Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaka wysokość pomieszczeń ?


Recommended Posts

Czy wysokość pomieszczenia 2,50 m jest odpowiednia dla pokoju o pow. 26,4 m2 ? Czy nie będzie za nisko ? To jest pokój na parterze, na którym jest jeszcze garaż, mała łazienka i przedpokój. Większość pomieszczeń planuję wykonać na piętrze. Czy piętro zrobić odrobinę wyżej, czy zostawić też 2,50 m ? Jak radzicie ? Czytałem, że norma wysokości mieszkania to 2,50 m. Dodam, że kieruję się również kosztami ogrzewania, tak drastycznie wzrastającymi ostatnio jak i moim wzrostem 1,73 m. Czy w pokoju, o który mi chodzi nie będzie efektu "spadajacego sufitu" ? Gdzieś na forum czytałem, że dopiero przy powierzchniach pokoju powyżej 30 m2 powinno się budować na wysokość minimum 2,60 m.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy wysokość pomieszczenia 2,50 m jest odpowiednia dla pokoju o pow. 26,4 m2 ? Czy nie będzie za nisko ? To jest pokój na parterze, na którym jest jeszcze garaż, mała łazienka i przedpokój. Większość pomieszczeń planuję wykonać na piętrze. Czy piętro zrobić odrobinę wyżej, czy zostawić też 2,50 m ? Jak radzicie ? Czytałem, że norma wysokości mieszkania to 2,50 m. Dodam, że kieruję się również kosztami ogrzewania, tak drastycznie wzrastającymi ostatnio jak i moim wzrostem 1,73 m. Czy w pokoju, o który mi chodzi nie będzie efektu "spadajacego sufitu" ? Gdzieś na forum czytałem, że dopiero przy powierzchniach pokoju powyżej 30 m2 powinno się budować na wysokość minimum 2,60 m.Kilkadziesiąt lat temu w zaleceniach do projektowania domów mieszkalnych Miedzynarodowa Unia Architektów zaleciła najmniejsza wysokość pomieszczeń mieszkalnych 2,70m Podyktowane to było poprawnością cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kilkadziesiąt lat temu w zaleceniach do projektowania domów mieszkalnych Miedzynarodowa Unia Architektów zaleciła najmniejsza wysokość pomieszczeń mieszkalnych 2,70m Podyktowane to było poprawnością cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.


Cze.Pewnie że 270 cm przy ponad 20m2 pokoju lepiej ,,robi"ale trzeba za to płacić w rachunkach za ogrzewanie.Pozdro icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Kilkadziesiąt lat temu w zaleceniach do projektowania domów mieszkalnych Miedzynarodowa Unia Architektów zaleciła najmniejsza wysokość pomieszczeń mieszkalnych 2,70m Podyktowane to było poprawnością cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.Projektowanie jest odpowiedzialnością za zdrowie mieszkańców. Po to są szkoły w których tego zawodu się uczy.Pomimo wszystko są ludzie którzy nie bacząc na nic dokonują wyboru, i wolą chodzić do lekarza i płacić za porady nie łacząc swojej choroby z wysokością mieszkania, sa też tacy którzy posłuchają mądrości międzynarodowych i podejmą decyzje o zaprojektowaniu ekonomicznego ogrzewania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Projektowanie jest odpowiedzialnością za zdrowie mieszkańców. Po to są szkoły w których tego zawodu się uczy.Pomimo wszystko są ludzie którzy nie bacząc na nic dokonują wyboru, i wolą chodzić do lekarza i płacić za porady nie łacząc swojej choroby z wysokością mieszkania, sa też tacy którzy posłuchają mądrości międzynarodowych i podejmą decyzje o zaprojektowaniu ekonomicznego ogrzewania.

Dziękuję za radę. Właśnie bedę wylewał strop na drugą kondygnację. Zdecydowałem się jednak na wysokość 2,70 m. Zdrowie to podstawa i mieszkanie wygodne.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...