Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak wygłuszyć podłogę?


Recommended Posts

Witam,
mam mały problem, mieszkam w domu wielorodzinnym. Problem polega na tym, że pod moją sypialnią jest sypialnia sąsiadów. No i czasami występuje nieprzyjemna sytuacja... Sami wiecie. No i muszę wygłuszyć podłogę, tylko nie wiem jak... Ktoś może orientuje się, jakie są koszty, ile czasu zajmuje taki remont?
Link to postu
Cytat

Witam,
mam mały problem, mieszkam w domu wielorodzinnym. Problem polega na tym, że pod moją sypialnią jest sypialnia sąsiadów. No i czasami występuje nieprzyjemna sytuacja... Sami wiecie. No i muszę wygłuszyć podłogę, tylko nie wiem jak... Ktoś może orientuje się, jakie są koszty, ile czasu zajmuje taki remont?Prosty sposób - to gruby dywan, albo wykładzina na piance wytłumiającej.

Natomiast prawdziwe wytłumienie podłogi - to grubsza robota.
Trzeba ją na nowo położyć.
Nie piszesz jaka jest obecna podłoga, ale głównie polega na założeniu warstwy wytłumiającej z wełny mineralnej między stropem a podłogą.
Konkretnie warstwy i szczegóły zależą od konstrukcji podłogi (na legarach, czy inna) i jaką ma grubość.
Link to postu
Wełna mineralna i styropian nie są materiałami tłumiącymi.Aby materiał skutecznie tłumił dźwięki musi byc ciężki i elastyczny.Lekkie i sztywne materiały wpadają w rezonans.Wełna jako tako tłumi,ale pod warunkiem,że jest jej grubo i jest ubita.
Link to postu
  • 1 rok temu...
Cześć,
prowadzę zajęcia teatralne w wynajmowanym mieszkaniu. Na sali jest parkiet, ja bym chciał to trochę wygłuszyć i jednocześnie móc zabrać ze sobą inwestycje kiedy będę zmieniać lokal. To nie są jakieś straszne hałasy, głownie chodzi o tupanie. Myślałem o tym żeby wykładzinę pcv podkleić pianką/gąbką wygłuszającą. Czy możecie coś poradzić?

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...