty, ale to oczywista rzecz gustu.
Inna sprawa, że nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie dałoby się wybudować dom z takim dachem. Gdyby pod tym kątem szukać działki, to strasznie dużo dobrych okazji należałoby odrzucić już na wstępie. Warunki zabudowy zwykle są jednoznaczne - dach spadzisty, kalenica prostopadle do drogi (albo jakoś podobnie).
Ale są też rozwiązania pośrednie (takie wilk syty i Atlantic City), np.:
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10177-domo-07.html
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/13316-zx44.html
Link do komentarza
Cytat

Ja tam lubię płaskie dachy - poza wygodą piętra bez skosów można jeszcze na nim taras zrobić..............
Ale są też rozwiązania pośrednie (takie wilk syty i Atlantic City), np.:
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10177-domo-07.html
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/13316-zx44.html


hehe nie najlepszy przykład, ani pełne piętro ani tarasu nie ma więc widzę tylko same problemy: śnieg, woda.
a jak chcesz mieć pełną kondygnację to można i takie projekty wybrać
Link do komentarza
wiem, że nie najlepszy, zresztą nie szperałem zbyt intensywnie, bo osobiście nie przepadam za taką architekturą, wolę bardziej "zdecydowane" projekty (najlepiej nowoczesne)
te podobają mi się szczególnie (chodzi o architekturę, mniej o funkcjonalność):
LK&803
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12779-zx49.html
Grab 1

A tu chyba lepszy przykład tego, o czym mówiłem wcześniej, czyli połączenia płaskiego ze spadzistym:
LK&897
Link do komentarza
No właśnie te warunki zabudowy to jakieś cymbały i gamonie wydają , k...a m.ć . Wszyscy muszą mieć szlepy , a tyle jest pięknych nowoczesnych projektów z płaskimi dachami . Ale wszyscy muszą budować wiejskie chaty bo u nos panie sama wiocha albo góry. Ystny cyrk panie , nose górale mają dużo roboty przez to i codzinnie jeżdźą z Wisły do Zobrza na robienie dachów , hej . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja tam lubię płaskie dachy - poza wygodą piętra bez skosów można jeszcze na nim taras zrobić. Przy ciekawym projekcie taki dach daje radę i często wygląda znacznie ciekawiej niż spadzisty, ale to oczywista rzecz gustu.


oczywista....ale jak by tak taki tarasik to i mnie by się spodobał płaski dach....tylko ile to znowu kasy na taki tarso - ogród....
ja mam taras nad garażem i kaski brak na wykończenie....to i na dachu też pewnie długo by nie było icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Płaski dach to jak płaska baba... Może dach to jak idziemy przez życie wciąż po równym lub cały czas pod górke następnie staczamy się na samo dno.... icon_razz.gif
A tak na powaznie jezeli ktoś myśli że trzeba odśnieżać to czy lepiej jest by na główke spadło 15 cm z całego dachu na naszą pociechę dla domu na pewno tak. Jak widzę skosy to śnieg i tak sie na nich trzyma a jak zaczyna spadać to już kawałkami po 100 kg
Ja od lat mażyłem o kostce gierkowskiej icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

pewnie masz rację icon_biggrin.gif Za młodu przywykłam do wakacji i do tej pory je lubię mimo że ich już nie mam :509:


A kto nie lubi wakacji :biggrin: icon_question.gif Co niektórzy mają całe życie wakacje,ci którzy stoją z piwkiem za sklepem :hahaha2:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:        
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...