Skocz do zawartości

brakująca ława


Recommended Posts

Wczoraj miałem wylewane ławy. Niestety nie mogłem przy tym być. Nie było również kierownika budowy. "Fachowcy zrobili błąd i nie zrobili wykopu pod jedną ścianę nośną i nie została ona zalana. Jak można ten błąd naprawić? czy można poprostu zalać brakujący fragment (3m ściana wewnętrzna) czy może trzeba w jakiś sposób połączyć z istniejącymi ławami? Co grozi jeżeli zbrojene nie będzie połączone z istiejącymi ławami ?

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj miałem wylewane ławy. Niestety nie mogłem przy tym być. Nie było również kierownika budowy. "Fachowcy zrobili błąd i nie zrobili wykopu pod jedną ścianę nośną i nie została ona zalana. Jak można ten błąd naprawić? czy można poprostu zalać brakujący fragment (3m ściana wewnętrzna) czy może trzeba w jakiś sposób połączyć z istniejącymi ławami? Co grozi jeżeli zbrojene nie będzie połączone z istiejącymi ławami ?

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi.



Fundament zbroi się po to, by wytrzymał różnice naprężeń (by ne pękał, gdy są zbyt duże).
Jeśli nie połączy się się fundamentów zbrojeniem i betonem (nowa część może klawiszować (inaczej osiadać.

Najlepiej skontaktuj się z konstruktorem i z nim skonsulktuj problem - nie tylko chodzi o długość ściany, ale i co niesie (ciężar).

A fundament to podstawa - jak pęknie, to duża bida! Więc warto poradzić się projektanta na miejscu.

a swoją drogą, co to za fachowcy, co nie potrafili wykopać i zalać jak trzeba.

Poza tym nie zalewa się betonu bez kierownika budowy, a zbrojenie powinien był odebrać inspektor nadzoru!
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj miałem wylewane ławy. Niestety nie mogłem przy tym być. Nie było również kierownika budowy. "Fachowcy zrobili błąd i nie zrobili wykopu pod jedną ścianę nośną i nie została ona zalana. Jak można ten błąd naprawić? czy można poprostu zalać brakujący fragment (3m ściana wewnętrzna) czy może trzeba w jakiś sposób połączyć z istniejącymi ławami? Co grozi jeżeli zbrojene nie będzie połączone z istiejącymi ławami ?

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi.


Niech pseudofachowcy biorą młotki i odkują boczne zbrojenie ław i beton na kilkanaście cm w głąb ławy tak aby dowiązać zbrojenie ,,zapomnianej ławy" .Wykop dać głębszy niż zalana ława i podkopać się równiez pod nią choć trochę.Zmyć wodą okruchy betonu na łączeniach i zalać ławę.Beton jest jeszcze kruchy i nie powinno być kłopotów z ,,młotkowaniem".Tu jest nauka dla innych.Róbcie odbiory poszczególnych etapów robót.W tym przypadku po wykopaniu i zazbrojeniu ław.
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj miałem wylewane ławy. Niestety nie mogłem przy tym być. Nie było również kierownika budowy. "Fachowcy zrobili błąd i nie zrobili wykopu pod jedną ścianę nośną i nie została ona zalana. Jak można ten błąd naprawić? czy można poprostu zalać brakujący fragment (3m ściana wewnętrzna) czy może trzeba w jakiś sposób połączyć z istniejącymi ławami? Co grozi jeżeli zbrojene nie będzie połączone z istiejącymi ławami ?

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi.


No to Ty na nich musisz uważać. Bo efekt końcowy może być różny np. brak komina, klatki schodowej czy ściany.
Link do komentarza
Cytat

No to Ty na nich musisz uważać. Bo efekt końcowy może być różny np. brak komina, klatki schodowej czy ściany.


Na etapie wykopu trzeba mieć kogoś kto zna się na rysunku technicznym i potrafi ,,czytać"projekt.Póżniej to już mniejszy kłopot bo zawsze widać że jakiś fundament został bez ściany i ślepy może się o niego potknąć. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...