Skocz do zawartości

Decyzja odmowana w sprawie warunków zabudowy


150471

Recommended Posts

WItam

Chciałem prosić o pomocną radę w nastepującej kwestii.

Kupiłem dwie działki rolne przedzielonę rzeką (położone we wsi bez miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Na jedną z tych działek ok 1000m2 wystapiłem do gminy z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy (dom całoroczny). Działka o wymiarach ok 17x60 m jest położona pomiędzy rzeczką (strumykiem) a drogą publiczną/gminną. Po drugiej stronie rzeczki jest druga działka którą zakupiłem - zalesiona o powierzchnii ponadt 4000m2.

Wniosek został rozpatrzony negatywnie jako powód podano że sąsiednie działki nie są zabudowane więc zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można ustalić linii zabudowy.

Wzdłuż drogi o któej wspomniałem biegną wszelkie media (gaz, woda, linia energetyczna). Druga strona drogi jest zabudowana i również dokładnie na przeciwko mojej działki są zabudowania (odległość ok 20 m- szerokość drogi).

Czy temat jest do "ugryzienia" i czy są jakieś przesłanki żebym mógł się odwoływać od wydanej decyzji? Czy mam szansę na jakiekolwiek odwołanie jeżeli termin składania odwołania juz upłynął?
Czy istnieje mozliwość budowy jakiegokolwiek domu np letniskowego?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, również te negatywne.
Link do komentarza
Cytat

WItam


Czy temat jest do "ugryzienia" i czy są jakieś przesłanki żebym mógł się odwoływać od wydanej decyzji? Czy mam szansę na jakiekolwiek odwołanie jeżeli termin składania odwołania juz upłynął?
Czy istnieje mozliwość budowy jakiegokolwiek domu np letniskowego?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, również te negatywne.



spróbuj ugryźć sprawę z innej strony - skoro to działki rolne to wyjściem z sytuacji będzie budowa siedliska. Załatw sobie dzierżawę takiej ilości ziemi by mieć średnią wielkość gospodarstwa w gminie, następnie podpisz wstępną umowę z ZE (zakładem energetycznym) wystąp także o warunki przyłączenia wody i odprowadzania ścieków (sprawdź co masz dokładnie wpisane w starym MPZP). Do tego wszystkiego najlepiej jakbyś miał ponad 1 ha swojej ziemi by w gminie dostać stosowne rolnicze zaświadczenie, załatw sobie wpis do spisu gospodarstw w ramach ARIMR, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą - wpisz co się tylko da co jest związane z rolnictwem - aby móc udowodnić że jesteś rolnikiem. W polsce nie ma czegoś takiego jak spis rolników:) panuje w tej materii bałagan i nie możesz do działalności polegającej np na sprzedaży samochodów dopisać uprawy buraków - bo rolnicy są traktowani przez przepisy zupełnie inaczej - nie muszą niczego księgować więc i nie muszą prowadzić działalności, jak wejdziesz w temat to zobaczysz o co mi chodzi;) Po tym wszystkim pozostaje zrobienie projektu, opinii urbanistycznej i z tym wszystkim lecisz do starostwa - bo to oni zajmują się działkami rolnymi a nie gmina. A tak na marginesie - to lepiej starać się o siedlisko na tej większej działce, bo 1000m to trochę mało i ciężko będzie przekonać urzędnika że chcesz na tym "gospodarzyć";)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...