Skocz do zawartości

odrolnienie - potrzebne czy nie


Recommended Posts

Moja działka została kupiona jako rolna. Uzyskałem WZ, które jasno mówią, że mogę wybudowąc dom, mam media itd. Jest w nich wskazanie:
"przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę należy, zgodnie z art 32 ust4pkt2 ustawy z dnmia 7lip 94 - prawo budowlane, posiadać prawo do dysponowania nieruchomośią na cele budowlane"

Teraz pytanie, niby proste ale ja tego nie wiem. Czy z WZ pozwalające budować dom muszę jeszcze odrolnić działkę /dokonać jeszcze jakiś innych formalności czy już mogę zabiegać o wydanie pozwolenia na budowę?

pozdr
Roman
Link do komentarza
Oczywiście przed wystąpieniem o wydanie pozwolenia na budowę, działka lub jej część musi być odrolniona. Procedura odrolnienia zależy od klasy gruntu rolnego oraz jego powierzchni. Wniosek należy złożyć w gminie, która ewentualnie przekaże do odpowiedniego organu decyzyjnego.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście przed wystąpieniem o wydanie pozwolenia na budowę, działka lub jej część musi być odrolniona. Procedura odrolnienia zależy od klasy gruntu rolnego oraz jego powierzchni. Wniosek należy złożyć w gminie, która ewentualnie przekaże do odpowiedniego organu decyzyjnego.




Działka ma 1050 mkw, zdecydowana większość jej powierzchni to gruntu to klasa V. Jest też kawałek klasy IVb.
Mam nadzieję, że z wydanymi WZ nie będzie żadnych problemów a procedura pójdzie szybko, czy musze się przygotować na kolejne przeboje z gminą?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...