Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam dom z 1998 roku wybudowany stał 10 lat nic nie było robione zaczołem go teraz kończyć dom jest w surowym stanie, dach jest z blachy falowanej, jest pwien mankament z jednej strony dach jest z balkonem i jest wysoka około 5 metrów podpórka dachu z słupka drewnianego opartego na balkonie słupek sie rusza i przy wiekszych wiatrach może podwiać dach i zerwać. Mam pytanie co zrobić aby usztywnić ten dach i zabezpieczyc go aby był stabilny czy kupić słup betonowy czy coś innego,a a jeżeli słup to gdzie takie można kupić!
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Mam dom z 1998 roku wybudowany stał 10 lat nic nie było robione zaczołem go teraz kończyć dom jest w surowym stanie, dach jest z blachy falowanej, jest pwien mankament z jednej strony dach jest z balkonem i jest wysoka około 5 metrów podpórka dachu z słupka drewnianego opartego na balkonie słupek sie rusza i przy wiekszych wiatrach może podwiać dach i zerwać. Mam pytanie co zrobić aby usztywnić ten dach i zabezpieczyc go aby był stabilny czy kupić słup betonowy czy coś innego,a a jeżeli słup to gdzie takie można kupić!


Rozumiem że chodzi o zadaszenie balkonu oparte na balkonie?Jeśli to rozwiązanie zgodne z projektem to chyba wystarczy usztywnić połączenie słupa z balkonem i konstrukcją daszka.Mogą do tego posłużyć metalowe elementy złączne używane przy montażu dachów.Są to blachy czy kątowniki z otworami poprzez które mocuje się je gwożdziami lub wkrętami do belek czy podłoża betonowego/płyty balkonowej/. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...