Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie


Sylwuś

Recommended Posts

Cytat

Kominek z płaszczem wodnym czy można podczepić do gazowego?


Można,tyle że to zwiększa koszty i komplikuje obsługę na tyle,że trzeba wejść w automatykę.Zwykły kocioł gazowy musi pracować w układzie zamkniętym,a kominek w otwartym.No,chyba,że to będzie kocioł pulsacyjny.Ten spokojnie będzie pracował w układzie otwartym.
Dlatego kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza uważam za atrakcyjniejszy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić w domu czy tradycyjne na węgiel, gazowe ceny rosną w górą, kominek drewno po 130złm3 wszystko drożeje i będzie jeszcze droższe poradźcież góry dziękuje. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Witam,

jezeli chcesz isc z trendem swiatowam to polecam energie odnawialna icon_smile.gif w postaci pompy ciepla.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Kominek z płaszczem wodnym czy można podczepić do gazowego?


Owszem można i nie jest to wielki problem jeśli chodzi o sterowanie takim układem. Co do kosztów to sprawa indywidualna, jeśli porównać dość rozległą instalację Dystrybucji Gorącego Powietrza to koszty są porównywalne w obu przypadkach (płaszcz wodny, czy DGP).
Link do komentarza
Cytat

Na temat opłacalności takiegu urządzenia zdania są bardzo podzielone.Trendy światowe nie zawsze mają ekonomiczne przełozenie.W zasadzie,to trend światowy wskazuje na odchodzenie od pomp ciepła.



A na co wskazuja tredy swiatowe? Pewnie energie atomowa icon_biggrin.gif . Ciekawe dlaczego unia akurat finansuje takie projekty i ciekawe jak Polska sie wywiaze z podpisanego traktatu w sprawie redukcji emisji spalin.
Jest wyjscie :pozamykac zaklady albo przeniesc do Afganistanu icon_smile.gif
Link do komentarza
Tak samo jak z piecem kondensacyjnym gazowym.
Dobry kosztuje od 3,5 tys. zlotych.
Ogrzewanie gazem tez kosztuje i to nie malo nie wiem jakie sa obecne ceny gazu, ale podejzewam ze nie male.

Moze wogole budowac domy ktore nie potrzebuja ogrzewania, albo ogrzewanie to wykorzystuja z tanich zrodel ciepla??
Instalacja Co i CWU z instalacja kominka oraz kolektorami, zapewniajaca 100% na ogrzewanie, dla domu do 140m2 to koszt okolo 90tys zlotych.
Duzo, ale liczac ze bez tego trzeba byloby placic okolo 4-5tys zlotych na paliwo (przy stalych cenach) rocznie, to instalacja zwroci się po okolo 20 latach.

A ustawa ktora wchodzi w zycie 1.01.2009 roku o certyfikacji energetycznej budynkow, bedzie w pewien sposob pomagala wlascicielom takich budynkow, ktore zuzywaja jak najmniej energii.


Pozdrawiam
Maciej Płokarz
SonErgo
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić w domu czy tradycyjne na węgiel, gazowe ceny rosną w górą, kominek drewno po 130złm3 wszystko drożeje i będzie jeszcze droższe poradźcież góry dziękuje. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



To stary dom czy nowy ?icon_smile.gif jaką ma powierzchnie, może jaki projekt bo możne z netu jakiś icon_wink.gif z czego ściany są, jakie ocieplenie, jakie parametry cieplne mają okna ? czy chcesz ogrzewać podłogówką czy kaloryfery ? Bo jeśli dom jest stary lub źle ocieplony to ogrzewanie gazem będzie bardzo kosztowne icon_smile.gif
Link do komentarza
Panie Adamis czy montował Pan już gdzieśten kocioł pulsacyjny ?? jak się one sprawują u posiadaczy ?? Czy cena już troche spadła od kilku miesięcy ??

tez mam dylemat, ale wybrałem gaz i może w przyszłości solary na dach. mam tylko problem z kotłem bo nie wiem jak taka instalacja ma wyglądać. Może ktoś doradzić ?? Ma to być piec kondensacyjny 2 funkcyjny + bojler czy wode ogrzewać jakaś inną grzałką ?? niech ktoś napisze co jest najbardziej sprawne.

rentgen
Link do komentarza
Zainstalowałem dwa takie kotły.Jeden w Siemianowicach a drugi w Dąbrowie Górniczej.W ciągu paru tygodni zamontuję jeszcze trzy.Kotły pracują,ale trudno już mówić o efektach.Na pewno są oszczędniejsze od kondensatów.
Cena,niestety nie spadła.
Gdyby pan był zainteresowany obejrzeniem takiego kotła znajdę coś w pobliżu pana miejsca zamieszkania.Jest ich w Polsce kilkadziesiąt sztuk,jak nie kilkaset.
Link do komentarza
Bardzo dobre dopalanie gazu-wystarczy porównać parametry spalin takiego kotła z kondensatem.
Bardzo niska temp.spalin,czyli duży % odzysku ciepła.
Możliwość pracy nawet nieco poniżej 30,st.
Utrzymywanie się wysokiej sprawności nawet przy wyższych temperaturach,gdzie w kondensacie powyżej ok. 55st sprawność lawinowo spada.
Brak konieczności czyszczenia i odkamieniania kotła,a co za tym idzie brak wydatków z tym związanych.
Poza tym nie ma tam zbyt wielu skomplikowanych elementów,które zwiększają prawdopodobieństwo awarii.Najdroższy element,a więc sam silnik pulsacyjny jest w zasadzie bezawaryjny.Można go uszkodzić jedynie mechanicznie,czyli celowo.
Link do komentarza
Na kotle kondensacyjnym również można nastawić parametry powrotu na poziomie 30 st, zatem nie ma tu szału. Jaka jest sprawność tych kotłów - proszę o wyliczenie elementów. W jaki sposób jest zabezpieczony kocioł przed kamieniem? Jakich skomplikowanych elementów nie ma w porównaniu z kotłem kondensacyjnym? Jak z automatyką sterującą kotłem? Czy można je łączyć w kaskady lub bezpośrednio do zasobnika solarnego w jego wyjście, czyli czy można wprowadzać wodę wstępnie podgrzaną zasobniku solarnym? Jak długa jest gwarancja i jaki dostęp do serwisu w Polsce północnej?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Sprawność uśredniona jest powyżej 109%,dochodzi do 111%'
Kotła pulsacyjnego nie trzeba zabezpieczać przed kamieniem.On się po prostu w nim nie osadza.
W porównaniu z kondensatem?Przede wszystkim brak palnika,który w kondensacie jest elementem niezwykle złożonym i skomplikowanym,a przez to bardzo drogim.
Reszta części to elektrozawór gazu,wentylator,3 presostaty,czujniki spalin,obecności wody,temperatury,czyli to,co ma prawie każdy kocioł gazowy.Jedynymi elementami zużywającymi się eksploatacyjnie są szczotki silnika wentylatora,świeca żarowa zapłonu gazu i membrana dozująca gaz do komory spalania.Wymienia się je co 5-7 lat.
Jest jeszcze tłumik wydechu,ale on się nie zużywa,no i sterowanie elektroniczne,jak wszędzie.
Nie ma też zaworu trójdrożnego,czy elektrozaworu,wymiennika.
Pompa (pompy-jeśli trzeba),naczynie wzbiorcze,zaw. bezp. itp. są elementami zewnętrznymi.
Emisja NOx wynosi 10mg/kWh (20kW) - ''Błękitny Anioł'' 65mg/kWh.
Po ustawieniu ciśnienia gazu przy rozruchu kocioł nie wymaga późniejszych regulacji.
Max. długość rury spalinowej PCV w pionie i w poziomie wynosi 35m.
Można łączyć je w kaskady.
W cenie kotła jest regulator pokojowy i zewnętrzny czujnik pogodowy.Sterownik w kotle daje możliwość nastawy tygodniowej temperatur c.o. i c.w.u. i wiele innych funkcji.
Kocioł zużywa 25W/h.
Co do współpracy z solarami,to nie ma znaczenia z jakiego źródła dogrzewana jest instalacja c.o.,byle by była oddzielona od glikolu jakimś buforem.Można nim ładować dowolny zasobnik z wężownicą lub płaszczowy.
Gwarancja jest roczna.Na niektóre elementy jest 2 lata a na szczelność silnika 3 lata.
Po więcej informacji zapraszam na cieplotech
Link do komentarza
Gaz spala się w komorze spalania o pojemności ok. litra wybuchowo.
Jest on wtłaczany do komory spalania pod ciśnieniem ok. 10mb,a dozowany jest poprzez stalową membranę.Ciśnienie gazu wtłacza ją w dół, do komory spalania,otwierając przepływ gazu,a ciśnienie wybuchu odbija membranę do góry zamykając dopływ gazu.I tak 115 razy na sekundę.Uderzenia membrany powodują właśnie ten charakterystyczny,cichy warkot kotła.
Nie ma tam żadnych elementów miękkich,które mogły by się szybko zużywać,tylko stal nierdzewna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
jesli martwisz się cenami węgla, gazu - zainwestuj i postaw dwa kotły gazowy i węglowy obok siebie.
Będziesz mógł opalać tańszym surowcem
pozdrawiam



Właśnie na taki pomysł również wpadłem. Dobrze że teraz, bo trzeba dwa kominy stawiać (zamiast jednego) na gaz nierdzewny wkład, na węgiel schindler ceramiczny czy podobny.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić w domu czy tradycyjne na węgiel, gazowe ceny rosną w górą, kominek drewno po 130złm3 wszystko drożeje i będzie jeszcze droższe poradźcież góry dziękuje. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



Ja nieodmiennie jestem za kotłem na paliwo stałe. Mam kocioł Kotlo-Bud Osiek; dotąd ogrzewałem najwydolniejszym modelem dużą halę, teraz montuję drugi tej samej firmy, ale do domu. Powierzchnia i kubatura są tu znacznie mniejsze, więc biorę dużo mniejszy model. Wydajność jest rewelacyjna. Zobacz sobie na ich stronce kotły co.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...