Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję firm zajmujących się kominkami. Przy czym interesuje mnie przede wszystkim ciekawa obudowa, gdyż wkład planuję względnie najtańszy, bez bajerów, bo nie planuję ani dgp ani płaszcza wodnego.

Większość firm zajmujących się kominkami ma w ofercie tylko wkłady kominkowe, a jak ktoś ma obudowy to zwykle są to obudowy tradycyjne. Ja poszukuję nowoczesnego kominka naściennego (wkład cały w ścianie, na zewnątrz tylko przednia szybka, i tylko jakiś kamień dookoła) i jestem ograniczona miejscem (szerokość do 140 cm).

Gdyby ktoś mógł podać jakiś namiar (najchętniej adres www) i najlepiej z dystrybutorem na śląsku to byłabym niezmiernie wdzięczna.
Link do komentarza
Cytat

Poszukuję firm zajmujących się kominkami. Przy czym interesuje mnie przede wszystkim ciekawa obudowa, gdyż wkład planuję względnie najtańszy, bez bajerów, bo nie planuję ani dgp ani płaszcza wodnego.

Większość firm zajmujących się kominkami ma w ofercie tylko wkłady kominkowe, a jak ktoś ma obudowy to zwykle są to obudowy tradycyjne. Ja poszukuję nowoczesnego kominka naściennego (wkład cały w ścianie, na zewnątrz tylko przednia szybka, i tylko jakiś kamień dookoła) i jestem ograniczona miejscem (szerokość do 140 cm).

Gdyby ktoś mógł podać jakiś namiar (najchętniej adres www) i najlepiej z dystrybutorem na śląsku to byłabym niezmiernie wdzięczna.


Cze.Najtańszy wkład to tylko do sporadycznego palenia bo można nie nadązyć dokładać drewna.Coś o tym wiem z doświadczenia.Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cze.Najtańszy wkład to tylko do sporadycznego palenia bo można nie nadązyć dokładać drewna.Coś o tym wiem z doświadczenia.Pozdro icon_biggrin.gif



No właśnie u nas kominek to bardziej ma być ozdoba, pewnie od czasu do czasu zimą odpalimy tak żeby czasem popatrzeć na ogień, ale to na pewno będzie sporadycznie i nie do grzania.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Skoro interesuje Cię ciekawa obudowa, to dobre okładziny kamienne na kominek i generalnie wszelkie kamieniarstwo spotkałem u Lukaska. Obróbka pierwszorzędna i wzory też z klasą. Sam miałem okazję oglądać stylizowany na art deco kominek z marmuru, który u nich nazywa się bodajże nero marquina, jeszcze w analogicznym stylowo pomieszczeniu - no, cudeńko! Ale nie kombinując można tam też poszukać klasycznych wzorów.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Z mojego doświadczenia 140 cm na kominek nowoczesny to wystarczająco dużo. A jak dalej jesteś zainteresowany namiarami na firme która oferuje wkłądy, zabudowy, wyroby z kamienia i inne materiały potrzebne do kominka to napisz do mnie.


Oryginalną obudowę można zawsze wykonać samemu, pod warunkiem, ze ma się trochę smykałki do takiego majserkowania. Jak? Choćby z bloczków Ytong, jak tutaj:
https://budujemydom.pl/ytong do ściągnięcia plik o nazwie "Kominek z Ytonga"
Link do komentarza
mnie kominek robiła ta firma- już kiedyś polecałam- byłam bardzo zadowolona:) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=664706343 Sympatycznie, solidnie i niedrogo- ten Pan ma krótkie terminy, dotrzymuje ich, doradzi, nie liczy drogo i bardzo solidnie wykonuje kominki. Ma duzo ładnych wzorów, wiele nowoczesnych ale takie rustykalne też robi, o wiele więcej niż jest pokazane w aukcji:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam,
Stanęło na tym, że kominkarza znalazłam na allegro. Facet bardzo terminowy, niedrogi (choć chyba powoli zaczyna się cenić). Za kominek na drugim zdjęciu na tej aukcji http://www.allegro.pl/item693726112_komink...ts.html#gallery zapłaciłam 6500. Co prawda pracownicy początkowo troszkę krzywo zrobili, ale ostatecznie szef przyjechał na poprawki i potem było równiuteńko. I jeszcze dodam, że kamieniarz z którym współpracuje ma taki wybór kamienia, że mało mi oczy na wierzch nie wyszły i nie umiałam wybrać, a wcześniej nie umiałam znaleźć koloru który pasowałby mi do wnętrza.
Generalnie polecam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
Stanęło na tym, że kominkarza znalazłam na allegro. Facet bardzo terminowy, niedrogi (choć chyba powoli zaczyna się cenić). Za kominek na drugim zdjęciu na tej aukcji http://www.allegro.pl/item693726112_komink...ts.html#gallery zapłaciłam 6500. Co prawda pracownicy początkowo troszkę krzywo zrobili, ale ostatecznie szef przyjechał na poprawki i potem było równiuteńko. I jeszcze dodam, że kamieniarz z którym współpracuje ma taki wybór kamienia, że mało mi oczy na wierzch nie wyszły i nie umiałam wybrać, a wcześniej nie umiałam znaleźć koloru który pasowałby mi do wnętrza.
Generalnie polecam.


Na dobrą sprawę wystarczy, że ma się trochę pojęcia o sztuce budowlanej i wentylacji. Wtedy taki kominek można postawić nie za 6 czy 11 tysięcy, ale znacznie mniej, bo odpada robocizna. A kominek w kilka godzin stawia się z Ytonga, jak na załączonym obrazku, czy raczej stronie:
http://blog.xella.pl/budujemy/entry/kominek_z_ytonga
Oczywiście obudowę można wykończyć w dowolny sposób.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...