Skocz do zawartości

akt notarialny , ksiegą W i bank


Recommended Posts

witam i przepraszam,z e moja sprawa dotyczy mieszkania a nie domu

nigdzie nie otrzymuje konkretnych odpowiedzi, może Państwo będą potrafili?

sprawa jest złożona

_ 2 lata temu wziąłem kredyt hipoteczny, gdzie dłużnikiem jestem tylko ja
_akt notarialny podpisałem zarówno ja jak i moja wtedy narzeczona
_dziś jesteśmy już małżeństwem
_po podpisaniu aktu notarialnego , złożyliśmy go na ręce banku, by ten złożył wniosek do Sądu o wpis do księgi wieczystej
_bank, zobaczywszy,iż jest dwóch właścicieli , odpisał ,iż nie zgadzają się na przyłączenie do długu mojej zony
_czego oczekuje? żeby wyrazili zgodę, byśmy nie musieli teraz dopłacać do tego interesu kombinując ze zmianą aktu
_ myślałem, że bez względu na to czy zona w akcie notarialnym widnieje, czy też nie ...i tak jest współwłaścicielka pamiętając o fakcie ,ze zostaliśmy małżeństwem


znalazłem w umowie kredytowej poniższy punkt<

Kredytobiorca niniejszym upoważnia nieodwołalnie Bank do wykonania w imieniu i na rachunek kredytobiorcy następującej czynności>

złożenia wniosku o urządzenie księgi wieczystej dla Nieruchomości, wpisu praw osób uprawnionych zgodnie z przedstawioną w Banku dokumentacją kredytową.
Powyższe upoważnienie nie rodzi po stronie Banku obowiązku dokonania którejkolwiek z czynności objętych tym upoważnieniem.Jeżeli jednak Bank skorzysta z tego upoważnienia wtedy wszelkie koszty i wydatki związane z dokonaniem takiej czynności zostaną zwrócone Bankowi przez kredytobiorcę.

Pytanie mam takie > czy ja sam mogę starać się o wpis do księgi wieczystej czy wobec powyższego punktu tylko Bank może/?

pogubiłem sie, najpierw napisane ,,,,,ze, nieodwołalnie upoważniam a później ,ze Bank nie ma obowiązku ze skorzystania tego upoważnienia


Sam nie wiem co myśleć ... obawiam sie też, że jeśli sam złożę wniosek o wpis to bank ukarze mnie za to , że wbrew nim żona nadal będzie widniała w akcie notarialnym no i w księdze wieczystej

czy bank ma wpływ na Sąd jeśli to ja taki wniosek złożę?

co robić?, nie mam pojęcia



bank nie chce się zgodzić by małżonka była w akcie notarialnym i pomyślałem, że może jak ja sam złożyłbym wniosek do Sądu o wpis to nie mieliby nic do tego ze strony banku? Co Państwo na to?. proszę o konkretne odpowiedzi a nie gdybanie. BARDZO PROSZĘ !

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...