Skocz do zawartości

thermomur


Recommended Posts

Witam. Jestem na etapie wyboru materiału do budowy domu,zastanawiam sie nad systemem thermomur.Na stronie producenta byłem ale nie ma tam najistotniejszej dla mnie informacji tzn. ceny materiału.Jest ona dla mnie istotna ponieważ sam jestem budowlańcem i przy budowie domu dużo zrobię sam .Może robił ktoś porównanie cen thermomuru z innymi materiałami?
Link do komentarza
Cytat

Witam. Jestem na etapie wyboru materiału do budowy domu,zastanawiam sie nad systemem thermomur.Na stronie producenta byłem ale nie ma tam najistotniejszej dla mnie informacji tzn. ceny materiału.Jest ona dla mnie istotna ponieważ sam jestem budowlańcem i przy budowie domu dużo zrobię sam .Może robił ktoś porównanie cen thermomuru z innymi materiałami?



Kolega z pracy robił porównanie i wychodził mu niewielki zysk cenowy w porównaniu z tradycyjnymi technologiami. Natomiast technologia ma jedną poważną wadę- w Polsce północnej nie ma ŻADNEGO przedstawiciela, z którym można sensownie pogadać, a i ekipy, która to robiła nie uświadczysz. Wg mnie słabe wykorzystanie technologii w Polsce rodzi ryzyko bycia królikiem doświadczalnym, a tu za dużo jest do stracenia.
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o ekipę to nie ma dla mnie problemu , mam paru kolegów któży pracowali przy tym systemie,a i ja dużo zrobię , więc problem rozwiązany.Tylko chodzi o producenta ,churtownię ,przedstawiciela.Producent jest w Żorach a to jest dla mnie drugi koniec Polski.Dobra będę szukał dalej.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Koncze własnie budowe domu w tym systemie i musze przyznac ze zadna tajemna wiedza nie jest potrzebna do samodzielnego budownia ..Poza tym firma z Żor na swojej stronie ma zaieszczone wszelkie niezbedne materialy informacyjne na temat tej technologi...
mieszkam na zachodzie kraju i nie bylo najmniejszego problemu z transportem... po 2 tygodniach od zamowienia materialu wszystko znalazlo sie na placu budowy...transport byl gratisowy..icon_smile.gif))

Przed wyborem tej technologi tez robilem porównanie cenowe.. i mi wyszlo o wiele taniej i na pewno szybciej...icon_smile.gif))
zaznaczam ze bralem pod uwage cene m2 sciany opodobnych parametrach termicznych....
Jesli ktos ma jakies pytania chetnie pomoge i podpowiem..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...