Skocz do zawartości

Działaka rolna a budowlana!


Recommended Posts

Chciałbym, zeby ktoś mi to jasno opisał bo już się zagubiłem...

Jeśli działka rolna została podzielona na mniejsze działki z których każda ma dostęp do świeżo wydzielonej również z tej dużej działki drogi, całość jest objęta aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego a agencja rolna już pozwoliła na sprzedaż tego terenu to ta działka jest działką budowlaną czy rolną?
Link do komentarza
A w planie zagospodarowania jaki działka ma status? Najprawdopodobniej jest to nadal działka rolna. Żeby można się było na niej budować najpierw należy wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy, później ją odrolnić (w całości lub części) i następnie wystąpić o pozwolenie na budowę.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A w planie zagospodarowania jaki działka ma status? Najprawdopodobniej jest to nadal działka rolna. Żeby można się było na niej budować najpierw należy wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy, później ją odrolnić (w całości lub części) i następnie wystąpić o pozwolenie na budowę.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi icon_smile.gif

Pozdrawiam




Po co warunki zabudowy skoro jest miejscowy plan zagospodarowania w którym jest określone co i jak można na niej budować? W wypisie z rejestru gruntów jest jednak oznaczona jako R o klasie V czyli jakby rolna... Stąd pytanie.
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym, zeby ktoś mi to jasno opisał bo już się zagubiłem...

Jeśli działka rolna została podzielona na mniejsze działki z których każda ma dostęp do świeżo wydzielonej również z tej dużej działki drogi, całość jest objęta aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego a agencja rolna już pozwoliła na sprzedaż tego terenu to ta działka jest działką budowlaną czy rolną?



To zależy - ale w planie zagospodarowania to pisze. I co ważniejsze - jest wiążące.
Ale na 99% jest budowlana, skoro została podzielona - bo działek rolnych nie wolno zdaje się dzielić.
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym, zeby ktoś mi to jasno opisał bo już się zagubiłem...

Jeśli działka rolna została podzielona na mniejsze działki z których każda ma dostęp do świeżo wydzielonej również z tej dużej działki drogi, całość jest objęta aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego a agencja rolna już pozwoliła na sprzedaż tego terenu to ta działka jest działką budowlaną czy rolną?



W planie zagospodarowania masz napisane, czy działka jest budowlana, czy rolna. I jak możesz ją zagospodarować. I tyle! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
podepne sie z pytaniem:
jestem na etapie zakupu dzialki, jest to działka rolna z wydana decyzja o warunkach zabudowy (2000m2), nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, agencja nieruchomosci rolnych zrezygnowala z pierwokupu - jak rozumiem bede musial wystapic o wylaczenie z produkcji rolnej czeci gruntow, lub tez o odrolnienie dzialki. jak dlugo to trwa? gdzies wyczytalem, ze moze sie tym zajac architekt i ogolnie nie trwa to z byt dlugo, jednak w innym artykule przeczytalem, zeby nie kupowac dzialki rolnej, jezeli nie ma planu zagospodarowania. wydaje mi sie, ze jak jest wydana decyzja o warunkach zabudowy to niebezpieczenstwa nie ma, ale wole sie upewnic.

dziekuje i pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Działka, którą posiadam w planach zagospodarowania przestrzennego z 2003 r. jest działką rolną (mam wypis i wyrys), natomiast w studium z 2006r. jest włączona w obszar zabudowy sielskiej. Co powinnam zrobić w następnej kolejności planując budowę domu?


To zależy od ostatecznych ustaleń planu zagospodarowania . Jeśli pozostanie zapis o zabudowie siedliskowej trzeba zostać rolnikiem, aby można było tam budować.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...