Skocz do zawartości

Sposób na ciekawszą łazienkę


melo

Recommended Posts

przymierzamy się z mężem do remontu łązienki. Chcielibyśmy zeby bardzo się zmieniło. Wymyśliliśmy sobie że fajnie byłoby mieć okrągłe wykończenia - jakieś okrągłe akcenty przy blacie pod umywalkę czy wokół wanny – tak aby nie było kantów. Patrze po necie i nie widzę czy są jakieś gotowe rozwiązania – np. - okrągłe blaty. Czy do się to zrobić za pomocą jakiejś konstrukcji, na którą kładzie się płytki?
Link do komentarza
Cytat

przymierzamy się z mężem do remontu łązienki. Chcielibyśmy zeby bardzo się zmieniło. Wymyśliliśmy sobie że fajnie byłoby mieć okrągłe wykończenia - jakieś okrągłe akcenty przy blacie pod umywalkę czy wokół wanny – tak aby nie było kantów. Patrze po necie i nie widzę czy są jakieś gotowe rozwiązania – np. - okrągłe blaty. Czy do się to zrobić za pomocą jakiejś konstrukcji, na którą kładzie się płytki?


Z szyn i karton-gipsu da się zrobić okrągły blat czy obudowę do wanny.Płyty OSB też się nadają. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

przymierzamy się z mężem do remontu łązienki. Chcielibyśmy zeby bardzo się zmieniło. Wymyśliliśmy sobie że fajnie byłoby mieć okrągłe wykończenia - jakieś okrągłe akcenty przy blacie pod umywalkę czy wokół wanny – tak aby nie było kantów. Patrze po necie i nie widzę czy są jakieś gotowe rozwiązania – np. - okrągłe blaty. Czy do się to zrobić za pomocą jakiejś konstrukcji, na którą kładzie się płytki?



Łazienka bez kantów? Ciekawe rozwiązanie. A planujecie również glazurę dostosowaną kształtami do tego co planujecie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
[quote name='Wanda' date='17 07 2008, 12:44 ' post='34217']
Łazienka bez kantów? Ciekawe rozwiązanie. A planujecie również glazurę dostosowaną kształtami do tego co planujecie? icon_biggrin.gif
[/quote

Co do glazury, to myślę o mozaice - malutkie płytki, które ułozone są na "siatce" - ta "siatka" jest elastyczna, więc można położyć ją na utworzonym łuku.
Link do komentarza
Cytat

Co do glazury, to myślę o mozaice - malutkie płytki, które ułozone są na "siatce" - ta "siatka" jest elastyczna, więc można położyć ją na utworzonym łuku.



Nie pomyślałam o mozaice. Ta siatka o której mówisz stwarza bardzo fajne możliwości skoro można ją wyginać w różne strony. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam,

Jeżeli chcą Państwo "zaokrąglić" swoją łazienkę, można to zrobić w prosty sposób. Istnieją płyty budowlane (wedi BA Construct), przy pomocy których można zbudować np. okrągłą obudowę wanny czy zaokrąglone końce blatu pod umywalkę. Zbudowanie ścianki (np. wolnostojącej) w kształcie łuku także nie stanowi problemu. Płyty budowlane są fabrycznie przycięte wzdłuż i wszerz tak, aby łatwo dało się je wygiąć i nadać ciekawy kształt. Na taką konstrukcję można położyć płytki.

Pozdrawiam,

Ekspert Wedi
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jeżeli chcą Państwo "zaokrąglić" swoją łazienkę, można to zrobić w prosty sposób. Istnieją płyty budowlane (wedi BA Construct), przy pomocy których można zbudować np. okrągłą obudowę wanny czy zaokrąglone końce blatu pod umywalkę. Zbudowanie ścianki (np. wolnostojącej) w kształcie łuku także nie stanowi problemu. Płyty budowlane są fabrycznie przycięte wzdłuż i wszerz tak, aby łatwo dało się je wygiąć i nadać ciekawy kształt. Na taką konstrukcję można położyć płytki.

Pozdrawiam,

Ekspert Wedi



Witam Eksperta firmy Wedi

Mam waszych próbek kilka, ponieważ kiedyś myślałem, że może będą wspaniałym nośnikiem dla kamiennej mozaiki, ale okazało się, że jest to dość miękki materiał.

Może wymyśliliście już coś nowego?? Zależy mi na tym by taka płyta była lekka, wytrzymała, zbrojona i w miarę cienka.

Próbki płyt, które od was dostałem były zbyt miękkie nawet w grubości chyba tam miała 2,5 cm albo 3cm, juz nie pamiętam, były obustronnie zbrojone.

Gdy do was dzwoniłem urocza Pani poinformowała mnie, że buduje się z tego kabiny prysznicowe, stopnie, podesty no w zasadzie wszystko tylko z odpowiednią konstrukcją nośną.

Jak dla mnie to jest zbyt delikatne by, Np położyć to na podłogę potem płytki i gotowe. Czy to nie popęka?? Mam na myśli, płytki, fugi między nimi.
Bo jak by nie patrzeć to jest po prostu dobrze ubity styropian icon_smile.gif

Właściwości ma świetne, ale ja osobiście na podłogę bym tego nie dał, na okładzinę ścian zamiast kartonowo gipsianych owszem tylko, że to dość drogie jest, nawet mam gdzieś wasz cennik i katalog icon_smile.gif

A kabiny wolno stojące jak widziałem u was z takiej grubej ścianki, czy to nie runie jak bym dajmy na to się o to oparł mocno bo na przykład sytuacja tego wymaga, mam na myśli poślizg na mokrych płytkach icon_biggrin.gif
Jak to jest kotwione w podłożu że to sobie tak mocno stoi??
Bo pomysł z taką kabiną strasznie mi się podoba icon_smile.gif

Chyba, że przez ostatnie półtora roku coś się zmieniło icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jeżeli chcą Państwo "zaokrąglić" swoją łazienkę, można to zrobić w prosty sposób. Istnieją płyty budowlane (wedi BA Construct), przy pomocy których można zbudować np. okrągłą obudowę wanny czy zaokrąglone końce blatu pod umywalkę. Zbudowanie ścianki (np. wolnostojącej) w kształcie łuku także nie stanowi problemu. Płyty budowlane są fabrycznie przycięte wzdłuż i wszerz tak, aby łatwo dało się je wygiąć i nadać ciekawy kształt. Na taką konstrukcję można położyć płytki.

Pozdrawiam,

Ekspert Wedi


Przeglądajac stronę zauważyłem że płyty balkonowe wedi ,oprócz zastosowania jako podkładu pod płytki ceramiczne czy kamienne,mogą i pełnią funkcję ocieplenia betonowej płyty balkonowej.W połączeniu z ociepleniem ściany i płyty balkonu od spodu/normalnym styropianem /daje likwidację mostka zimna na ,,wejściu płyty balkonowej w wieniec."Rewelacja!Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam użytkownika 'Karwat-Mozaika'

Dziękujemy za przyłączenie się do dyskusji. Cieszymy się, że produkty wedi wzbudzają Państwa zainteresowanie.

Odpowiedzi na zadane przez użytkownika pytania znajdują się obok każdego z nich.

1. Czy materiał, z którego zrobione są płyty wedi nie jest zbyt miękki?

Odpowiedź Eksperta Wedi: Wytrzymałość na ściskanie lub nacisk przy 10% ściśnięcia wg DIN EN 826 wynosi 0,25 N/mm2. W praktyce oznacza to, iż gdybyśmy zbudowali stół z płyty wedi - blat o grubości 50 mm, to bez pokrycia okładziną ceramiczną lub kamienną stół wytrzyma nacisk co najmniej 350 kg, a po pokryciu okładziną – mozaika kamienna lub inna - wartość nacisku zwiększa się do co najmniej 500 kg.

2. Czy płyty spełniają następujące warunki: są lekkie, wytrzymałe, zbrojone i cienkie?
Odpowiedź Eksperta Wedi: Najcieńsza nasza płyta ma 4mm grubości, jest obustronnie zbrojona, lekka i wytrzymała, jednakże materiał o grubości 4 mm nie do końca nadaje się do budowy wolnostojących ścian, tutaj potrzeba materiału o grubości 50 mm.

3. Czy z płyt wedi można budować kabiny prysznicowe, stopnie i podesty? Czy potrzebna jest do tego konstrukcja nośna? Czy konstrukcja ścian kabin prysznicowych jest stabilna? Czy wytrzyma mocne oparcie?

Odpowiedź Eksperta Wedi: Kabiny prysznicowe nie wymagają żadnej konstrukcji nośnej, natomiast w przypadku stopni i podestów wszystko zależy od ich wielkości, a naturalną rzeczą jest pionowa konstrukcja wsporcza. Konstrukcja ścian prysznicowych jest stabilna jeżeli jest przyklejona do podłoża za pomocą kleju elastycznego, poza tym ścianka stoi we frezie, który jest wycięty fabrycznie w elemencie podłogowym np. wedi Fundo okrągły

4. Czy płyty nie są zbyt delikatne? Czy wystarczy położyć płyty na podłogę i pokryć je płytkami?
Odpowiedź Eksperta Wedi: Nie są zbyt delikatne, jeżeli trzymamy się zaleceń producenta, czyli np. nie kleimy płyt na tzw. „plackach”, co jest błędem w sztuce.

5. Z czego zrobione są płyty wedi?

Odpowiedź Eksperta Wedi: Materiał to syroform, czyli ekstrudowana, sztywna pianka o zamkniętych strukturach komórkowych z dodatkami przeciwpalnymi o gęstości objętościowej 30kg/m3.

Pozdrawiam serdecznie,

Ekspert Wedi
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...