Skocz do zawartości

JAKI ZESTAW KOLORÓW ELEWACJI ?


leszko

Recommended Posts

Jaki ZESTAW KOLORÓW proponujecie na elewację domku jednorodzinnego, jako NAJNOWOCZEŚNIEJSZY, NAJŁADNIEJSZY:

Chodzi o zestaw:
1. Dachówka (dachówka ceramiczna) + 2. Stolarka + 3. Ściany zewnętrzne

Proszę też o krótką motywację, ale niekoniecznie.
Dołączam sondę, takie miałem propozycje. co wy na to?
Link do komentarza
Cytat

Dałam w sondzie c i d - bo są śmiszne - ale ja mam czerwon dachówkę, brązową stolarkę i białą ścianę



Podoba mi się - ale jest to b. tradycyjne - zastanawiam się nad czymś lekko szokującym , ale nie wiem, czy słusznie? Czy mnie nie potraktuja sąsiedzi, jak czubka?
Link do komentarza
Cytat

Zgodne z zasadami mimikry. Rozejrzyj się w około i naśladuj sąsiadów. icon_smile.gif



Nie wiem co to mimikra.Serio.
Ale chętnie się dowiem.

Natomiast pytanie o kolorystykę traktuję jako sondaż - bo to dość ciekawy temat.
Równie fajnie wygląda stonowana czy ujednolicona kolorystyka - jak i jakieś czasem zwariowane (ale trafione) zestawy.

Więc proszę o propozycje (może z mini-obrazkiem?) !!!
Link do komentarza
Już widziałam wykończenie - czarna dachówka, białe okna ale z czerwonymi ramkami i biała elewacja.
Mi się podoba, choć osobiście czerwieni nie zastosowałabym, bo oryginalność albo może sie znudzić i zbrzydnąć (ew. przestaje sie ją zauważać icon_smile.gif
U mnie będzie - już za 3 tygodnie icon_smile.gif - grafitowa blacha - białe okna z białymi obramówkami i białe narożniki domu, filary i brama garażowa z drzwiami zewn. Elewacja - chłodny beż - b. jasna kawa z mlekiem...
Link do komentarza
Cytat

Już widziałam wykończenie - czarna dachówka, białe okna ale z czerwonymi ramkami i biała elewacja.
Mi się podoba, choć osobiście czerwieni nie zastosowałabym, bo oryginalność albo może sie znudzić i zbrzydnąć (ew. przestaje sie ją zauważać icon_smile.gif
U mnie będzie - już za 3 tygodnie icon_smile.gif - grafitowa blacha - białe okna z białymi obramówkami i białe narożniki domu, filary i brama garażowa z drzwiami zewn. Elewacja - chłodny beż - b. jasna kawa z mlekiem...



Podoba mi sie twoja propozycja: jest elegancka moim zdaniem.
Dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Mimikra to inaczej upodabnianie się do otoczenia. Stosują to z powodzeniem zwierzęta , owady i rośliny i to działa. Trudniej takiego wypatrzyć , upolować i zjeść. (W naszym przypadku - okraść) icon_biggrin.gif



Wiesz - to jest taka koncepcja - domki ziemne - całkiem serio.
Domki ziemianki, ale całkiem komfortowe, schowane w ziemi i upodobnione do otoczenia.
Chyba jakiś włoch to proponował.
Ładne to było i ekologiczne - blisko przyrody.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz - to jest taka koncepcja - domki ziemne - całkiem serio.
Domki ziemianki, ale całkiem komfortowe, schowane w ziemi i upodobnione do otoczenia.
Chyba jakiś włoch to proponował.
Ładne to było i ekologiczne - blisko przyrody.



No to co powiesz o domkach w skałach - wykute i tez do mieszkania.
Widziałem też w Australii gdzies na polach diamentowych - prawie rezydencje - i chłodno w nich i bezpiecznie.
Link do komentarza
Cytat

No to co powiesz o domkach w skałach - wykute i tez do mieszkania.
Widziałem też w Australii gdzies na polach diamentowych - prawie rezydencje - i chłodno w nich i bezpiecznie.



Rzeczywiście - one nawet należą do poszukiwaczy diamentów - a własnie maja chronić przed skwarem, bo to jest gdzieś w pustynnym terenie.
I nie należą do jakichś magnatów diamentowych - bo tam jest dość rygorystyczny zakaz kumulowania działek w jednych rękach.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
zgadzam się z Acią że jakieś totalnie kosmiczne te kolorki icon_biggrin.gif u mnie jeśli pojeździ się po okolicznych wioskach to można zobaczyc takie zestawy kolorów ze mózg się odkręca. Są domy buraczkowe, w kolorku zielonej sałaty albo jajecznicy:)
Tukaj bardzo ładny dom- elegancki i ponadczasowy zestaw, zawsze będzie modny. Tak sądziłam po Twoich postach że będzie mi się podobał Twój dom
Ja mam klasykę- dach w kolorze miedzianym, tynk piaskowy, okna - orzech i podobnie drzwi. Wkleję niedługo:)
Inne zestawienia które mi się podbały:
grafitowy dach i do tego białe okna, tynk albo delikatny łosoś albo jasnopopielaty
czarny dach, elewacja biała i elemantami piaskowymi
Dlaczego w ankiecie sa jakies takie horrorystyczne zestawienia a nie normalne?
Link do komentarza
Cytat

zgadzam się z Acią że jakieś totalnie kosmiczne te kolorki icon_biggrin.gif u mnie jeśli pojeździ się po okolicznych wioskach to można zobaczyc takie zestawy kolorów ze mózg się odkręca. Są domy buraczkowe, w kolorku zielonej sałaty albo jajecznicy:)
Tukaj bardzo ładny dom- elegancki i ponadczasowy zestaw, zawsze będzie modny. Tak sądziłam po Twoich postach że będzie mi się podobał Twój dom
Ja mam klasykę- dach w kolorze miedzianym, tynk piaskowy, okna - orzech i podobnie drzwi. Wkleję niedługo:)
Inne zestawienia które mi się podbały:
grafitowy dach i do tego białe okna, tynk albo delikatny łosoś albo jasnopopielaty
czarny dach, elewacja biała i elemantami piaskowymi
Dlaczego w ankiecie sa jakies takie horrorystyczne zestawienia a nie normalne?



Witam,

Dzięki za opinię, będę czekał na Twoje fotki, napisz czy zamieścisz je w Swojej galerii czy też będą gdzieś w postach.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Brak obrazka

Brak obrazka



Witam,

Super, bardzo mi się podoba Twoja Chata, i już Ci zazdroszczę części zadaszonej tarasu ( ja będę musiał zrobić markizę albo i dwie) oraz balkonu. Żonka mnie namawiała by trochę zmodyfikować projekt i zamiast lukarny zrobić balkon na poddaszu , ale się nie zgodziłem bo byśmy popsuli bryłę domu . Na załączonym zdjęciu według tego samego projektu jest właśnie taka modyfikacja, co Ty o niej sądzisz?.

Cytat

069-1.jpg





pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Tukaj mnie się bardziej podoba Twoja wersja, jest bardziej symetryczna i harmonijna. Ja miałam w projekcie 3 balkony z czego jeden - z tyłu domu- zlikwidowalismy, dwóch pozostałych się nie dało bo by sie popsuło wejście no i nad wykuszem musiał być. To jest mój projekt http://www.domenaprojekt.pl/search.aspx?na...wnica=wszystkie Ja uważam że balkony wogóle nie sa jakos bardzo potrzebne jeśli ma się taras.
Kiedy poszłam z tym projektem do pani architekt jej pierwsza wersja była ze to niemozliwe, że musimy go przerobić bo nie buduje się domów z salonem od północy:) Owszem buduję się icon_biggrin.gif Ja mam salon od północy a południe od frontu, od kuchni. Ten genialny zadaszony taras- najcudowniejsze miejsce domu- jest od północnego zachodu i teraz w środku upałów do 16-17 kryje się w głębokim cieniu, a w ciepłe letnie wieczory świeci na niego zachodzące słońce:) żyć nie umierać, kocham mój taras:)
Link do komentarza
Tukaj, mi Twoja wersja też bardziej się podoba, harmonia to jest to co w domach lubię najbardziej, aczkolwiek.........teraz trochę krytyki, ten drugi dom ma fajniejsze kolory:(
Te Twoje są ładne, ale bardzo dużo domów ma takie. Jako użytkownik takiego koloru tynku, nie lecą Ci do niego owady? podobno nie jest to fajne

pozdro
Kinga
Link do komentarza
Cytat

Tukaj, mi Twoja wersja też bardziej się podoba, harmonia to jest to co w domach lubię najbardziej, aczkolwiek.........teraz trochę krytyki, ten drugi dom ma fajniejsze kolory:(
Te Twoje są ładne, ale bardzo dużo domów ma takie. Jako użytkownik takiego koloru tynku, nie lecą Ci do niego owady? podobno nie jest to fajne

pozdro
Kinga



Witam,

Owadów nie zauważyłem, ale tak naprawdę to w tym temacie będę się mógl wypowiedzieć dopiero jak się wprowadzę i będę tam mieszkał , myślę że już wkótce. Ponadto razem z Żonką lubimy kolory cieple, więc na zewnątrz jak i od wewnątrz chata ma różne pastelowe odcienie kremu czy beżu, najważniejsze, że nam te kolory odpowiadają. Barwa tynków domu zamieszczonego w moim poprzednim poście nie jest w naszym guście, aczkolwiek potwierdzam że jest OK. Mnie chodziło o zmiany architektoniczne projektu i tego dotyczyło moje pytanie, ale każde opinie są mile widziane nawet te krytyczne.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...