Skocz do zawartości

z czego wybudować domek?


Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich! Właśnie kupiłam działkę, i w przyszłym roku chce zamieszkać w małym domku. I tu zaczynaja się schody - pustak, cegła, drewno, stal, czy cos innego? Co na ten temat myslicie?


Witam no jeśli Chcesz w przyszłym roku zamieszkać w nowym małym domku to chyba trochę za późno na wybór technologii ja zaczynam budowę wiosną przyszłego roku i już mam wszystko wybrane itp bo na pozwolenie trzeba trochę czekać i na firmę i inne taki drobnostki icon_lol.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich! Właśnie kupiłam działkę, i w przyszłym roku chce zamieszkać w małym domku. I tu zaczynaja się schody - pustak, cegła, drewno, stal, czy cos innego? Co na ten temat myslicie?


Mąż mówi że nie ma co myśleć tylko załatwiać papiery bo to trwa,tak by zdążyć zalać fundamenty w tym roku.Podciągnąć media itd.Pustak ceramiczny plus styropian 12cm i tynk cienkowarstwowy to ekonomiczne rozwiązanie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

I ekipę. Bo samo pozwolenie nie wystarczy. icon_biggrin.gif Ktoś to musi zrobić.


No tak , a żeby dostać pozwolenie to najpierw trzeba mieć zapewnione (przynajmniej na papierze) media. Znalezienie dobrej firmy to też nie lada sztuka. Większość ma terminy co najmniej na rok do przodu zajęte (tych co nie mają nie polecam). My załatwiam formalności już od kwietnia projekt, media, wyłączenie z produkcji rolnej (niby niepotrzebne ale lepiej to mieć na piśmie bo w naszym cudownym kraju to nigdy nic nie wiadomo) coś tak bezsensownego jak zapewnienie zjazdu na drogę, przy której jest nasza działka i wiele moim zdaniem innych wymaganych głupot. No cóż żyjemy w państwie "prawa" i zgodnie z jego literą musimy budować. icon_lol.gif
Pozdrawiam cieplutko
Link do komentarza
Na szczęście działeczka jest uzbrojona, ma warunki zabudowy więc mogę wybierać projekt. Fajnie byłoby zrobić fundamenty przed zimą, ale może się nie udać icon_sad.gif Poza tym, jak będą fundamenty chciałabym wybudować szybko, i dlatego szukam rozwiązań chyba jednak innych niż "cegła". Pozdrowionka
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że nie ma co myśleć tylko załatwiać papiery bo to trwa,tak by zdążyć zalać fundamenty w tym roku.Podciągnąć media itd.Pustak ceramiczny plus styropian 12cm i tynk cienkowarstwowy to ekonomiczne rozwiązanie. icon_biggrin.gif


ja jednak proponuję gazobeton plus steropian. pustak ceramiczny w zimę ziębi w lato grzeje. ponad to dowiedziałam się, że ceramikę należy ocieplać watą szklaną, a nie steropianem (bo podobno poci się).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

ja jednak proponuję gazobeton plus steropian. pustak ceramiczny w zimę ziębi w lato grzeje. ponad to dowiedziałam się, że ceramikę należy ocieplać watą szklaną, a nie steropianem (bo podobno poci się).
Pozdrawiam


przepraszam, chodziło mi o watę mineralną a nie szklaną icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...