Skocz do zawartości

jakie okna - dylemat


Recommended Posts

Witam,
pierwszy raz mam przyjemność wypowiedzieć się na forum (czytam od początku budowy czyli od 2005 r.), a jesteśmy już na etapie dachu...
Przed zimą chcielibyśmy zamknąć budynek. Rynek tak poszedł do przodu i firmy prześcigają się w ofertach.. Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie... Może ktoś ma sprawdzone okna godne polecenia?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
pierwszy raz mam przyjemność wypowiedzieć się na forum (czytam od początku budowy czyli od 2005 r.), a jesteśmy już na etapie dachu...
Przed zimą chcielibyśmy zamknąć budynek. Rynek tak poszedł do przodu i firmy prześcigają się w ofertach.. Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie... Może ktoś ma sprawdzone okna godne polecenia?




Budujecie się już od 2005 roku i nie macie jeszcze dachu? Podziwiam...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Budujemy sami (mąż i ja) systemem gospodarczym... Jesteśmy dumni!!! Nie mieliśmy ani jednego fachowca... od wykopów po więźbę sami...
Mamy 1/3 domu już przykryta icon_smile.gif))))



Gratuluję samodzielności to na pewno wielka oszczędnośc. My też jesteśmy na etapie rozglądania się za oknami. Firmy produkującde okna trochę nam ułatwiły sprawę i same do nas trafiły widząc budowę w stanie surowym. Dałam trzem różnym firmom wykaz stolarki okiennej i przygotowali mi ofertę cenową i wysłali na meila lub osobiście dostarczyli. Dzisiaj to zabiegają o klijenta. Zdecydowaliśmy się na okna plastikowe, bo na drewniane nas nie stac,. Chociaż okna drewniane też mają swoje wady. Koleżanka miała okna drewniane niby najlepszej polskiej firmy a po kilku latach od południowej strony ta politura z okien zaczęła się łuszczyc i wyglądało to okropnie. Teście moi zakładali okna drewniane w okleinie białej jakieś 4 lata temu i też w jednym oknie okleina odchodzi bo dostało wilgoci.
My prawdopodobnie zdecydujemy się na Windplast zaproponowali na okna w profilu siedmiokomorowym w kolorze drewna z jednej strony w cenie niższej niż za profil 4-o komorowy w innej firmie. Wybór nie jest łatwy bo jeszcze liczy się jakośc wykonania ale nic nie jest wieczne i po latach zmnieni się technologia i wymieni się na jakieś okna węglanowe lub inne. Powodzenia!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Gratuluję samodzielności to na pewno wielka oszczędnośc. My też jesteśmy na etapie rozglądania się za oknami. Firmy produkującde okna trochę nam ułatwiły sprawę i same do nas trafiły widząc budowę w stanie surowym. Dałam trzem różnym firmom wykaz stolarki okiennej i przygotowali mi ofertę cenową i wysłali na meila lub osobiście dostarczyli. Dzisiaj to zabiegają o klijenta. Zdecydowaliśmy się na okna plastikowe, bo na drewniane nas nie stac,. Chociaż okna drewniane też mają swoje wady. Koleżanka miała okna drewniane niby najlepszej polskiej firmy a po kilku latach od południowej strony ta politura z okien zaczęła się łuszczyc i wyglądało to okropnie. Teście moi zakładali okna drewniane w okleinie białej jakieś 4 lata temu i też w jednym oknie okleina odchodzi bo dostało wilgoci.
My prawdopodobnie zdecydujemy się na Windplast zaproponowali na okna w profilu siedmiokomorowym w kolorze drewna z jednej strony w cenie niższej niż za profil 4-o komorowy w innej firmie. Wybór nie jest łatwy bo jeszcze liczy się jakośc wykonania ale nic nie jest wieczne i po latach zmnieni się technologia i wymieni się na jakieś okna węglanowe lub inne. Powodzenia!




jeśli chodzi o okna PCV nie liczy sie ilość komór tylko sztywność danego profilu,,,, optymalnym rozwiązaniem jest system pięciokomorowy - najlepiej w klasie A czyli grubość ścianek zewnetrznych całego profilu 2,8-3,0 mm - komory min 5mm
należy zwrócić uwagę na wzmocnienie stalowe ( czy w ościeżnicy jest zamkniete gr. min 1,5mm -przy dużych konstrukcjach np, drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem min. 2mm)

Jak wiadomo, okna nowe mają swoje właściwości cieplne - niestety po kilku latach tracą je ze względu na ulatnianie sie gazu z szyb zespolonych. Moim zdaniem lepiej zainwestować w porządny profil (np. schuco, veka....) a po tych kilku latach nie wymieniać całego okna tylko ewentualnie szybę, która straciła swoje właściwości cieplne....

Jeśli chodzi o firmy, które robią naprawdę porządne okna to mogę polecić DAKO z Nowego Sącza lub OKNOPLAST z Krakowa - są to firmy ceniące jakość - na pewno znajdą Państwo w swoim regionie jakiegoś przedstawiciela tych firm
Link do komentarza
Witam,
długo się nie odzywałam.. bo siedzieliśmy na dachu icon_smile.gif))))))))))))))))
połowa za nami... tzn. membraną pokryliśmy cały!!!

co do okien... jeśli dobrze pamiętam, to rodzice kupili okno "salamander" - czytając na necie niby bielsze od veka.... w sumie to bardzie mi chodzi o brak pary na oknach...

Wiolawr dzięki - im więcej się zrobi, tym bardziej cieszy icon_smile.gif))))))))))))
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Gratuluję samodzielności to na pewno wielka oszczędnośc. My też jesteśmy na etapie rozglądania się za oknami. Firmy produkującde okna trochę nam ułatwiły sprawę i same do nas trafiły widząc budowę w stanie surowym. Dałam trzem różnym firmom wykaz stolarki okiennej i przygotowali mi ofertę cenową i wysłali na meila lub osobiście dostarczyli. Dzisiaj to zabiegają o klijenta. Zdecydowaliśmy się na okna plastikowe, bo na drewniane nas nie stac,. Chociaż okna drewniane też mają swoje wady. Koleżanka miała okna drewniane niby najlepszej polskiej firmy a po kilku latach od południowej strony ta politura z okien zaczęła się łuszczyc i wyglądało to okropnie. Teście moi zakładali okna drewniane w okleinie białej jakieś 4 lata temu i też w jednym oknie okleina odchodzi bo dostało wilgoci.
My prawdopodobnie zdecydujemy się na Windplast zaproponowali na okna w profilu siedmiokomorowym w kolorze drewna z jednej strony w cenie niższej niż za profil 4-o komorowy w innej firmie. Wybór nie jest łatwy bo jeszcze liczy się jakośc wykonania ale nic nie jest wieczne i po latach zmnieni się technologia i wymieni się na jakieś okna węglanowe lub inne. Powodzenia!


Faktycznie okna drewniane są droższe ale za zawsze różnica jest wielka
Jak masz wymiary typowe a chcecie w kolorze białym sprawdź ofertę na takie okna
Ja przeglądałem ceny okien ze Stolbudu i poweim ci że zcałkiem ceny. I w hurtowni możesz się potargować
Link do komentarza
W tej chwili zbyt wielkiej różnicy pomiędzy pcv a drewnem nie ma. Okna drewniane są prasowane (czy cos takiego) i jest w nich tyle chemii, że szkoda gadać. Poza tym przez caly czas trzeba pamietać o ich konserwacji itp. Ja tam wolę plastikowe, tym bardziej, że wybór na rynku jest ogromny. też polecam Oknoplast i może jeszcze Avante. Obie firmy świetne. Wiem, ze Avante daje kilkuletnią gwarancję na okna i jako jedna z niewielu firm ma rekomendację producentów okien i drzwi
Link do komentarza
Pawcio, zdecydowanie się z Tobą nie zgadzam. Okna drewniane nie są lepsze, pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że można śmiało określić je jako "przereklamowane". Z doswiadczenia mojego i moich znajomych wynika, że za wiêęsze pieniądze dostaje się więcej kłopotów w przypadku drewnianych. Tak więc zgodzę się z wepka
Link do komentarza
Cytat

Pawcio, zdecydowanie się z Tobą nie zgadzam. Okna drewniane nie są lepsze, pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że można śmiało określić je jako "przereklamowane". Z doswiadczenia mojego i moich znajomych wynika, że za wiêęsze pieniądze dostaje się więcej kłopotów w przypadku drewnianych. Tak więc zgodzę się z wepka



Bugiman, jest dużo prawdy w tym co piszesz - też uważam "drewnianki" za przereklamowane, jakoś dziwnie nikt nie chce wspominać o ich wielkich minusach, podatności na różne problemy... Ja tam jestem zwolennikiem dobrych PCV, najlepiej uznana firma (Avante, Jezierski, Oknoplast, ew. MS - wepka ma tu dużo racji mówiąc o avanciakach, dają najlepszą gwarancję ostatnio, polisa chyba też jest gratis) i wtedy można spać spokojnie... Z drewnem tylko musiałbym się martwić a to o robaczki, a to o odmalowywanie, a to o wilgoć... Nie dziękuję.
Link do komentarza
Widziałem bardzo drogie okna drewniane,z jasnego drewna,które były woskowane.To miała być ich zaleta.Po kilku latach wyglądały żałośnie.Wgniecenia mechaniczne,rysy,niezmywalne opalcowania wokół klamek.Klient był wściekły.Tym bardziej,że jego sąsiad kupił najtańsze PCV-ki i nie ma na nich śladu zużycia.

A tak prywatnie.Szukam okien do budynku gospodarczego,chodzi mi więc o okna,oczywiście z PCV,ale o sporo cieńszych framugach,lżejsze i z szybami jak w oknach domowych,zespolonymi.Nie jest to pomieszczenie ogrzewane,więc bardziej zależy mi na estetyce (dąb złocisty),niż na ich właściwościach izolacyjnych.
Nigdzie nie mogę takich okien znaleźć.Wszyscy produkują okna do domów.
Może ktoś zapoda jakieś namiary?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Problemem PCV jest rozszerzalność termiczna.Okna nie są aż tak duże,ciężkie i często otwierane żeby to nastręczało problemów,ale z drzwiami to już są czasem spore kłopoty.
Znajomi mają duże drzwi wejściowe z PCV i ciągłe z nimi problemy.W zależności od temp. otoczenia trzeba je ciągle regulować,bo są abo za ciasne,albo za luźne.
Z drugiej strony,to nie są to drzwi z najwyższej półki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Myślę, że podstawowym parametrem doboru okien powinna być 1.funkcjonalność 2.estetyka 3. cena
Dzisiejszym oknom plastikowym chyba niczego zarzucić nie można. Przy doborze profilu, z jakiego wykonano okna osobiście zwracam uwagę na współczynnik izolacyjności. Nie ważna jest tylko ilość komór, ale też ich kształt. I to nie miało by znaczenia, gdybyśmy znali precyzyjnie ich współczynnik przenikania ciepła, czyli, gdyby profil miał certyfikat. Następnym, w moim przypadku bardzo ważnym elementem jest szyba zespolona. Decyduję się na 3-szybowe, chociaż jest znacznie droższe. Mam nadzieję, że po kilku latach mi się to zwróci. Jednak te wszystkie analizy i rozważania nie mają większego znaczenia, gdy dom będzie słabo izolowany i z wentylacją grawitacyjną. Jeśli nie mamy wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła i mamy nie wystarczająco ocieplony budynek, to możemy kupić okna najtańsze, jakiekolwiek.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Witam,
długo się nie odzywałam.. bo siedzieliśmy na dachu icon_smile.gif))))))))))))))))
połowa za nami... tzn. membraną pokryliśmy cały!!!

co do okien... jeśli dobrze pamiętam, to rodzice kupili okno "salamander" - czytając na necie niby bielsze od veka.... w sumie to bardzie mi chodzi o brak pary na oknach...

Wiolawr dzięki - im więcej się zrobi, tym bardziej cieszy icon_smile.gif))))))))))))



Brak Pary na oknach zależny przede wszystkim od wentylacji pomieszczeń.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
pierwszy raz mam przyjemność wypowiedzieć się na forum (czytam od początku budowy czyli od 2005 r.), a jesteśmy już na etapie dachu...
Przed zimą chcielibyśmy zamknąć budynek. Rynek tak poszedł do przodu i firmy prześcigają się w ofertach.. Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie... Może ktoś ma sprawdzone okna godne polecenia?



Miałem podobne dylematy, ale odkąd przeczytałem Poradnik "Jak kupić dobre okna?" - wiem wszystko i powoli się staję okiennym "ekspertem".. icon_cool.gif Nie istotne jest z jakiego materiału są wykonane (poza ceną oczywiście!) ale jakie mają parametry użytkowe. Mogą być okna drewniane o parametrach gorszych niż tworzywowe i na odwrót - najwazniejsze: żadać od producenta podania parametrów i tylko to porównywać - nie zwracać uwagi ani na markę profilu, ani na rodzaj szyby, ani na okucie. Postaw na okna aktywne - już dzisiaj są popularne, a za 3-4 lata to będzie okienny standard (a budujesz pewnie na dłużej?) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, że tego poradnika nie można przeczytać od razu na stronie, tylko trzeba zamawiać.


.. a w dodatku, jak juz zamówiłem, to dotarł do mnie dopiero po 4 dniach, choć to w Warszawie.. ale naprawdę warto było poczekać, bo człowiek naprawdę prosto i przystępnie (choć czasami może za dużo dowcipów) wyjaśnił o co w tych oknach tak naprawdę chodzi. polecam.
Link do komentarza
Cytat

.. a w dodatku, jak juz zamówiłem, to dotarł do mnie dopiero po 4 dniach, choć to w Warszawie.. ale naprawdę warto było poczekać, bo człowiek naprawdę prosto i przystępnie (choć czasami może za dużo dowcipów) wyjaśnił o co w tych oknach tak naprawdę chodzi. polecam.


Na moje oko to sprzedajesz tę książkę i reklamujesz się na forum.
Link do komentarza
Cytat

Nie istotne jest z jakiego materiału są wykonane (poza ceną oczywiście!) ale jakie mają parametry użytkowe. Mogą być okna drewniane o parametrach gorszych niż tworzywowe i na odwrót - najwazniejsze: żadać od producenta podania parametrów i tylko to porównywać


Trochę dziwne podejście. Drewniane okna, o których pisałem wyżej, miały najlepsze parametry na rynku. I co z tego, jak po kilku latach, choć oczywiście parametry mają nadal doskonałe, to wyglądają żałośnie.
Co klientowi po parametrach w takiej sytuacji? Kupił bardzo drogie okna z drewna egzotycznego, i teraz ma je malować?
Bo producent zaproponował malowanie. Ja bym się wściekł. A cierpliwy podobno jestem niesamowicie.
icon_twisted.gif
Link do komentarza
Cytat

Trochę dziwne podejście. Drewniane okna, o których pisałem wyżej, miały najlepsze parametry na rynku. I co z tego, jak po kilku latach, choć oczywiście parametry mają nadal doskonałe, to wyglądają żałośnie.
Co klientowi po parametrach w takiej sytuacji? Kupił bardzo drogie okna z drewna egzotycznego, i teraz ma je malować?
Bo producent zaproponował malowanie. Ja bym się wściekł. A cierpliwy podobno jestem niesamowicie.
icon_twisted.gif



One bez odnawiania powłoki (malowania) też pewnie kilkanascie lat jeszcze będą doskonale funkcjonować. Ja mam taras z desek egzotycznych i też je muszę regularnie czyścić i malować, choć bez malowania też by długo jeszcze pewnie poleżały.. icon_biggrin.gif Taka "uroda" drewna...
Ale na pocieszenie powiem ci, że czasami przejeżdżam obok warszawskiego WAT, gdzie na poczatku lat 90-tych zamontowano okna pcw - na nie też już od paru lat patrzeć się nie da. Różnica tylko w tym, że ich już nie odnowisz... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja mam okna z PVC dąb złocisty, najstarsze 8 lat. Zero konserwacji i jakiejkolwiek roboty, i nikt nie przekona mnie do okien ''drewnianych''. A cudzysłów dlatego, że drewno w tych oknach to tylko tak z nazwy tam jest, bo faktycznie to wpompowuje się tam tyle chemii, że.....
Białe okna z PVC można odnowić, bo jeśli już niszczeją, to tylko powierzchniowo, i zfrezowanie 0,5mm nie jest problemem.
Spotkałem tylko raz takie poszarzałe okna, niemieckie f-my Hoechst. Były z lat 70-tych i nadal świetnie się otwierały i zachowały szczelność. Profile były prościutkie, okucia sprawne.
Wątpię, żeby drewniane wytrzymały tyle lat w tak dobrym stanie.
Link do komentarza
Cytat

Parowanie okien to proces naturalny - fizyka.
Proponuję okna PCV, bo są EKOLOGICZNE. Tak, ekologiczne, bo nie trzeba wycinać drzew, a trwałością przewyższają te "super"- drewniane


O to żeś pojechał. To tak jakbyś mówił, że stosujesz tylko plastikowe torebki jednorazowe a nie papierowe, bo te pierwsze są ekologiczne. A co z czasem ich rozkładania się w naszym środowisku. Pisząc to czuję się jakbym otwierał otwarte drzwi.
Link do komentarza
Cytat

O to żeś pojechał. To tak jakbyś mówił, że stosujesz tylko plastikowe torebki jednorazowe a nie papierowe, bo te pierwsze są ekologiczne. A co z czasem ich rozkładania się w naszym środowisku. Pisząc to czuję się jakbym otwierał otwarte drzwi.


Torebki papierowe robi się z makulatury, a okien chyba nie?!
Chociaż fakt plastik z ekologią ma chyba mało wspólnego, chociaż na zachodzie robią już plastikowo - drewniane deski na patio lub taras, właśnie z plastiku (z odzysku) i wiórów drewnianych wytrzymują bardzo długo i do tego bez konieczności odnawiania.
To tylko tak na marginesie, bo przypuszczam, że plastiki po pewnym czasie zaczną utylizować (torebki plastikowe też można wrzucać do pojemników na plastik, anie do zwykłych śmieci - tylko trzeba chcieć), może już to robią? A z oknami drewnianymi to nie wiem jak jest lub będzie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Parowanie okien to proces naturalny - fizyka.
Proponuję okna PCV, bo są EKOLOGICZNE. Tak, ekologiczne, bo nie trzeba wycinać drzew, a trwałością przewyższają te "super"- drewniane



To jest raczej domena ideologii, a nie technologii materiałowych.. A podjedź na Wawel, to się przekonasz jak trwałe są drewniane okna lub drzwi. Tymczasem nawet 50-letnich okien tworzywowych nie znajdziesz... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To jest raczej domena ideologii, a nie technologii materiałowych.. A podjedź na Wawel, to się przekonasz jak trwałe są drewniane okna lub drzwi. Tymczasem nawet 50-letnich okien tworzywowych nie znajdziesz... icon_biggrin.gif


A Ten znowu wyjeżdża z Wawelem icon_biggrin.gif . Gdyby Bona żyła teraz to przy remoncie wymieniłaby wszystko na PVC ;D .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A Ten znowu wyjeżdża z Wawelem icon_biggrin.gif . Gdyby Bona żyła teraz to przy remoncie wymieniłaby wszystko na PVC ;D .
Pozdrawiam



Aciu, nie wymieniłaby, ponieważ nie pozwolił by jej na to pan Konserwator Zabytków... icon_biggrin.gif Jak Wawel cię drażni, to popatrz na Zamek Królewski w Warszawie - ani jednego plastiku, choć budynek całkiem nowy. Ale co tam zabytki... Popatrz na apartamentowce (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk itd. itd.) - wszędzie tam znajdziesz drewnianą stolarkę, a nie plastikową. Jakieś racje za tym pewnie stoją... icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Aciu, nie wymieniłaby, ponieważ nie pozwolił by jej na to pan Konserwator Zabytków... icon_biggrin.gif Jak Wawel cię drażni, to popatrz na Zamek Królewski w Warszawie - ani jednego plastiku, choć budynek całkiem nowy. Ale co tam zabytki... Popatrz na apartamentowce (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk itd. itd.) - wszędzie tam znajdziesz drewnianą stolarkę, a nie plastikową. Jakieś racje za tym pewnie stoją... icon_cool.gif


Pewnie tak, ale akurat apartamentowców nie brałabym pod uwagę bo tam chodzi oto żeby jak najbardziej nabić cenę, więc to nie dobry przykład. Ja biorę pod uwagę stosunek ceny do jakości, a tutaj niestety drewniane okna do PVC mają w plecy. Bo żeby mieć okna drewniane, które mają takie same parametry co te PVC z wyższej półki to naprawdę trzeba sporo więcej za nie zapłacić ( za drewniane). Mi przywieziono moje PVC w obustronnym złotym dębie i są piękne - naprawdę piękne nie wspominając, że energooszczędne, z grubymi (sztywnymi) profilami, estetycznymi okuciami itp. Dziś je montują, tak jak bramę segmentową w tym samym dekorze i rolety też w złotym dębie i za to wszystko zapłaciłam 18 tys za 16 okien z roletami, parapetami zew. i wew. i bramę segmentową z napędem ; o naprawdę dobrych parametrach, jak znajdziesz mi okna drewniane za tą cenę o tych samych parametrach ( cena samych okien 9800) to przyznam Ci rację jeśli nie to niestety ale PVC górą
Pozdrawiam
Ps. "Wawel" mnie nie drażni tylko bawi icon_wink.gif, a Zamek Królewski w Warszawie nie jest znowu aż taki nowy. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pewnie tak, ale akurat apartamentowców nie brałabym pod uwagę bo tam chodzi oto żeby jak najbardziej nabić cenę, więc to nie dobry przykład. Ja biorę pod uwagę stosunek ceny do jakości, a tutaj niestety drewniane okna do PVC mają w plecy. Bo żeby mieć okna drewniane, które mają takie same parametry co te PVC z wyższej półki to naprawdę trzeba sporo więcej za nie zapłacić ( za drewniane). Mi przywieziono moje PVC w obustronnym złotym dębie i są piękne - naprawdę piękne nie wspominając, że energooszczędne, z grubymi (sztywnymi) profilami, estetycznymi okuciami itp. Dziś je montują, tak jak bramę segmentową w tym samym dekorze i rolety też w złotym dębie i za to wszystko zapłaciłam 18 tys za 16 okien z roletami, parapetami zew. i wew. i bramę segmentową z napędem ; o naprawdę dobrych parametrach, jak znajdziesz mi okna drewniane za tą cenę o tych samych parametrach ( cena samych okien 9800) to przyznam Ci rację jeśli nie to niestety ale PVC górą
Pozdrawiam
Ps. "Wawel" mnie nie drażni tylko bawi icon_wink.gif, a Zamek Królewski w Warszawie nie jest znowu aż taki nowy. icon_biggrin.gif



Nie, no cieszę się, że niedrogo kupiłaś i oby służyły ci jak najdłużej... icon_smile.gif Tyle że ja wogóle o cenach nie wspominałem, bo wątek dotyczył trwałości.. Dałem przykład Wawelu czy Zamku Królewskiego w Warszawie, jako przykłady długowieczności okien drewnianych. A teraz pokażcie mi proszę przykład choćby jednego 50-letniego okna plastikowego.. Nie pokażecie, a wiecie dlaczego? Bo takiego jeszcze nie ma... icon_biggrin.gif
Nie opowiadajmy więc proszę, że okna plastikowe są bardziej trwałe niż drewniane, bo to przeczy faktom... a z tymi naprawdę trudno dyskutować. Wszystko mozna powiedzieć o oknach drewnianych: że są droższe, że wymagają konserwacji, że lakier na nich ciemnieje, że mogą się paczyć itd.itd. Ale, że są mniej trwałe niż plastikowe? Tego akurat powiedzieć i być w prawdzie - nie można. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie, no cieszę się, że niedrogo kupiłaś i oby służyły ci jak najdłużej... icon_smile.gif Tyle że ja wogóle o cenach nie wspominałem, bo wątek dotyczył trwałości.. Dałem przykład Wawelu czy Zamku Królewskiego w Warszawie, jako przykłady długowieczności okien drewnianych. A teraz pokażcie mi proszę przykład choćby jednego 50-letniego okna plastikowego.. Nie pokażecie, a wiecie dlaczego? Bo takiego jeszcze nie ma... icon_biggrin.gif
Nie opowiadajmy więc proszę, że okna plastikowe są bardziej trwałe niż drewniane, bo to przeczy faktom... a z tymi naprawdę trudno dyskutować. Wszystko mozna powiedzieć o oknach drewnianych: że są droższe, że wymagają konserwacji, że lakier na nich ciemnieje, że mogą się paczyć itd.itd. Ale, że są mniej trwałe niż plastikowe? Tego akurat powiedzieć i być w prawdzie - nie można. icon_rolleyes.gif


Wątek, nie dotyczył trwałości, tylko tego, które okna lepsze, a to już sprawa subiektywna i trzeba za dużo czynników brać pod uwagę i rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Tak prawdę mówiąc, jeśli okna wytrzymają w dobrym stanie kilkanaście lat to jest to wystarczające, a co do trwałości drewnianych to gdyby były naprawdę takie super to po co je wymieniać?? Niestety nic nie jest wieczne (przy normalnym użytkowaniu, nie mówię o zabytkach, na których renowację idą miliony) prędzej czy później wszystko trzeba wymienić, a przy wymianie dużą rolę odgrywa cena. Biorąc pod uwagę cenę dobrych okien drewnianych trzeba do niej jeszcze doliczyć farby, bejce czy inne środki, których trzeba co 6 lat użyć do konserwacji, także okna drewniane to wcale nie taki cud. Ale tak jak pisałam wcześniej każdy sam musi ocenić co dla niego jest ważne i potem wybierać, a nie klapki na oczy i drewno drewno drewno, albo plastik, plastik plastik. Gdybym dostała okna w zbliżonej cenie do moich, a drewniane to bym kupiła... PVC bo akurat ja jestem wygodna i wolę nie martwić się tak często o konserwację icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Popatrz na apartamentowce (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk itd. itd.) - wszędzie tam znajdziesz drewnianą stolarkę, a nie plastikową. Jakieś racje za tym pewnie stoją... icon_cool.gif


Za oknami drewnianymi stoją dokładnie takie same racje jak za kotłami f-my Viessmann, czy produktami Danone. Reklama, reklama, reklama, i przez tą reklamę wyrabianie w narodzie bezpodstawnego przekonania, że oto kupują produkt wprawdzie drogi, ale doskonały, najlepszy, najtrwalszy, no i przede wszystkim ekskluzywny. Same pozytywy tylko!
Viessamnn i Danone, to dwie firmy, które bojkotuję w całej rozciągłości, i to tylko z powodu takiego a nie innego kreowania się przez nie w reklamach.
Owszem, trzeba im przyznać, że cel osiągnęli, bo prawie każdy klient zapytany przeze mnie, czy ma jakiś upatrzony kocioł gazowy, odpowiada - Viessmann-, ale zapytany dlaczego, zupełnie nie wie, tylko coś tam bąka, że najlepszy.
Danona też masowo naiwni rodzice kupują swoim pociechom, bo myślą, że kupują coś wspaniałego.
Ale jak cała moja rodzina zatruła się salmonellą, to pierwsze pytanie pani z Sanepidu brzmiało, - czy jedliście coś z Danona?
Dokładnie tak samo jest z oknami drewnianymi. Ani lepsze, ani trwalsze, ani ładniejsze, ale wciśnięto ludziom mit, że tak jest, opierając się choćby na podświadomym u każdego chyba człowieka przekonaniu, że drewno, choć drogie, to miłe, ekologiczne, czyste, zdrowe itd.
Wykorzystano to myślenie dość bezczelnie, bo żaden producent okien drewnianych słowem się nie zająknie o ilości chemii wpakowanej w drewniany profil takiego okna.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie tak samo jest z oknami drewnianymi. Ani lepsze, ani trwalsze, ani ładniejsze, ale wciśnięto ludziom mit, że tak jest, opierając się choćby na podświadomym u każdego chyba człowieka przekonaniu, że drewno, choć drogie, to miłe, ekologiczne, czyste, zdrowe itd.
Wykorzystano to myślenie dość bezczelnie, bo żaden producent okien drewnianych słowem się nie zająknie o ilości chemii wpakowanej w drewniany profil takiego okna.



Czy lepsze - to mozna sprawdzić sprawdzając wartości parametrów technicznych, czy trwalsze - wystarczy Wawel, ale czy ładniejsze?? O przepraszam, to już kwestia indywidualnych wrażeń i indywidualnego poczucia estetyki, ale wcale nie jest to nic z mitologii... icon_biggrin.gif Jestem szczęsliwym posiadaczem drewnianego tarasu z drewnanymi meblami, otoczonego zielenia i wodą - bardzo mi to odpowiada i sprawia przyjemność mojemu poczuciu estetyki. Ale jestem również w stanie zrozumieć, że plastikowe meble na betonowym placyku pod parasolem też mogą sprawić komuś przyjemność.
A co do chemii adamis, to Boguś Linda, by ci odpowiedział zapewne: "co Ty wiesz o chemii w drewnie..?" icon_cool.gif
Link do komentarza
Co ty z tym Wawelem? Ciekawe, że żadne stare okna drewniane nie wytrzymują więcej niż kilkadziesiąt lat, a te na Wawelu wytrzymały setki?
Poza tym Wawel jest ładny tylko z zewnątrz. Od podwórca jest koszmarny.
Ja nie opieram swojej opinii na ulotkach reklamowych, tylko i wyłącznie na tym, co widzę u ludzi. Drewniane okna już po kilku latach potrafią wyglądać żałośnie. Widziałem takie kilka razy.
Owszem, widziałem też takie, które po kilku latach wyglądały jak nowe (poza czysto mechanicznymi wgnieceniami), jednak jeszcze nie widziałem zniszczonych wiekiem okien plastykowych z profilem drewnopodobnym. Białe, owszem, poszarzałe lekko spotkałem, ale nadal były gładkie i bez rys.
Link do komentarza
Widzę że jako jedyny wypowiem się po stronie okien drewnianych bo jak czytam o robaczkach itd to śmiech mnie bierze. Chemia ????? w drenie czyli co zgodnie z unijnymi dyrektywami kleje są na bazie wody, Lakiery zresztą też. A że producent zamiast warstwy 150 mikronów kładzie 70 to już kwestia uczciwości. Ja mam u siebie okna drewniane z egzotyku i chwała bogu po 3 latach nic się nie dzieje. jakby co to mam jeszcze 2 lata gwarancji a na powłokę lakierniczą jeszcze 7 lat. więc się tym nie przejmuje. Tak tak sprawdzałem takie firmy jak remers czy sikkens dają na swoje lakiery do drewna 10 lat gwarancji ale większość producentów stolarki się nie przyzna bo robią jak robią. W moim przypadku decyzja była podyktowana wygodą Jak mówiłem u producenta plastików że chcę okno tarasowe o dł 400cm i wysokości 230cm łukowe z dwoma naświetlami po bokach na szczycie których mają być łukowe lufciki z dolnym otwieraniem (a nie ze stołka) na środku dwa skrzydła łukowe o szerokości 100cm każde bez słupka z jedną klamką i hamulcami w klamce (po otwarci drzwi i przekręceniu klamki skrzydło zostaje w położeniu w którym chcemy i wiatr ich nie zamknie) i ma się balkon otwierać na zewnątrz i ma być na niskim progu żeby można było wyjechać sobie wózkiem to kolesie robili takie oczy jakbym mówił po chińsku i na każdy z tych pomysłów mówili że się nie da. A w drewnie się dało i balkon jest super funkcjonalny. A co do ataków na odłażącą farbę to też zależy jak okna są usytuowane w budynku i jak dużo słońca na nie pada. Dostawcy lakieru to precyzują ale oczywiście nikt nie czyta. Tak samo jak aluminiowe bramy w drewnopodobnej okleinie też jest maczkiem napisane nie montować bram w ciemnych kolorach od strony południowej bo może dojść do wypaczenia się elementów ale czy ktoś to czyta? nie oczywiście. A czemu drzwi wejściowe robi się z drewna albo z blachy bo mają one większą sztywność i przy trzaskaniu drgania wywalają zawiasy. stal jest odporna, Drewno kompensuje drgania a plastik sie wyrabia i drzwi opadają proste. Mój Ojciec taż ma stolarkę drewnianą już 6 lat i nic, a kupił dlatego że nikt mu nie chciał zrobić okna okrągłego o średnicy 270cm z drzwiami balkonowymi w środku hehe
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Widzę że jako jedyny wypowiem się po stronie okien drewnianych bo jak czytam o robaczkach itd to śmiech mnie bierze.



O przepraszam, ja też mam jak najlepszą opinie o oknach drewnianych i o ich ekologiczności i wysokiej estetyce. Adamis mówi, że nie widział jeszcze okien plastikowych z folią drewnopodobną, która by odłaziła, a ja owszem, widziałem i to nie raz (np. ośrodek konferencyjny Warszawianka nad Zalewem Zegrzyńskim). Na pewno i w drewnie i w plastiku zdarzają się fuszerki, ale że drewno jest bardzej szlachetnym materiałem to raczej pewne. Bo przecież gdyby było inaczej, to nie kupowano by okien plastikowych oklejonych folią, która ma udawać, że to okna drewniane... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
U jednego z moich klientów spotkałem okna z plastyku z profilami łukowymi powyginanymi w ciekawe fale, z zaokrągleniami w rogach z szybami kuloodpornymi i innymi bajerami, kolor grafitowy. Producent Polski, gdzieś spod Krakowa,ale nazwy nie pamiętam.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego pewne elementy, kształty, czy funkcje możliwe są w oknach drewnianych, a w plastykowych już nie.
Ja nie twierdzę, że wszystkie okna drewniane są kiepskie. Piszę tylko o tych, z którymi się zetknąłem.
Link do komentarza
Cytat

Trochę dziwne podejście. Drewniane okna, o których pisałem wyżej, miały najlepsze parametry na rynku. I co z tego, jak po kilku latach, choć oczywiście parametry mają nadal doskonałe, to wyglądają żałośnie.
Co klientowi po parametrach w takiej sytuacji? Kupił bardzo drogie okna z drewna egzotycznego, i teraz ma je malować?
Bo producent zaproponował malowanie. Ja bym się wściekł. A cierpliwy podobno jestem niesamowicie.
icon_twisted.gif


Jeżeli drewniane okna są pomalowane odpowiednimi farbami i jest to wykonane dobrze, to na pewno nie trzeba ich malować. Ja mam okna drewniane od 8 lat - kolor palisander (czyli ciemny kolor jest bardziej narażony na promienie słoneczne) i kompletnie nic się z nimi nie dzieje, farba nie odchodzi i nie trzeba ich ponownie malować, a przy tym wyglądają super.
Link do komentarza
Cytat

Widzę że jako jedyny wypowiem się po stronie okien drewnianych bo jak czytam o robaczkach itd to śmiech mnie bierze. Chemia ????? w drenie czyli co zgodnie z unijnymi dyrektywami kleje są na bazie wody, Lakiery zresztą też. A że producent zamiast warstwy 150 mikronów kładzie 70 to już kwestia uczciwości. Ja mam u siebie okna drewniane z egzotyku i chwała bogu po 3 latach nic się nie dzieje. jakby co to mam jeszcze 2 lata gwarancji a na powłokę lakierniczą jeszcze 7 lat. więc się tym nie przejmuje. Tak tak sprawdzałem takie firmy jak remers czy sikkens dają na swoje lakiery do drewna 10 lat gwarancji ale większość producentów stolarki się nie przyzna bo robią jak robią. W moim przypadku decyzja była podyktowana wygodą Jak mówiłem u producenta plastików że chcę okno tarasowe o dł 400cm i wysokości 230cm łukowe z dwoma naświetlami po bokach na szczycie których mają być łukowe lufciki z dolnym otwieraniem (a nie ze stołka) na środku dwa skrzydła łukowe o szerokości 100cm każde bez słupka z jedną klamką i hamulcami w klamce (po otwarci drzwi i przekręceniu klamki skrzydło zostaje w położeniu w którym chcemy i wiatr ich nie zamknie) i ma się balkon otwierać na zewnątrz i ma być na niskim progu żeby można było wyjechać sobie wózkiem to kolesie robili takie oczy jakbym mówił po chińsku i na każdy z tych pomysłów mówili że się nie da. A w drewnie się dało i balkon jest super funkcjonalny. A co do ataków na odłażącą farbę to też zależy jak okna są usytuowane w budynku i jak dużo słońca na nie pada. Dostawcy lakieru to precyzują ale oczywiście nikt nie czyta. Tak samo jak aluminiowe bramy w drewnopodobnej okleinie też jest maczkiem napisane nie montować bram w ciemnych kolorach od strony południowej bo może dojść do wypaczenia się elementów ale czy ktoś to czyta? nie oczywiście. A czemu drzwi wejściowe robi się z drewna albo z blachy bo mają one większą sztywność i przy trzaskaniu drgania wywalają zawiasy. stal jest odporna, Drewno kompensuje drgania a plastik sie wyrabia i drzwi opadają proste. Mój Ojciec taż ma stolarkę drewnianą już 6 lat i nic, a kupił dlatego że nikt mu nie chciał zrobić okna okrągłego o średnicy 270cm z drzwiami balkonowymi w środku hehe


Zgadzam się z każdym zdaniem i jestem oczywiście za drewnem
Link do komentarza
Wróciłem właśnie z Norwegii. Z dumą stwierdzam, że w jednym ich wyprzedzamy, właśnie w oknach!
U nas nowych (z PCV, czy drewnianych) jest zdecydowanie więcej. Tam królują jeszcze starego typu okna drewniane, lub nowsze z szybami zespolonymi, też z drewna. Wyglądają raczej nie ciekawie w porównaniu z bogactwem i poziomem życia w Norwegii.
Dośc rzadko widziałem nowe okna. Nie brakuje też dachów pokrytych azbestem, choc nie są zbyt często spotykane. Za to ściany prywatnych domów wyłożone płytami azbestowymi nie należą do rzadkości.
Link do komentarza
Cytat

Wróciłem właśnie z Norwegii. Z dumą stwierdzam, że w jednym ich wyprzedzamy, właśnie w oknach!
U nas nowych (z PCV, czy drewnianych) jest zdecydowanie więcej. Tam królują jeszcze starego typu okna drewniane, lub nowsze z szybami zespolonymi, też z drewna. Wyglądają raczej nie ciekawie w porównaniu z bogactwem i poziomem życia w Norwegii.
Dośc rzadko widziałem nowe okna. Nie brakuje też dachów pokrytych azbestem, choc nie są zbyt często spotykane. Za to ściany prywatnych domów wyłożone płytami azbestowymi nie należą do rzadkości.


Bo Norwegia nie należy do Unii Europejskiej (tylko do NATO) i różne dopłaty jej nie obowiązują... światłe zarządzenia urzędasów również icon_smile.gif
Link do komentarza
HAHAHAHAHA Nie tylko w norwegi ale i w dani jest to samo. Trzeba tylko zauważyć że są tam okna nowe ale ich konstrukcja jest całkiem inna niż europejska. Plastik tam nie istnieje z powodów przeciwpożarowych icon_biggrin.gif bo podczas pożaru wydziela toksyczne związki. Tak samo jak okien nie wolno uszczelniać pianka poliuretanową tylko wełną mineralną a potem fuga betonowa albo sikafleks. Estetyki to nie ma żadnej. Tak samo jak ich domy Polbruk na podłodze wyobrażacie sobie i nieotynkowana ceglana ściana wna nowym osiedlu !!!!! Ale wróćmy do okien ich okna otwierają się na zewnątrz i listwy przyszybowe też są na zewnątrz uszczelnione uszczelką gumową a nie silikonem. Zamykają się na haczyki i maja zawiasy jak u nas z lat 60. Cała konstrukcja jest spaprana i po 10 latach są do wymiany i to nie dlatego że farba zeszła tylko dlatego że są zgnite. 15 letnie okna rozbiera się rękoma. Przy tamtych nasze okna to cacuszko i szczyt długowieczności pod względem techniki budowania przeskoczyliśmy ich o 50 lat. a pod względem estetyki i wykończenia 100lat. Jeździłem tam 4 lata i tylko w jednym domu widziałem coś na kształt struktury a tylko w kilku kolor ściany był inny niż pobiałkowany lub goła cegła. Jedyne co pozytywnego to tarasy z egzotyków. Masaranduba albo bangkiraj gwarancja że nie zgniją 30 lat na podwórku !!!!!!!!! tylko olejowane. Oni zresztą nie znają innych drewno chroniących mazideł. albo surowe albo olejowane.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wróciłem właśnie z Norwegii. Z dumą stwierdzam, że w jednym ich wyprzedzamy, właśnie w oknach!
U nas nowych (z PCV, czy drewnianych) jest zdecydowanie więcej. Tam królują jeszcze starego typu okna drewniane, lub nowsze z szybami zespolonymi, też z drewna. Wyglądają raczej nie ciekawie w porównaniu z bogactwem i poziomem życia w Norwegii.



Nie wykluczone zresztą, że te nowe okna, które tam widziałeś, wyprodukowane zostały w Polsce, bo nasi producenci eksportują najwięcej okien spośród wszystkich krajów Unii. A na rynki skandynawskie robią specjalne konstrukcje otwierane na zewnątrz.. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Szkoda gadać ale jeśli chodzi o wasze wypowiedzi na temat okien pvc i krytykowanie ich to absolutnie mogę śmiało powiedzieć,że się mylicie icon_biggrin.gif pracuję w firmie która robi okna na profilu schuco jako pracownik produkcyjny ,a podkreślam to ,że jako produkcyjny żeby ktoś mi zaraz nie mówił,że robię reklamę firmie bo jestem przedstawicielem icon_smile.gif ale mogę powiedzieć ,że mogę załatwić taniej okna od nich bo mam zniżki jako pracownik ale załatwiam bez faktury.W ZACHODNIOPOMORSKIM DZIAŁAM:D . Wracają do rzeczy to moi rodzice prowadzili kiedyś budowlanke stawiali domy od podstaw ale urząd skarbowy się pojawił i było trzeba zamknąć icon_biggrin.gif Mam w domu wstawione okna profilu schuco od 12 lat i mogę z czystym sumieniem powiedzieć,że są białe cały czas i otwierają się jak nowe icon_biggrin.gif jakiś pan tam wspomniał o wielkim kole ,że ojciec chciał w pvc i nikt mu nie chciał zrobić widocznie ojciec słabo szukał bo my robiliśmy np 2 lata temu stałej klientce która handluje oknami od nas koło o średnicy 350 cm dla niej do domu też z drzwiami balkonowymi i jest szcześliwa do dzisiaj,a wyjątkowo wredny klient który czepia się drobiazgów .Co do balkonu który sobie pan chciał wziąść od razu mówię,że w pvc da się zrobić też i z tymi wszystkimi szczegółami które pan sobie wybrał icon_biggrin.gif a co do norwegi często robimy okna do tego kraju i mamy tam stałych klientów zawsze oni biorą okna w profilu tzw. schuco ct70 czyli pięciokomorowe z szarą uszczelką,a co do listwy przyszybowej to nie jest ona na zewnątrz bo inaczej każdy by mógł się wkraść do domu do okień otwieranych na zewnątrz jest specjalny profil przystosowany tak żeby listwa była wewnątrz icon_smile.gif dla mnie schuco jest drogie ale jest dobry jakościowo i ma naprawde dużo rozwiązań do danej potrzeby klienta w końcu to profil z górnej półki i jak byście chcieli wiedzieć to oni wymyślili tzw fest czyli okno na stałe bez skrzydłowe.Mają bardzo dużą palete kolorów w przeciwieństwie do innych producentów profili.Macie pytania zadawajcie śmiało ,a powiem wam wszystko nawet za jakie pieniądze można wyciągnąć okna od producenta innych firm trochę na ten temat wiem i dlatego zastanawiam się nad otwarciem działalności ale to już chcem głównie na holandie i niemcy zachodnie opylać towar icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...