Skocz do zawartości

Ile koszt budowy domu 140m2


Recommended Posts

Witam,

Właśnie kupiliśmy działkę 1500m2 pod W-wą.
Planujemy postawienie domu 140m2 w technologii tradycyjnej,
dom z poddaszem użytkowym, bez piwnic, dach prosty
dwuspadowy z lukarną.

Ile może kosztować stan surowy zamknięty tego budynku ?

A ile wariant pod klucz ?

Planujemy przeznaczyć 400.000 PLN na ten cel.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Wybudowanie takiego domu będzie kosztowało około 35-45 tys. w stanie surowym zamkniętym. Ja miałem firme małą z małopolski i kompleksowo zrobili mi dom o powierzchni 158 metrów za kwote 38 tys. w stanie surowym zamkniętym czyli ławice mury dach kompletny z orynnowaniem i okna. Teraz na wiosne będa robić mi ocieplenie zewnetrzne oraz całą adaptacje poddasza jestem bardzo zadowolony z ich pracy w razie pytań podaje mojego maila sanvito1@interia.pl
Link do komentarza
Cytat

Wybudowanie takiego domu będzie kosztowało około 35-45 tys. w stanie surowym zamkniętym. Ja miałem firme małą z małopolski i kompleksowo zrobili mi dom o powierzchni 158 metrów za kwote 38 tys. w stanie surowym zamkniętym czyli ławice mury dach kompletny z orynnowaniem i okna. Teraz na wiosne będa robić mi ocieplenie zewnetrzne oraz całą adaptacje poddasza jestem bardzo zadowolony z ich pracy w razie pytań podaje mojego maila sanvito1@interia.pl


Mówimy to oczywiście o robociźnie!

Co do stanu surowego zamkniętego - za materiał i robociznę ok. 150-170 tyś.
Jest na forum na temat cen za stan surowy:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=2208
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

a to całkowita powierzchnia czy użytkowa? Garaż liczysz? Pojedynczy czy podwójny:)? Ja buduje 137 m użytkowej ale z podwójnym garażem i w 400 sie nie zmieszczę- bliżej 450- jak dobrze pójdzie to prędzej:) tylko ze u mnie realnie to jest prawie 200 m licząc garaz i pokój nad nim...



To chyba masz pozłacany ten dom jak w 450 nie wiesz czy się zmieścisz. Ja dom prawie 130 (tradycja, dach dwuspadowy, bez garażu) mam zamiar postawić za 250 tyś i jestem co raz bliższy celu.

Mnie surówka z dachem i oknami nie kosztowała nawet 100 tyś.
Link do komentarza
Mam podobny problem jak Autor Tematu. Moj Dom ma liczyć 132 m2, dach dwuspadowy, poddasze mieszkalne, na dachu dachówka. Interesuje mnie cena za sam dom stawiany od podstaw w stanie do wykonczenia( czyli bez kosztów malowania scian, kładzenia kafelek paneli itp.) Mam działke juz ogrodzoną, w miarę zagospodarowaną tylko domu brakuje. Czy uda mi sie zamknac koszty w 200000 PLN??
Link do komentarza
nie nie mam pozłacanego domu. Mam dosyć skomplikowany i nie tani dach, w zasadzie dwa dachy, drugi jakby nad garazem i w sumie trzy jaskółki- http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ten tylko z podwójnym garażem. Dach z dachówki ceramnicznej kosztował ok 50 tys. Stan surowy 200, deweloperski 320. Buduje mi firma- innej opcji nie ma jak się jest dzień i noc bez przerwy w pracy, nie ma opcji zebyśmy sami załatwiali materiały itp. Zrobione jest to wzysstko owszem bardzo porządnie ale chyba normalnie, według projektu. Okna nie były tanie po ze szproskami i dwustronny kolor. Teraz zaczynamy wykańczać i oglądamy każda złotówkę z trzech stron, chcemy to zrobić w miarę dobrej jakości, ale tak naparwde to na niczym nie szalejemy i nic nie kupujemy bardzo drogiego.
Acia no pewnie że się zmieścisz jak ja się mam zmieścićicon_smile.gif
Link do komentarza
Kreciku piekny dom ale musisz miec świadomosc że to nie jest tani, oszczędny projekt. Duży wpływ na koszt bedzie miał dach bo jest duży i skomplikowany. Jeśli zdecydujesz się na dachówkę ceramiczną, będzie drożej- na naszym dachu było to pewnie ok 20 tys drożej, może trochę mniej. Ja mam ok 290 m2 dachu, ale trochę mniej tych "skrajników" które są drogie, te wiesz elementy wykończenia dachu. Teraz sam system budowy- firma budowlana czy system gospodarczy. Nam buduje firma i zanim kupiliśmy projekt mieliśmy dokładnie wyceniony stan deweloperski, więc wiedzieliśmy od razu na co się porywamy:) Musze uczciwie przyznac że nie przekroczyli zakładanej sumy ani o stówke. Następny element drogi w Twoim projekcie to okna (podobnie jak u mnie). Jeśli zdecydujesz się utrzymać szproski w oknach (my sie zdecydowaliśmy, bo to daje moim zdaniem mnóstwo uroku) to sporo podroży. W firmie okna plus w której brałam okna za jedno pole dopłata jest chyba ok 30-40 zł (czyli jeśli szproska dzieli okno na 6 czesci jest ono droższe o ok 200 zł). Te okna które masz w jaskółkach balkonowe z łukiem- piekne- też będa droższe. Każdy łuk czy nietypowy kształt jest drogi. Mam jedno takie i kosztowało chyba 2800 zł (to jedno okno!) Ja w sumie za okna zapłaciłam 19 tys, w twoim projekcie może być więcej- oczywiście to zalezy od firmy bo ceny są rózne. Okna drewninae sa oczywiscie jeszcze droższe, a białe tańsze- ja mam dwustronny kolor z pcv.
Ja bym napewno radziła taki system jak nasz czyli wycena z góry i potem decyzja czy dacie rade czy zmieniacie projekt na tanszy, ale to wszystko zalezy czy jesteś w stanie sam pilnowac budowy, czy masz na to czas, żeby jeździć po materiały itp, czy się na tym znasz. Bo moim zdaniem to sa warunki udanej budowy systemem gospodarczym. jesli ktoś nie zna się i nie ma na to czasu, musi zaufać komuś kto zrobi to za niego- nie za darmo:) , tak jak my. Ale zalety systemu firmowego to znacznie tansze materiały- nasza firma wiele rzeczy kupuje bezpośrednio u producentów i dostaje takie rabaty że w życiu bym za tyle sama nie kupiła:)
Dla porównania tak jak napisałam nasz stan surowy kosztował ok 200 tys. Moim zdaniem Twój dom bedzie kosztował conajmniej porównywalnie. Moja kolezanka ma wycenę podobnego domu do twojego ale większego (ok 200m) na 235 tys za surowy otwarty.
Link do komentarza
witam

planujemy budowę domu w przyszłym roku.w tej chwili jesteśmy na etapie poszukiwania działki.
mąż ma działalność budowlaną także koszty robocizny będziemy mieli niższe.
buduje w warszawie i okolicach.nie ma za dużo czasu żeby obserwować i pisać na forum .
jeżeli ktoś ma jakieś pytania związane z doborem materiału,ceną i.t.p niech pisze www.marek36@onet.eu
w miarę możliwości może pomóc pzdr
Link do komentarza
Kropeczka dzięki za odpowiedz. Wiem, że łatwo nie będzie, ale już w tym roku ruszamy! Wg. kosztorysu surowy zamknięty ma być 260tyś, ale myślę, że w 160 się zmieszczę /bez instalacji wewnętrznych/. Budowa systemem gospodarczym -np. robocizna murarza z pomocnikiem 30tyś zł , i tak do przodu. Ceny materiałów trochę spadły MAXY -3,2 zł. Powodzenia na budowie.
Link do komentarza
Cytat

Kropeczka dzięki za odpowiedz. Wiem, że łatwo nie będzie, ale już w tym roku ruszamy! Wg. kosztorysu surowy zamknięty ma być 260tyś, ale myślę, że w 160 się zmieszczę /bez instalacji wewnętrznych/. Budowa systemem gospodarczym -np. robocizna murarza z pomocnikiem 30tyś zł , i tak do przodu. Ceny materiałów trochę spadły MAXY -3,2 zł. Powodzenia na budowie.



Witam,

Brzmi bardzo optymistycznie, ale chcę Ci dodać otuchy, sam budowałem takim systemem i wiem że można dużo taniej . Za stan surowy, ale z ulożonym dachem i z jego obróbkami zapłaciłem nawet mniej niz kwota , którą wymieniasz, bo 130 tys z oknami. Co prawda było to parę lat temu , ale na materiałach, a raczej na ich jakości nie oszczędzałem ( za to dosyć długo negocjowałem ceny- warto!!!)

Pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,

optymizm też mi towarzyszy. Czekamy na pozwolenie na budowę . Budujemy w Szczecinie domek z86 z biura Z 500.

Może ktoś z Was budował podobny domek. Jest tam kilka zmian :
- wyższy dach ( musi mieć 35 stopni połać główna a ma 25)
- zabdowany taras
- w jadalni nie jedno duże okno jednoskrzydłowe a trzyskrzydłowe
- trochę inny ale podobny układ wntrza

Powierzchnia z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi to około 230m2

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

optymizm też mi towarzyszy. Czekamy na pozwolenie na budowę . Budujemy w Szczecinie domek z86 z biura Z 500.

Może ktoś z Was budował podobny domek. Jest tam kilka zmian :
- wyższy dach ( musi mieć 35 stopni połać główna a ma 25)
- zabdowany taras
- w jadalni nie jedno duże okno jednoskrzydłowe a trzyskrzydłowe
- trochę inny ale podobny układ wntrza

Powierzchnia z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi to około 230m2

Pozdrawiam


Cześć
oglądałam Twój projekt, nawet mi się podoba.
Jedyne co bym zrobiła to kosztem przejścia do garażu powiększyłabym łazienkę (ta z projektu jest tak mała jak w bloku).
Ja też buduję w Szczecinie. Ruszyłam na wiosnę, mam dom podobny powierzchniowo do Twojego tylko z poddaszem użytkowym.
Jeśli chcesz pogadać o szczegółach to podaj swojego priva
pozdrawiam
kinga
Link do komentarza
Cytat

Witam,

optymizm też mi towarzyszy. Czekamy na pozwolenie na budowę . Budujemy w Szczecinie domek z86 z biura Z 500.

Może ktoś z Was budował podobny domek. Jest tam kilka zmian :
- wyższy dach ( musi mieć 35 stopni połać główna a ma 25)
- zabdowany taras
- w jadalni nie jedno duże okno jednoskrzydłowe a trzyskrzydłowe
- trochę inny ale podobny układ wntrza

Powierzchnia z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi to około 230m2

Pozdrawiam




Witam. Zajmujemy się budową domów. Jako, że rozszerzmy działalność o Szczecin ( do tej pory lubelskie) jesteśmy w stanie zejść trochę z cen ( pracownicy z lubelskiego ), bez uszczerbku dla jakości, wolne terminy mamy od połowy maja. Zainteresowanych proszę o wiadomość na priv albo na e-mail: mds23@tlen.pl. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Cześć
oglądałam Twój projekt, nawet mi się podoba.
Jedyne co bym zrobiła to kosztem przejścia do garażu powiększyłabym łazienkę (ta z projektu jest tak mała jak w bloku).
Ja też buduję w Szczecinie. Ruszyłam na wiosnę, mam dom podobny powierzchniowo do Twojego tylko z poddaszem użytkowym.
Jeśli chcesz pogadać o szczegółach to podaj swojego priva
pozdrawiam
kinga



Witam

jeżeli możesz to podaj swojego prywtnego maila

Pozdrawiam
axtim
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam

Może znajdzie się ktoś chętny na "podliczenie" ile będzie kosztować wybudowanie stanu surowego otwartego takiej parterówki jak nasza ? 140 m 2 https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=8413

Dom ponad 40 km od Poznania. Nie trzeba liczyć fundamentów, bo będą już wkrótce gotowe.
Na ściany planujemy ceramikę purotherm, strop, schody betonowe na poddasze, kominy, no i najdroższy dach z opcją blacho-dachówki lub ceramicznej dachówki lub cementówki do dachu 4 okna dachowe i orynnowanie.
Kto potrafi doradzić ile całość wraz z robocizną, ile za samą robociznę?
Chcielibyśmy zatrudnić firmę, która zrobi to wszystko sama, bo podobno taniej. Czy rzeczywiście ?


z góry dziękuję za podpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

optymizm też mi towarzyszy. Czekamy na pozwolenie na budowę . Budujemy w Szczecinie domek z86 z biura Z 500.

Może ktoś z Was budował podobny domek. Jest tam kilka zmian :
- wyższy dach ( musi mieć 35 stopni połać główna a ma 25)
- zabdowany taras
- w jadalni nie jedno duże okno jednoskrzydłowe a trzyskrzydłowe
- trochę inny ale podobny układ wntrza

Powierzchnia z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi to około 230m2

Pozdrawiam



Witam,

jestem tu "nowy" icon_smile.gif Przez przypadek znalazłem w necie, że ktos ze Szczecina buduje dom wg projektu Z86 ze Studia 500. Widziałem, że w maju pisałeś o planowanej budowie, jak tam sytuacja na chwilę obecną? Budowa trwa? Masz może jakiś kosztorys tego domu? Przymierzam się do niego. Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam. Sławek.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
taka jest prawda.... jeśli dom ma być dobrze zbudowany i z dobrych materiałów będzie pod klucz kosztowął właśnie około 2500 za metr. Więc na tani dom jest tylko jeden sposób- dom tani= nieduży. Mój dom tyle mniej więcej kosztował- ok 2500/ m2- no może troszkę mniej- ale liczę powierzchnię całkowitą, z garażem, ze wszystkim, nie uzytkowa.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...